25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Kodmak Otomasyon Ve Kodlama Mak.San.Tic.Ltd.Şti Genel Müdürü Serdar Bozkurt:

Kodmak Otomasyon Ve Kodlama Mak.San.Tic.Ltd.Şti Genel Müdürü Serdar Bozkurt:

Kodmak Otomasyon firması olarak 20 yıllık tecrübemiz ile endüstriyel kodlama ve markalama alanında, INKDUSTRY, ALE ve MATTHEWS firmalarının Türkiye temsilciliğini yapmaktayız.

Kablo sektöründe markalama alanında iddiamız oldukça büyük.%100 alman teknolojisi INK-DUSTRY markamızın, kablo markalamada dünyanın en iyi inkjet yazıcısı olduğunu biliyor ve bunu göstermek için kablo dünyasında aktif bir şekilde yerimizi almaya devam ediyoruz diyen Serdar bey okurlarımız için sorularımızı yanıtladılar.

Serdar Bey merhaba, öncelikle rica etsek; sizlerle ilk defa bu yazı sayesinde buluşacak olan okurlarımıza kendinizi tanıtabilir misiniz? 1976 Edirne doğumluyum,İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesini bitirdikten sonra 2000 yılında kodlama,markalama sektörüne girdim ve 22 yıldır bu sektörde çalışıyorum.

Kodmak Otomasyon ve Kodlama Makineleri firmanızın kuruluşu ve hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Kodmak Otomasyon firmasını 2009 yılında ortağım Mehmet Kart ile birlikte kurduk. Ancak birkaç yıl sonra Mehmet Bey vefat edince, oğlu İsmail Kart ile yolumuza devam etmeye başladık. Kendisi makine mühendisidir ve şuan firmamızın teknik servis müdürüdür.

Kodmak Otomasyon olarak ,önce Inkdustry(Almanya) ve ALE(Fransa) firmalarının temsilciliğini yaparak başladık .Inkdustry CIJ dediğimiz continous inkjet yazıcıları alanında üretim yapan bir firma,ALE de ağırlıklı koli kodla-ma alanında hizmet veren Yüksek Çözünürlüklü kodlama cihazları üreten bir firma.Son 2 yıldır da Matthews Marking(Amerika) firmasının temsilciliğini yapmaya başladık. Kodmak olarak ürün tanımlama veya yaygın ismi ile markalama kodlama alanında ,ürünler üzerine üretim tarihi, son kullanım tarihi, lot numarası, çizgisel barkod, kare kod, QR kod vs. gibi çıktılar yazdırmak için kaliteli ve güvenilir sistemler sunuyoruz.. Bu bağ-lamda hemen hemen tüm sektörlere hitap eden bir çalışma alanımız var. Müşterimizin üretim hattına uygun olabilecek teknolojiyi (CIJ,TIJ,HR,DOD ) belirleyip uygun çözümler üretiyoruz.

Üretici firmaların sizleri tercih nedenlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kesinlikle çok kaliteli ürünler satıyoruz.. ve ilk önceliğimiz müşterinin memnun kalıp, bizi tekrar tercih etmesini sağlamak. Kodmak, Türkiye’ nin her yerine ulaşan bir servis ağına sahip, yerinde servis vererek müşteri memnuniyetini sağlıyoruz. Bu da müşterilerimiz için büyük bir avantaj. Üretimin çok değerli olduğuna inanıyor ve üretimde sürekliliğin sağlanması için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Amacımız çalıştığımız üretim hatlarında, minimum hat duruşunu sağlamak ve verimliği arttırmak.

Kablo sektörüne geçecek olursak, üreticiler sizden ne gibi hizmetler alabilmektedirler?

Kablo sektöründe markalama alanında iddiamız oldukça büyük.. %100 alman teknolojisi INK-DUSTRY markamızın, kablo markalamada dün-yanın en iyi injet yazıcısı olduğunu biliyor Ve bunu göstermek için kablo dünyasında aktif bir şekilde yerimizi almaya devam ediyoruz.
Kendi segmentindeki tüm cihazlara karşı rakipsiz diyebileceğim özel yazılım çözümlerimizle, yüksek hızlarda kalıteli baskı ve pigmentli mürekkeple güvenilir kodlamada bu sektörün vazgeçilmezi olmayı hedefliyoruz.

CIJ teknoloji dediğimiz Continous Inkjet teknolojisi ile kablo üzerine küçük karakter kodlama yaparak, son derece etkin ve rakiplerine kıyasla cok düşük işletme maliyetleri olan olan bu cihazlarımızla her türlü beklentiye cevap veriyoruz.

Pandemi sürecini firmanız açısından değerlendirmenizi istesek neler söyleyebilirsiniz Pandemi maalesef herkesi,her firmayı etkilediği gibi bizleri de etkiledi, pandeminin ilk aylarında kısıtlamalar sebebiyle müşterilerimiz ile buluşamadık fakat gün geçtikçe bu koşullara ayak uydurup farklı bir mücadele içine girdik.Bu süreçte kodlama cihazlarımızın yazılım olarak güçlü olması ve uzaktan cihazlara bağlanabilme özelliği müşterilerimize ve bizlere büyük avantajlar sağladı, bu zorlu süreçten de Kodmak olarak güçlü çıktık.

2022 yılı hedef ve öngörüleriniz nelerdir? Hem pandemi etkisinin tam olarak bitmemesi, hem kurda yaşanan dalgalanmalar 2022 yılınında zorlu bir yıl olacağını gösteriyor.

Her ne olursa olsun üretimin devam edeceğini, özellikle ihracat yapan firmaların büyüme trendinde olacağını öngörüyorum. Kodmak olarakta önceliğimiz bu firmalar olacaktır,son 5 yıla baktığımızda büyüme trendimiz her yıl %50 nin üzerinde, bu yıl da yeni projelerimiz kapsamında ,farklı firmaları bünyemize katarak müşterilerimize kodlamanın her alanında hizmet etmeyi planlıyoruz.

Sektördeki rekabet ortamı konusunda neler söylemek istersiniz?

Rekabet bizleri her zaman diri tutuyor ve ekip olarak rekabeti seviyoruz. Sattığımız ürüne ,verdiğimiz hizmete güvenimiz tam ve tek amacımız bu güveni ayakta tutmak. Bunu yaptığınız sürece, zaten, rakiplerinizin önüne otomatik olarak geçebiliyorsunuz. Kodmak olarak asla ‘tek amaç = satış’ politikasıyla işe başlamıyoruz. Daha önce de söylediğim gibi önceliğimiz etkili hizmet ve kaliteli cihazlarımız ile müşterilerimizi memnun etmek, üretiminin devamlılığını sağlamak, karşılaşılabilecek her türlü zorluğu minimuma çekmek ve kodlama maliyetlerini düşürmek. Rekabet üstünlüğümüzü bu noktalarda açığa çıkartıp yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz konu veya konular var ise paylaşmanızı rica ederiz.
Kodlama alanında gerçekten iyi işler yapmaya, 20 yıllık donanımımızla nitelikli sonuçlar çıkarmaya çalışıyoruz.Özellikle kablo sektörüne yeni bir soluk getirmek, klasik çözümlerin dışında özel yazılımlarımızla kalitenin ön plana çıkmasını istiyoruz. Çalıştığımız müşterilerimizden de bu hususta olumlu dönüşler alıyoruz. Yeniliğe açık, daima çözüm sunan hizmet anlayışımızla umuyorum ki daha da güzel projeler yapacağız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ