21.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Melike Kahraman Ören Kablo Yurtiçi Satış ve Pazarlama Müdürü; ÖREN KABLO, ETL BELGESİ ALDI; ÜRÜN GÜVENLİĞİNİ KANITLADI!

Melike Kahraman Ören Kablo Yurtiçi Satış ve Pazarlama Müdürü; ÖREN KABLO, ETL BELGESİ ALDI; ÜRÜN GÜVENLİĞİNİ KANITLADI!

Türkiye’nin ilk koaksiyel kablo üreticisi Ören Kablo, aldığı ETL Belgesi ile ürünlerinin üstün güvenlik standartlarına uygunluğunu kanıtladı. Türk kablo sektörünün en eski ve en köklü kablo üreticilerinden bir tanesi olan Ören Kablo, bu belge ile ürünlerinin UL, ANSI, CSA, ASTM, NFPA, NOM standartlarını karşıladığını da ortaya koymuş oldu.

ETL Belgesi, ürünün güvenli olduğunun işareti…
Ören Kablo’nun aldığı ETL (Electrical Testing Laboratories – Elektrik Test Laboratuvarları) Belgesi, bir ürünün Kuzey Amerika güvenlik standartlarına uygun olduğunu gösteriyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada pazarları için tasarlanan ETL Belgesi, her iki ülkenin de katı güvenlik yasaları olduğundan, diğer birçok uluslararası pazar tarafından da kabul ediliyor. Ürünün üzerinde ETL işareti varsa bu onun güvenlik standartlarını belirlemek için test edildiği anlamına geliyor. ETL işareti, ABD ve Kanada’daki yargı yetkisine sahip kurumlar tarafından ürünün ilgili endüstri standartlarına uyumlu olduğunun kanıtı olarak kabul ediliyor. Elektrikle çalışan bir ürünün üzerinde ETL işareti olması, geçerli tüm standartlara uygun olduğu ve kullanım ömrü boyunca bir güvenlik tehlikesine neden olmayacağı anlamına geliyor. Melike Kahraman: “ETL Belgelerimizi almanın heyecanını ve gururunu paylaşıyoruz.”

Aldıkları ETL Belgesi hakkında kısa bir açıklama yapan Ören Kablo Yurt İçi Satış ve Pazarlama Müdürü Melike Kahraman “Faaliyetlerimize başladığımız koaksiyel kablo üretimimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda yüksek montanlarda satış rakamlarına ulaşarak güzel bir başarı elde ettik. Sonrasında ürün gamımızı zenginleştirerek aynı ivmeyi telefon kabloları ve data kabloları üretimlerimiz ile de yakalayarak iç ve dış pazardaki gücümüzü sağlamlaştırdık. Firmamız, Türkiye pazarının yanı sıra yurt dışındaki önemli pazarlarda da yüksek marka bilinirliğine sahip. Teknik yönden kuvvetli, aynı zamanda girilmesi zor bir pazar olan Almanya’da güçlü bir marka değeri yaratmış olup bu ülkede faaliyet gösteren kablo operatörlerinden ürünlerine teknik onay alabilmiş ve kendi markasıyla kendini bu pazarda kanıtlamış ilk ve tek Türk firmasıyız. Almanya’daki Kablo TV operatörlerinden ürünlerine ilk onayını 2009 yılında alan firmamız, bugün itibarı ile %60’lık pazar payı ile Almanya Kablo TV sektöründe koaksiyel kablo üreticileri arasında ‘lider’ konumda. Son olarak da Ören Kablo olarak; data kabloları ile hizmet verdiğimiz müşterilerin kalite beklentilerini karşılayıp müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla ürünlerimizin UL, ANSI, CSA, ASTM, NFPA, NOM ve üstün güvenlik standartlarına uygun olduğunu kanıtlayan ETL Belgelerimizi almanın heyecanını ve gururunu paylaşıyoruz.” seklinde konuştu.

Türkiye’nin 7 bölgesine kaliteli hizmet!

Ören Kablo, 1979 yılından bugüne hizmetlerine kesintisiz devam ediyor. Firma, ileri teknolojinin tüm imkânlarına sahip, donanımlı üretim hatları, mühendis kadrosu, müşteri odaklı çözümleri, yeniliklere açık vizyonuyla “zayıf akım kablo sektörü”nde uzun yıllar boyunca sürdürülebilirliğini sağlamış olmanın verdiği saygınlık ile müşteri ihtiyaçlarına en uygun ürünü sunma ve uzun soluklu çözüm ortaklığı sağlama misyonuyla hareket ediyor.

Ören Kablo, İstanbul Silivri’de yer alan ve 9.000 m² kapalı alana sahip modern üretim tesislerinde 100’den fazla çalışanı ile sektöre kalite, yenilik ve çeşitlilik sunmak üzere çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Merkez ofisi İstanbul Perpa’da bulunan firma, müşterileri ile ilişkilerini yürütecek organizasyonu, Türkiye’nin 7 bölgesinde ve her noktasında, kaliteli hizmet anlayışını esas alarak sağlıyor. Geniş ürün yelpazesi…

Ören Kablo; koaksiyel kablolar, CCTV kabloları, telefon kabloları, data kabloları, yangın alarm kabloları, yangına dayanıklı kablolar, sinyal kontrol – kumanda kabloları, özel / bileşik kablolar gibi zayıf akım kablo üretimiyle, uzun yıllara dayanan deneyimini teknolojik alt yapısı ile birleştirerek geniş bir ürün yelpazesi ile müşterilerinin ihtiyaçlarına üstün kaliteli ürünlerle cevap veriyor.

Firma, oluşturduğu “Entegre Yönetim Sistemi”ni (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001) de belgelendirmiş durumda. ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi ile müşteri memnuniyetini sürekli geliştirmeye odaklanan Ören Kablo, üretmiş olduğu ürünlerde ulusal ve uluslararası standartları esas alıyor. Firma, “TSE, TSEK, VDE, Tüv Rheinland, Bureau Veritas, REACH, RoHS, CE (LVD, CPR) ve normlarında ürün belgelerine sahip.

Yüksek hızlı data kabloları…

Ören Kablo tarafından üretimi gerçekleştirilen data kabloları; hızlı veri iletimi özellikleri ile akıllı ya da yarı akıllı binalar, hastaneler, sinemalar, tiyatrolar, okullar, alışveriş merkezleri, havalimanları, fabrikalar ve tünellerdeki otomasyon sistemlerinde iletişim köprüsü görevi görüyor. Data kabloları; endüstride, bilgisayarlarda ve haberleşme ağlarında veri transferi için kullanılıyor. Kabloların kullanım alanlarındaki çeşitlilik sebebiyle kullanım alanlarına yönelik doğru seçimi yapmak kritik önem taşıyor. Ören Kablo, hızlı veri transferlerini karşılamak için farklı teknik özelliklere sahip Cat5, Cat6, Cat6A, Cat7 grubu data kablolarını yüksek kapasiteli üretim hatlarında sorunsuz şekilde üretiyor. Firma, kabloyu tek aşamada bükebilen hattı ile bu parametreleri sürekli kontrol altında tutabilmek için perlerin bükülmesinden, en son grup büküme kadar her aşamada online gerginlik kontrolü sağlıyor. Ayrıca üretim hatlarının güvenli ve sorunsuz işlemesi için laboratuvarlarına dahil ettikleri en son test cihazları sayesinde de data kablolarını 2.2 GHz seviyesine kadar test edebiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?