30.05.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

MESGO’dan kablolarda kullanılacak silikon kauçuk izolasyonu üretimine dair yenilikçi çözüm

MESGO’dan kablolarda kullanılacak silikon kauçuk izolasyonu üretimine dair yenilikçi çözüm
Reklam

Müşterilerimizle yaptığımız görüşmelerden ortaya çıkan sonuç, esnek-lik, kolay sipariş verebilme, rahatça ulaşılabilen tedarik zinciri ve daha az atık oluşması müşterilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması doğrultusunda en önemli gereksinimler olarak açıkça tespit edilen hususlar. MESGO, müşterilerimizin dediklerini uygulamak ve bu kritik öneme haiz müşteri gereksinimlerini yerine getirebilmek için Colouring in Situ (Yerinde Renklendirme)adlı bir solüsyon tasarladı.

Bu solüsyon, doğal bir bileşik ve artı peroksit (kürleme metodolojisine, yani sıcak hava, sıcak tuz banyosu, Cv hattı gibi unsurlara bağlı olarak değişebilmekte) ve özel bir pigment konsantrasyonu ve boyutuna haiz yuvarlak bir kordun içeren bir kapla özel bir önkalıp (önceden biçim-lendirme/preforming) boyutunu temel almakta.
Sadece iki malzemenin karışımı ile ekstrüderi beslemek suretiyle, renk kolayca ekstrüder vidasına karışacak bu da mükemmel ve homojenize renkli bir bileşik oluşmasını sağlayacaktır.

Bu çözümleri önerirken müşterilerimizin en çok sorduğu sorular ise şöyle:

• Bu solüsyonu kullanmak için herhangi tipte bir ekstruder kullanabilir miyiz?
• Renk şeridini nasıl besleyebiliriz?
• Bu solüsyonu kullanırken ne gibi avantajlar sağlayacağız?
• Paradan tasarruf yapabilecek miyiz?

Birçok ülkede farklı müşterilerimizle yaptığımız tecrübe ve denemelerimize dayanarak, 60 mm çapında ve üstünde olan ekstrüderlerin çoğunda silikon kauçuk için tasarlanan doğru vidaya sahip olduklarında bu solüsyonun kolayca kullanılabileceğini saptadık. Müşterilerimizin çoğu, renkli kordonu beslemek için herhangi bir özel cihaz kullanmamaktalar ve sadece kabı ekstruder besleme deliğinin alt kısmına yerleştirerek solüsyonumuzu başarılı bir şekilde kullanmaktalar. Bununla birlikte, kordonu kablo için küçük bir kangal haline getirip ekstrüder besleme deliğinin üstünden beslemenizi de tavsiye edebiliriz. Avantajlar, bileşik siparişleri planlamaya dair açıkça olan kolaylık; renkli bileşiğin kalıntılarını yavaş hareket etmemesi; belirli bir renge dair hızla yetiştirilmesi gereken sipariş geldiği zaman daha kolay üretim planlaması ve renk değiştirirken daha az atık oluşması şeklin-de sıralanabilir. Bu avantajların bir sonucu olarak, silikon kauçuk bile-şiklerinin toplam maliyeti, çalışma günü içindeki renk değişikliklerinin sayısına bağlı olara k% 3 ila% 10 arasında düşürülebilir.
Giorgio Cabrini
CEO MESGO Asia

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ