28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

MESGO Grup, kauçuk ve plastik malzeme endüstrisi için eşsiz bir referanstır.

MESGO Grup, kauçuk ve plastik malzeme endüstrisi için eşsiz bir referanstır.

MESGO, hem siyah, hem de renkli sentetik (EPDM, NBR, CR, HNBR, ACM, CSM, AU, ECO, EU, AEM, IR, BR) ve doğal (NR, SBR, SN) kauçuk karışımlarının üretimi amacıyla 1996 yılında kurulmuş, daha sonra bunlara silikon ve florokarbon kauçuk karışımları da eklenmiştir.

Daima müşteriye özel çözümlerin arayışına yönlenerek, Carobbio degli Angeli (Bg) ve Gorlago (Bg) tesislerinde, en yaygın olanlarından en özellerine, en yüksek performans gerektirenlerine kadar, eksiksiz karışım ürün gamını, daima rekabetçi bir kalite/fiyat oranıyla temin edilebilmektedir. 2015 yılında MESGO, sadece büyük hacimlerde silikon üretimiyle değil, aynı zamanda birçok sektörün taleplerini karşılayacak üst düzeyde teknik özellikli silikon karışım tedariğinde Avrupa’da lider konuma gelmiştir. MESGO dünya çapında silikon piyasasındaki en önemli 8 oyuncudan biri olarak kabul edilmektedir (uluslararası piyasa analizlerine göre).

Müşterilerine, 2001 yılında tam dizi kauçuk karisimi sunmak için MESGO, flor-kauçuk bileşkenleri için yeni bir departman açtı.

2005 yılında, MESGO, Polonya’da MESGO POLSKA’nın ve 2016 yılında Türkiye’de MESGO ASIA’nın kuruluşu ile yerel pazara, Doğu Avrupa ve Ortadoğu’ya, silikon karisimi üretme alanında hizmet vermek için, coğrafi anlamda genişlemeye başladı. MESGO POLSKA ve MESGO ASIA, tüm MESGO Grup ürünlerini pazarlamak için iyi noktalardır.

MESGO Iride Colors, Iride Colors firmasının faaliyetlerini devretmesiyle 2013 yılında açılmıştır. Fabrika, Garlasco (PV) şehrinde bulunmakta ve 1989’daki kurulumundan beri termoplastikler ve kauçuk karışımları için katkı maddeleri ve renklendirici masterbatchler ile HCR ve LSR silikonlar için katkı maddeleri ve renklendirici masterbatch üretiminde faaliyet göstermektedir. Ürün gamının genişlemesi daha sonra 2015 yılında, plastik sektöründeki katkı maddelerinin temini konusunda uzman olan, Turate (CO) şehrindeki Guzzetti Master ile Grigno (TN) şehrinde önemli bir üretim tesisi olan ve termoplastik karışımlar konusunda uzman olan 3A Mcom firmalarının alınmasıyla devam etmiştir. İlk şirket, pigment hammadde boyası ve plastik endüstri için katkı maddeleri üretiminde çalışırken, diğer şirket, PA6 and PA66 gibi fiber cam ve HFFR bileşikleri güçlendirilmiş tekno polimer bileşenlerinde aktiftir. MESGO Group, her zaman müşteriye özel çözümler tasarlamaya kendini adamıştır ve günümüzde, 2015 sonunda açılan yeni Kurumsal Ar-Ge Merkezi sayesinde, yüksek performanslı elastomerler, termoplastikler, katkı maddeleri ve pigment hammadde boyaları dahil olmak üzere, bir dizi standart ve özel elastomer sağlayabilmektedir. Yenilikçi müşterilerimize doğru desteği sağlayabilmemizi garantilemistir.

Grubun Ar-Ge merkezinin yüksek nitelikli personeli yalnızca araştırma ve geliştirme faaliyetlerine odaklanmış değil, aynı zamanda gelecekteki büyüme için, rekabet edebilirliği ve sürdürülebilirliği sağlamak adına teknik kadrosunu desteklemektedir Ayrıca MESGO Grup Ar-Ge bölümü, müşterilerine hammaddelerin, bileşkenlerin ve biten ürünlerinin kimyasal-fiziksel analizini yaparak hizmet vermektedir. Teknik uzmanlık, coğrafi konum, geniş ürün yelpazesi, uygulama esnekliği, finansal güç: bunlar müşterinin MESGO’ya müşteri başarısını garantileyen özellikleridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?