01.10.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Melikşah Makina Genel Müdürü Enver Şinik:

Firmamız üretimi yapılan makinalarla ilgili son teknolojik gelişmeleri devamlı surette takip etmekte ve makinalarımızın verimliliğini artırmak için sürekli olarak çalışmalarını devam ettirmektedir

Sektörünüzün ve firmanızın dünden bugüne gelişim ve oluşum süreciyle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Şirketimiz 2005 yılında kurulmuş olup kablo soyma, kablo kırma, e-atık geri dönüşümü ve lastik geri dönüşüm makinaları üretimi yapmaktadır. Firmamız üretimi yapılan makinalarla ilgili son teknolojik gelişmeleri devamlı surette takip etmekte ve makinalarımızın verimliliğini artırmak için sürekli olarak çalışmalarını devam ettirmektedir. Bu çalışmalar neticesinde firmamız sektörde ve uluslararası platformda yerini sağlamlaştırmıştır.

Şirketimiz sahasında uzman ve tecrübeli personeli ile daima kaliteli üretim anlayışında olmuştur ve müşterilerine de bu anlayış doğrultusunda hizmet vermektedir. Firmamız bugüne kadar 60 farklı ülkeye ihracat gerçekleştirmiş ayrıca yurt içinde de 350 farklı noktaya makine satışı yapmıştır. İhracat yaptığımız başlıca ülkeler arasında, ALMANYA, FRANSA, HOLLANDA, BELÇİKA, AVUSTURYA, BULGARİSTAN, ÇEK CUMHURİYETİ, DANİMARKA, İSVEÇ, İSVİÇRE, FİNLANDİYA, ROMANYA, MOLDOVA, UKRAYNA, RUSYA, YUNANİSTAN, KOSOVA, İNGİLTERE, ABD, KOLOMBİYA, BAE, GÜNEY AFRİKA, TUNUS, LİBYA, ETİYOPYA, IRAK, SURİYE, ÜRDÜN, MISIR, KUVEYT, KATAR bulunmaktadır.

Firmaların piyasadaki rekabet koşullarında 2015 yılında ayakta kalabilmesi için güçlü bir kalite politikası oluşturması gerekiyor firma olarak kalite politikanızdan bahseder misiniz ?

Firma olarak ürettiğimiz makinalarda daima en yüksek kalite parça ve ekipmanları kullanmaktayız. 60 ülkeye yaptığımız ihracatı da bir ölçüde bu anlayışa borçluyuz. Bu sebeple makinalarımız periyodik bakımları düzenli olarak yapıldığı sürece müşterilerimize problem çıkartmamaktadır. Ayrıca Firma olarak makinalarımıza bir yıllık garanti vermekteyiz. Bu süre zarfında oluşabilecek her türlü arıza Firmamız tarafından müşteriyi mağdur etmeyecek en kısa sürede giderilmektedir. Bir yılın sonunda da on yıllık servis garantimiz mevcuttur. On yıllık süre boyunca oluşabilecek arızalarda sadece yedek parça ücreti talep edilmekte, oluşan arıza en kısa sürede giderilmektedir.

Çalıştığınız alanda Türkiye’de ve Dünyadaki değişimlere ve gelişimlere uyum sağlama konusunda yaptığınız çalışmalar hakkında sektörümüzü bilgilendirir misiniz?

Geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren firmaların yenilikleri sürekli takip etmesi gerekmektedir. Gün geçtikte geri dönüşüm sektöründe kullanılabilecek olan hurda malzeme çeşitliliği artmaktadır. Bu sebeple bu çeşitliliğe karşılık verebilecek teknoloji ve yeterlilikte makine ihtiyacı oluşmaktadır. Firmamız bu taleplere karşılık verebilmek amacıyla ar-ge çalışmalarına çok büyük önem vermektedir. Bu çalışmalar sonucunda firmamız ürettiği makinalarda ömrünü tamamlamış lastik geri dönüşümü ve elektronik atıkların geri dönüşümü ile ilgili geliştirmelerini tamamlamış, Tunus ve Bulgaristan’a iki farklı tesis kurulumunu yapmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ