25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Makine ve tesisat mühendisliği için LAPP’dan yeni ürünler Siyah UNITRONIC® LiYY/LIYCY ile dışarıda

Makine ve tesisat mühendisliği için LAPP’dan yeni ürünler Siyah UNITRONIC® LiYY/LIYCY ile dışarıda

Basit bir gerçek: Dışarı çıkıyorsanız ona göre giyinmelisiniz. Bu kablolar için de geçerlidir. Dış mekana kurulduklarında, UV ışınlarına da dayanıklı olmalıdırlar. LAPP portföyünde artık siyah bir dış kılıf (BK) ile düşük frekans aralığında veri ve sinyal iletimi için dört PVC kablo bulunmaktadır. Bu, onları DIN EN ISO 4892-2’ye göre dış mekan kullanımına uygun hale getirir.

Örneğin, klasik veri ve sinyal iletim kablosu siyah dış kılıfıyla birlikte, UNITRONIC® LiYY BK olarak mevcuttur. Çok çeşitli uygulamalar için çok çeşitli boyutlarda mevcut bulunmaktadır. Kompakt tasarım, çok sayıda damara rağmen küçük dış çaplara olanak tanır. Sınıflandırılmış yangın davranışı özellikleri AB Direktifi 305/2011 (BauPVO/CPR) uyarınca tanımlanmıştır. Bu demektir ki yeni siyah UNITRONIC®, düşük frekans aralığında veri ve sinyal iletimine yönelik olarak birçok uygulama için makine ara yüzlerinde genel amaçlı olarak kullanılabilir. Örneğin bilgisayar sistemleri, elektronik kontrol ve düzenleme cihazları, ofis makineleri veya teraziler için. Sabit kurulum veya hafif mekanik stres için uygundur ve kuru ve nemli ortamlarda kullanılabilir.

Dış mekan kullanımı için LAPP, portföyünde yeni bükümlü çift versiyonu UNITRONIC ® LiYY (TP) BK da bulunur. Kısa döşeme uzunluklarına sahip bükümlü çift (TP) sayesinde, iletken devreleri iyi ayrıştırılır. Blendajlı UNITRONIC® LiYCY BK da mevcuttur. Bakır örgüsü sayesinde, yüksek kapsama alanı ile elektrik alanlarından gelen kapasitif parazitlere karşı koruma sağlar. Bükümlü çiftler UNITRONIC® LiYCY (TP) BK içeren blendajlı versiyonla desteklenmiştir.

Bununla birlikte, kablo ve bağlantı teknolojisi alanında entegre çözümler için küresel pazar liderinin bahar portföyünde daha da fazla yeni ürün bulunmaktadır EN 50525-2-31’e göre HAR tasarım sertifikasına sahip tek damarlı H07V-U artık 100 metrelik halka olarak da mevcuttur. Tek parça iletkenli kompakt tek damar çeşitli renklerde mevcuttur ve bina teknolojisi ve kabin yapımında çok yönlü kullanıma uygundur. Daha uzun halka uzunluğu, elektrik tesisatçıları tarafından katedilmesi gereken mesafelerin kısalması anlamına gelir. TRONIC modülü ve TRONIC tek damarlı araba ile birleştirildiğinde, tek damar kontrollü bir şekilde boyuna kesilebilir ve kompakt bir şekilde saklanabilir. Diğer bir yeni özellik ise ÖLFLEX® PLUG 540 P’dir. Bu, cihaz ve kabin yapımı için kanıtlanmış ÖLFLEX® 540 P kablosuyla bir bağlantı tertibatıdır. Kullanıma hazır bağlantı düzeneği, kurulum sırasında zaman kazandırır ve çok güçlü kablosu, çeşitli konnektör sistemleriyle (E tipi, F tipi ve Çek CSN standardına göre kutup atamalı) uyumluluğu ve üçüncü taraf sertifikası ile etkileyici bir üründür. Entegre ÖLFLEX ® 540 P kablo yüksek mekanik yüklere dayanır, asitlere ve alkalilere karşı dirençli ve kısmen yağa dirençlidir. Damar sayısı, iletken kesiti ve konnektör tipine bağlı olarak farklı uygulamalar için uygundur.

IP 44 koruma sınıfına sahip 3 çekirdekli versiyonlar, Avrupa’da dış mekan kullanımı için bile uygundur ve yağmura maruz kalabilir. Kablo gerginliği önleyici, metrik, sıvı geçirmez SILVYN® FPAD-M kablo rakoruna zaten entegre edilmiştir. Kilit koruması sayesinde güvenilir şekilde sızdırmaz kalır. Sağlam poliamid, onu yağa daha dirençli ve mekanik olarak dirençli hale getirir. SILVYN® FPADM, çeşitli metrik boyutlarda ve iki koruma sınıfında (IP 66 veya IP 68) mevcuttur ve yerleşik koruyucu borular SILVYN® FPAS ve SILVYN® HCC ile optimum şekilde desteklenebilir.

LAPP portföyü, bir dikdörtgen bağlama kutusu olan kablonun optimum kurulumu için SKINTOP® MS-M 40×1.5 PLUS içerir. M40 dış dişli sayesinde, kanıtlanmış bir M40 standart başlığa vidalanabilir. Genişletilmiş M50 sıkıştırma aralığı (27- 35 mm) sayesinde, artık daha büyük çaplı (> 28 mm) kablolar da beslenebilir. Artık pahalı özel kutulara gerek yoktur. Bu, sınırlı alana sahip uygulamalar için özellikle avantajlıdır. Yeni kablo rakoru, koruma sınıfı IP 68 ve IP 69 uyarınca sızdırmazlık sağlar, yüksek mekanik ve kimyasal yüklere dayanır ve hatta dış mekan kullanımı için uygundur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ