21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Melis Oğuz Demirel Kempro Kimyasal Maddeler AŞ Genel Müdür Yardımcısı:Kempro, hem kendi üretimi hem de dünyaca ünlü markaların mümessilliği ile kablo sektörünün çözüm ortağı olmayı sürdürüyor

Melis Oğuz Demirel Kempro Kimyasal Maddeler AŞ Genel Müdür Yardımcısı Temsilcilikler & Ticari İşler Yönetimi

Kempro Kimyasal Maddeler ve Dış Ticaret AŞ, 1991 yılında kurulmuş olup boya, mürekkep, tekstil, plastik, kauçuk, kablo, yapıştırıcı, yapı kimyasalları, otomotiv, kozmetik ve gıda hammaddeleri alanlarında faaliyet gösteren dünyaca ünlü 42 firmanın Türkiye temsilciğini ve distribütörlüğünü yapmanın yanısıra, 2014 yılı itibari ile plastik ve kauçuk sektörleri için kompound üretimine de başlamıştır. Özellikle bu yılbaşı itibari ile kabloluk kompound ürün yelpazemiz genişlemiş olup, ürün gruplarımız hakkında kısaca aşağıdaki şekilde bilgi verebiliriz:

KEMPRO Üretimleri

• KROL CH Serisi: Solid ve Fiziksel Köpüren yüksek yoğunluklu PE ürünlerinden oluşan bu seri, özellikle telekomünikasyon ve data kabloları ile koaksiyel kablo üretimlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş olup, kendi üretimimiz olduğundan dolayı temin süresi de çok kısadır.

•KROL CM Serisi: Aynı KROL CH gibi kendi üretimimiz olduğundan dolayı temin süresi de çok kısa olan bu seri ürünleri Solid ve Kimyasal Köpüren orta yoğunluklu PE ürünlerinden oluşmaktadır. Telekomünikasyon ve data kabloları, CAT 6 kablo seperatörü ile koaksiyel kablo üretimleri için oldukça uygun bir seridir.

•KROL XP Serisi: Çapraz bağlı PE ürünlerden oluşan bir seri olup, enerji ve data kablolarında izolasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Tüm KROL serisi ürünlerimiz çok kolay bir şekilde proses edilebilmekte olduğundan dolayı talep görmektedir. Distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz firmalar tarafından tedarik etmekte olduğumuz ürünler ise aşağıdaki gibidir:

CROSSPOLIMERI Ürünleri

Distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz CROSSPOLIMERI firmasının ürünleri daha çok özellikli kablo üretimlerinde kullanılmakta olup, ürün çeşidi açı-sından geniş bir yelpazeye sahiptir.

CROSSVINIL Serisi: Çok çeşitli PVC kompoundlar-dan oluşan bu serinin ürünleri;

– Otomotiv kabloları
– Yüksek ısıya dayanıklı kablolar
– Enerji kabloları gibi çok çeşitli kablo üretimlerinde hem izolasyon, hem de kılıf malzemesi olarak kul-lanılmaktadır.

• FRAGOM PR Serisi: Çok çeşitli HFFR kompound-lardan oluşan bu seri ürünleri, özellikle CPR’ belgeli ürünler için önerilmekte olup, ısıya ve aleve dayanıklı, halojen gazı içermeyen tüm kablolar için izolasyon ve kılıf malzemesi olarak kullanılmaktadır.

• FRAGOM G Serisi: Çapraz bağlı HFFR kompoundlardan oluşan bu serinin ürünleri;

– Solar kablolar (Kılıf malzemesi)
– Railway kabloları (Kılıf malzemesi)
– Yağa ve çamura dayanıklı kablolar (Kılıf malzemesi)
– Otomotiv kabloları (İzolasyon ve kılıf malzemesi) gibi çok çeşitli kablo üretimlerinde kullanılmaktadır.

POLIGOM Serisi: Çapraz bağlı EPDM/EPR kompo-undlardan oluşan bu serinin ürünleri;

– Solar Kablolar (İzolasyon malzemesi)
– Railway Kabloları (İzolasyon malzemesi)
– Yağa ve çamura dayanıklı kablolar (İzolasyon malzemesi)
– RN-F tipi kablolar (İzolasyon ve kılıf malzemesi)
– BQ-F tipi kablolar (İzolasyon malzemesi) gibi çok çeşitli kablo üretimlerinde kullanılmaktadır.

• EFRHATAN Serisi: Termoplastik poliüretan kom-poundlardan oluşan bu seri ürünleri, özellikle ağır şartlara (darbe, ısı vs.) dayanıklı kablolarda kılıf malzemesi olarak kullanılmak olup, askeri araç, otomotiv, gemi kabloları gibi kablo üretimi yapan firmalar tarafından tercih edilmektedir.

INEOS Olefins & Polymers Ürünleri

Yine distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz başka bir firma olan INEOS firmasının ürünleri telekomünikasyon ve data kabloları ile koaksiyel kablo üretiminde izolasyon ve kılıf malzemesi olarak kullanılmak üzere geliştirilmiş olup, aşağıda kısaca tanıtılmıştır.

• BP 28 D 780: Telekomünikasyon ve data kablosu üreticileri tarafından sıkça tercih edilen, çok yüksek hızlarda (yaklaşık 2.000 m/d) izolasyon yapılabilen, sınıfının en iyisi orta yoğunluklu PE malzemedir.

• BPD 8063: Özellikle koaksiyel kablo ve sinyal kablosu üreticileri tarafından tercih edilen orta yoğunluklu PE malzemedir.

• BPD 4035: Telekomünikasyon kabloları dış kılıfında kullanılmak üzere geliştirilmiş olan, siyah renkli yüksek yoğunluklu PE malzemedir. Zaman zaman, izoleli havai hat (ABC) kablosu üretimi yapan firmalar tarafından da tercih edilmektedir.

• BPD 4020: BPD 4035 ile aynı özelliklere sahip olan bu malzeme natürel olup, kullanıcı tarafından istenilen şekilde renklendirilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ