17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Mikrotek elmas haddelerin tel kalitesindeki önemi

Mikrotek elmas haddelerin tel kalitesindeki önemi

Mikrotek Machines Limited, tel çekme Elmas Kalıpları, Kalıp yeniden işleme makineleri ve Kalıp sarf malzemelerinin üretimi ve tedariği ile ilgilenmektedir. Firmanın Satış Müdürü Sayın R.Manjunath ve Mikrotek’in Türkiye bölge ortağı Sayın Tunç SENEL ile yaptıkları söyleşide, firma, ürünleri, hizmetleri vb. hakkında görüşlerini paylaştılar.

Kablotel: Öncelikle Mikrotek’i, kuruluşunu ve bugüne kadarki yolculuğunu anlatır mısınız?

Bay Manjunath: Mikrotek, sevgili Genel Müdürümüz Bay Batchu Kamal Babu tarafından 1993 yılında kuruldu. Başlangıçta, hadde işleme ekipmanı üretmeye başladık ve portföyümüzü tel çekme haddeleri, hadde muayene ekipmanları ve hadde sarf malzemeleri ile genişlettik. Bugün, önde gelen birçok tel ve kablo şirketinin tercih edilen tedarik ortağıyız. Hindistan’ın Bangalore banliyösünde bir “son teknoloji üretim tesisimiz” ve Hindistan, Bangalore’de kayıtlı ofisimiz var. Bizimle çalışan ve üretim sürecinde bizi destekleyen 185’den fazla iyi eğitimli operatörümüz var. Bugün tel ve kablo endüstrisi için gerekli olan eksiksiz bir hadde, ekipman ve sarf malzemeleri yelpazesi sunuyoruz ve şirketimiz “Hadde atölyeleri için tek durak noktasıdır”.

Kablotel: Ürün yelpazesi ve sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?

Tunç SENEL: “Müşteri ihtiyacına göre çeşitli ebat aralıklarında Doğal Elmas haddeler, Polikristal Elmas haddeler, Özel Mikrotek PCD (SMP), Mono/SSCD haddeler, Mikrotek Nano haddeler, ekstrüzyon haddeleri vb. İmalatlarımız bulunmaktadır. Ürün yelpazemiz, Tel çekme, Emaye kaplama, ekstrüzyon, Sıkıştırma, Bükme ve Demetleme vb. için haddeleri içerir. Herhangi bir markadaki haddeler için hadde yenileme hizmetleri veriyoruz. Hadde yeniden işleme, muayene ekipmanı ve tüm hadde sarf malzemeleri için yerli olarak tam otomatik ve yarı otomatik makineler üretip tedarik ediyoruz. “Mikrotek Mükemmellik Merkezimizde” (MCX) Kalıp bakımı konusunda operatörleri eğitmek için eğitim programı yürütüyoruz. teorik ve pratik eğitim olmak üzere iki program temel kursumuz ve tazeleme kursumuz var. Konaklama Mikrotek tesisi yakınında sağlanmaktadır.

Kablotel: Mikrotek Türkiye Pazarını ne zaman kurdu ve gelecek planları neler?

Bay Manjunath: “Türkiye pazarına 2012 yılında girdik. Bizim için güzel bir başlangıç oldu. Kablo endüstrisi tarafından teşvik edildik. 2015 yılına kadar önde gelen Türk kablo şirketlerinin çoğunun tercih edilen tedarikçisi haline geldik. Müşterilerimize yurt içi destek sağlamak için Sayın ŞENEL’i Türkiye bölge temsilcimiz olarak atadık. Türkiye için güvenilir ve kaliteli bir hadde tedarikçisi olmayı tasavvur ediyoruz.”

Kablotel: Bildiğiniz gibi Türk Kablo firmaları kaliteli ve zamanında teslimat talep ediyor. Mikrotek neler sunabilir?

Bay Manjunath: “Mikrotek’te her sipariş büyük bir özenle işlenir. Satış ekibi siparişleri aldıktan sonra planlama bölümü ile koordineli bir şekilde çalışır ve her siparişi karşılıklı olarak mutabık kalınan bir teslimat tarihi ile onaylar. Buna karşılık, planlama bölümü zamanında sevkiyatı sağlamak için programlar ve izler.

Her bir haddeye bir barkod şeklinde bir kimlik numarası atanır. Bu kimlik, haddeleri sonsuza kadar izlenebilir kılar ve müşteri tarafından belirtilen, kullanılan boş, operatör tarafından çalışılan, uygulanan teknoloji, korunan şartnamelerin ayrıntılarını içerir.

Hadde imalatında hakiki ve birinci kalite elmaslar ve hammaddeler kullanıyoruz. Elmas montajında kullanılan ve haddelerimizi dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı kılan “Katı Kaya Teknolojisi” adı verilen kendi tescilli teknolojimiz var. Tüm süreç, yüksek teknoloji ve DDG & Conoptica vb. gibi en modern Muayene cihazlarına sahip bir kalite güvence bölümü tarafından her aşamada Yalın Üretime uygun olarak denetlenir. Müşterilerimizin beklentilerini karşılamak ve en üst düzeyde memnuniyet sağlamak için çalışıyoruz. Düzenli müşteriler için, teslimat süresinin azaltılmasına yardımcı olan ve birçok kez 48 saat içinde teslim edilen dahili stoklar bulunduruyoruz.”

Kablotel: Sayın Manjunath, bir şirketi iyi bir hadde şirketi yapan özelliklerin neler olduğu konusundaki düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Bay Manjunath: İyi bir hadde şirketi güvenilir ve tercihen deneyimli olandır. Şirket sağlam teknik bilgiye sahip olmalı ve hadde seçimi, kullanımı ve uygun bakımı hakkında bilgi paylaşmaya hazır olmalıdır. Ayrıca, iyi bir hadde şirketi her zaman müşteri ihtiyacına göre tedarik eder ve müşteriye spesifikasyonlar ve kullanılması gereken doğru çekirdek veya elmaslar hakkında tavsiyelerde bulunur. Ayrıca, en son gelişmeleri ve iyileştirmeleri tartışmaya ve paylaşmaya hazırdır. Hadde üreten şirket, müşteriyi hadde bakımı konusunda eğitmeye istekli olmalıdır. Satış sonrası hizmet de iyi bir hadde şirketinin temel özelliklerinden birisidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ