17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

MAKSAN İSTANBUL MAKİNA ve MAKARA SAN.TİC.LTD.ŞTİ GENEL MÜDÜRÜ UFUK ANDAÇ;

MAKSAN İSTANBUL MAKİNA ve MAKARA SAN.TİC.LTD.ŞTİ GENEL MÜDÜRÜ UFUK ANDAÇ;

MAKSAN İSTANBUL MAKİNA ve MAKARA YENİ YATIRIMLAR İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR.

Yaşanılan her aksaklık bizim kendimizi yenilemek ve geliştirmek adına bir fırsattır. Bu anlayışla amacımız rakiplerimizi ve sektör ihtiyaçlarını sürekli takip ederek sürekli güçlendirdiğimiz üretim bandımız ve çalışanlar ile daha kaliteli ürünlerle değerli iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılamaktır diyen sayın Ufuk bey okurlarımız için firmaları hakkında bilgiler paylaştılar.

Firmanız ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı? Faaliyet konunuz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Firmamız 2018 yılında ticari faaliyetlerine başlamıştır. Küçük bir alanda başlayan üretim maceramız bu gün de sürekli yenilenerek ve gelişerek devam etmektedir. Usta ve nitelikli kadromuz ve değerli çalışma ortaklarımızın kaygı ve beklentilerini merkeze alan düşünce yapısı ile ,sektörün ihtiyaç duyduğu ekonomik ve estetik karton ve kontrplak makaralar ve makara modelleri ve ayrıca kontrplak üretmekteyiz.

Yurt dışından getirdiğimiz kaliteli huş papeller ile iş ortaklarımızın ihtiyacı olan ebat ve nitelikteki kontrplak üretimi sektörde ses getirmeye başlamış ve şu an birçok alanda müşteri memnuniyetini başarı ile karşılamaya devam etmektedir. Faaliyet alanını ve üretim kalitesini kadrosundan başlayarak sürekli yenileme ve geliştirme çabası ile günden güne genişleten firmamız yüzünü hep geleceğe dönmüş ,teknoloji ve yenilenen üretim bandı ile değerli iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir.

Ürünleriniz ve kullanım alanları hakkında bilgi paylaşmanızı istesek neler söyleyebilirsiniz?

Ürünlerimiz öncelikle ülke ekonomisinde büyük payı olan kablo sektörüne hizmet vermektedir. Ayrıca mobilyadan inşaata ,bıçak sektöründen gemicilik sektörüne , mimari projelerden dekorasyon ürünleri sektörü vb. ne kadar geniş bir alanda faaliyet göstermektedir.

Firmanız açısından 2020 yılını değerlendirmenizi istesek neler söyleyebilirsiniz? 2021 hedefleriniz ve beklentileriniz nelerdir?

Dünya 2020 ile birlikte çalkantılı bir döneme girdi. Dünyanın birçok yerinde felaketler le başlayan 2020 yüz yılda bir gelen küresel salgının yarattığı yıkımla devam etti. Dünya geneline yayılmaya devam eden COVID-19 salgını hiç şüphesiz 2020’ye damgasını vuran felaketti ve bu felaketten Türkiye ve dünya ekonomisi büyük zarar gördü. Sektörümüzü de etkileyen özellikle hammadde alımlarında dolar bazında yükselişler işlerin yavaşlamasına ve nakit akışını bozmasına rağmen firmamız bu süreci en az zararla atlatmayı başarmıştır. Değerli iş ortaklarımızla karşılıklı kurulan güçlü iletişim, sürdürülebilir fiyat politikası, üretime gösterdiğimiz özen ve çözüm odaklı çalışmalarımız ile 2020 yılı firmamız adına başarılı geçmiş ve yeni yatırım ve kuruluşların önünü açmıştır. Nitelikli çalışanlarımız ve kriz yönetimini başarı ile gerçekleştirmemize yardımcı olan üst kadromuz ile 2020 yılı dezavantajlarını kendi lehimize çevirmeyi başardık ve yurt dışından ihraç ettiğimiz yeni makinalar ile 2021 yılına büyük umutlarla ve sağlam giriş yaptık. Adımını attığımız yeni kuruluşumuz sektörde büyük ses getireceği gibi sektördeki eksiklikleri büyük ölçüde kapatacak ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.

Sektördeki rekabet ortamı konusunda neler söylemek istersiniz?

Her sektörde olduğu gibi bizim alnımızda da güçlü rakiplerle yola devam etmekteyiz. Satış baskısıyla hareket eden bir firma anlayışına sahip değiliz. Bu anlayışla yapılan üretim piyasada kalitenin düşmesine neden olmaktadır. Öncelikli amacımız karşılıklı güven ve çözüm ortaklığı kurmak olduğu için bu bizi rakiplerimizden bir adım önde tutmaktadır. Yaşanılan her aksaklık bizim kendimizi yenilemek ve geliştirmek adına bir fırsattır. Bu anlayışla amacımız rakiplerimizi ve sektör ihtiyaçlarını sürekli takip ederek sürekli güçlendirdiğimiz üretim bandımız ve çalışanlar ile daha kaliteli ürünlerle değerli iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Firmanızı sektördeki konumu ve pazardaki gücü hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Sektördeki pozisyonumuzu değerlendirecek olursak, her geçen gün kendini bir adım daha öteye taşıyan bir firmayız. Sektörün aranan , hatırı sayılır tedarikçilerinden biriyiz. Hedefimiz bunu daha da ilerletmek ve lider konumuna geçmektir. Bu konuda da özveri ile çalışmakta ve piyasadaki mevcudiyetimizi büyütme çalışmalarımız hızla devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ