05.02.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Muhittin AKHAN / Firma Sahibi / AKSA Kimya Pvc kablo imalatında kullanılmak üzere Kalsiyum Çinko bazlı ısı stabilizanı imalatını ve satısını yapmaktadır.

Reklam

Firma olarak yeni kurulduklarını ve Kablo sektörüne önemli bir ürün kazandırdıklarını belirten Aksa Kimya genel müdürü Muhittin Akhan Pvc Kablo imalatında kullanılmak üzere Kalsiyum Çinko bazlı ısı stabilizanı imalatını ve satısını yapmaya basladıklarının altını çizen Akhan firmaları ve 2017 hedefleri ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

Aksa kimyevi maddeler firmanızın kurumsal kimligi hakkında bilgi verir misiniz ?

AKSA Kimyevi Maddeler Plastik San Tic Ltd Sti 01/2016 tarihinde kurulmustur. Iletisim ofisimiz Bayrampasa, imalatımız ise Hadımköy de’ dir. Sirketimizin ana faaliyet konusu PVC Katkı Malzemeleri / Kalsiyum Çinko bazlı ısı stabilzatörü imalatı ve satısı üzerine dir. Üretmis oldugumuz malzemelerin sektörde kabul görmesi, müsteri memnuniyeti, üretimde istikrar, zamanında teslimat, teknik destek, AR-GE ve ÜR-GE çalısmaları ana ilkelerimizdir.

Üretim kapasiteniz ve üretimini yapmıs oldugunuz ürünler hakkında bilgi verir misiniz?

AKSA Kimya Pvc kablo imalatında kullanılmak üzere Kalsiyum Çinko bazlı ısı stabilizanı imalatını ve satısını yapmaktadır. Müsterilerimizin imalat kosullarına göre (makine parkuru-formülasyon) firmalara özel stabilzatör’ ler üretiyoruz. Buna ilaveten CZ serisi ürünlerimiz kullanıldıgında laboratuvar testlerin de uzama-kopma degerlerinde %15 e kadar artıs gözlemlenmektedir. Bu durum sektörde bizleri tercih sebebi haline getirmekte ve üretim kapasitemizi artırmamıza sebep olmaktadır.

Ar-Ge çalısmalarınızdan bahseder misiniz?

AKSA Kimya devamlı olarak AR-GE ve ÜR-GE çalısmaları yapmaktadır. Yapılan çalısmalar akredite edilmis laboratuvarlar da teyid edilmekte ve belgelenmektedir.

Firmanızın Türkiye ve Uluslararası pazardaki yeri ve öneminden bahsedebilir misiniz?

Firmamız 2017 yılında Avrupa, Rusya bölgesi ve Ortadogu ülkelerine ihracat yapmaya baslayarak uluslararası Pazarda da yoluna devam etmektedir. Hedefimiz her geçen gün daha fazla ülkeye ihracat yapmaktır.

Yurtiçi ve yurtdısı satıslarınızı artırmak için neler yapmaktasınız?

Sektörün ihtiyaçlarını en iyi sekilde analiz edebilmek ve müsterilerimize çözüm ortagı olabilmek için devamlı olarak çalısmaktayız.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ