23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Lapp’tan Yeni ETHERLINE® Profinet Kabloları Yüksek hızlı ETHERLINE® kabloları, montajı daha da kolaylaştırır

Lapp’tan Yeni ETHERLINE® Profinet Kabloları Yüksek hızlı ETHERLINE® kabloları, montajı daha da kolaylaştırır

Cihazları bağlarken minimum çalışma, tek bir aletle kolay montaj ve yüksek veri aktarım hızı: Lapp’ın ETHERLINE® PN CAT.6A Fast Connect, tüm bu önemli özellikleri bir araya getirir. Yeni yüksek hızlı kablo; makine, tesis ve ekipman imalat sektöründeki müşteriler için idealdir ve büyük veri hacimlerinin iletilmesinin gerektiği her yerde endüstriyel ve yapı ağlarında kullanılabilir.

Bir kablo, bir makinede veya kontrol kabininde yıpranırsa ya da hasar görürse, üretimin durmasını veya daha ciddi dolaylı zararları önlemek için kablonun genellikle hızlı bir şekilde değiştirilmesi gerekir. Ancak bir kabloyu değiştirmek zaman alır.

Lapp bu sorunu şöyle ele almıştır: Fast Connect teknolojisi sayesinde yeni ETHERLINE® PN CAT.6A Fast Connect, kurulum ve montaj konusunda diğer kablolara göre belirgin avantajlara sahiptir. Dört kablo çiftini ayıran çapraz seperatör ve bir iç kılıf sayesinde kablonun çift ayrılmasına gerek yoktur. Geleneksel kablolardan farklı olarak dört kablo çiftinin hepsinden bir film ekranını çıkarmaya gerek yoktur. Sonuç olarak, Fast Connect kablolarının montajı hızlı ve kolaydır. Kabloyu konnektör montajı için tek bir işlemde en iyi şekilde hazırlayan Lapp’ın özel aleti daha fazla zaman kazandırır. Yeni ekranlama yöntemi ayrıca uzun ömürlü olmasını sağlar.

Saniyede 10 gigabit hızında ETHERLINE® PN CAT.6A, endüstriyel bir ortamda bakır kablolar için geçerli maksimum iletim hızına ulaşır. Tüm Lapp Profinet kabloları birbirleriyle ve diğer üreticilerin kablolarıyla uyumludur. PROFINET standardına uygunluğun yanı sıra Lapp çözümü, Kuzey Amerika pazarı için sertifikalıdır (UL sertifikası) ve bu nedenle ek onay gerekmez.

ETHERLINE® PN Cat.6A’nın yedi modeli vardır: alev geciktiricili PVC kılıf, halojen içermeyen ve alev geciktiricili FRNC kılıf veya PUR kılıfa (halojen içer-meyen, alev geciktiricili ve yüksek mekanik daya-nımlı) sahip sabit tesisat (A Tipi) için üçtür. Ek olarak Lapp, PVC kılıf veya halojen içermeyen ve alev geciktiricili FRNC kılıf ile esnek kullanım için iki model sağlamasının (Tip B) yanı sıra PVC kılıf veya PUR kılıf ile çok esnek kullanım için (Tip C) iki çözüm sunar. Kısıtlı uygulamalarda kullanım için küçültülmüş boyutlara sahip dört adet başka model vardır. Farklı kılıf tasarımları ve çapları, kabloların çok çeşitli uygulamalarda kullanılmasına olanak sağlar.

ETHERLINE® PN CAT.6A Fast Connect, hızlı ve kolay montajı yüksek veri aktarım hızlarıyla bir araya getirir.
The ETHERLINE® PN CAT.6A Fast Connect combines quick and easy assembly with high data transmission rates.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?