09.06.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Melikşah Makine Genel Müdürü Enver Şinik

Reklam

Firmamız bugüne kadar 60 farklı ülkeye ihracat gerçekleştirmiş ayrıca yurt içinde de 300 farklı noktaya makine satışı gerçekleştirmiştir.

Şirketimiz sektöründe başarısını sürekli kılabilmek için kaliteye büyük önem vermektedir. Makinalarımızda daima birinci sınıf malzeme kullanılmakta ve kalitemizden kesinlikle taviz verilmemektedir. Ayrıca makinalarımız teslim edilirken bizzat yetkili personellerimiz tarafından kurulum yapılmakta ve müşteriye kaliteli ürün elde etmesi için gerekli bütün eğitimler verildiğini belirten Şinik sorularımızı yanıtladı.

Melikşah Makine Şirketinizin Ürün Gamı, Teknolojisi, Müşterileri ve İstihdamı Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

Şirketimiz 2005 yılında kurulmuş olup kablo soyma, kablo kırma ve lastik geri dönüşüm makinaları üretimi yapmaktadır. Firmamız üretimi yapılan makinalarla ilgili son teknolojik gelişmeleri devamlı surette takip etmekte ve makinalarımızın verimliliğini artırmak için sürekli olarak çalışmalarını devam ettirmektedir. Bu çalışmalar neticesinde firmamız sektörde ve uluslararası platformda yerini sağlamlaştırmıştır. Şirketimiz sahasında uzman ve tecrübeli personeli ile daima kaliteli üretim anlayışında olmuş ve müşterilerine de bu anlayış doğrultusunda hizmet vermektedir.

Firmamız bugüne kadar 60 farklı ülkeye ihracat gerçekleştirmiş ayrıca yurt içinde de 300 farklı noktaya makine satışı yapmıştır. İhracat yaptığımız başlıca ülkeler arasında, ALMANYA, FRANSA, HOLLANDA, BELÇİKA, AVUSTURYA, ÇEK CUMHURİYETİ, DANİMARKA, İSVEÇ, İSVİÇRE, FİNLANDİYA, ROMANYA, MOLDOVA, UKRAYNA, RUSYA, YUNANİSTAN, KOSOVA, İNGİLTERE, ABD, KOLOMBİYA, BAE, GÜNEY AFRİKA, TUNUS, LİBYA, ETİYOPYA, IRAK, SURİYE, ÜRDÜN, MISIR, KUVEYT, KATAR bulunmaktadır.

Her Sektörde Olduğu Gibi Sizin Sektörünüzde Başarıyı Sürdürebilir Kılmak Büyük Önem Taşıyor Bu Alanda Ne Gibi Çalışmalar Yapıyorsunuz?

Şirketimiz sektöründe başarısını sürekli kılabilmek için kaliteye büyük önem vermektedir. Makinalarımızda daima birinci sınıf malzeme kullanılmakta ve kalitemizden kesinlikle taviz verilmemektedir. Ayrıca makinalarımız teslim edilirken bizzat yetkili personellerimiz tarafından kurulum yapılmakta ve müşteriye kaliteli ürün elde etmesi için gerekli bütün eğitimler verilmektedir. Makine tesliminde müşteri onayı alındıktan sonra personelimiz oradan ayrılmaktadır. Yurt içi ve yurt dışına yapılan bütün satışlarımızda bu yöntem uygulanmıştır. Firmamız satış sonrası müşteri taleplerini karşılamaya da büyük önem vermektedir. Oluşan problemler en çabuk şekilde yerinde çözülmekte müşterilerimizin üretimlerinin aksamasının önüne geçilmektedir.

Pazar Payının Giderek Daraldığı ve Çok Çetin Rekabetin Oluştuğu Bir Ortamda Bulunuyoruz Firma Olarak Pazar Payınızı Genişletme, Satışlarınızı ve Karlılığınızı Artırma Yönündeki Çalışmalarınız Nelerdir?

Pazar payının sürekli daralması ve çetin rekabet şartlarıyla mücadele için firmamız kalitesinden taviz vermeden en son teknolojik gelişmelerden faydalanarak verimliliğini artırmaktadır. Ayrıca firmamız yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen fuarlara katılarak daha çok müşteriye ulaşmaya çalışmaktadır. Bu amaçla 11-13 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan REW İSTANBUL 2015 fuarında da yerimizi alacağız.

Fırmanızın 2015 Hedefleri Nelerdir?

Firmamız 2015 yılında kalitesinden taviz vermeden, makinalarımızın verimliliğini daha da artırmak için çalışmalarına devam edecek ve müşteri portföyümüzü genişletmeye gayret edecektir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ