09.06.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Ufuk Yılmaz – Genel Müdür; Kategori 8 Data Kablo üretimine başlayan HCS, Bağımsız Test Kuruluşu Sertifikası (Intertek-ETL) alan dünyadaki ilk üretici firma oldu

Reklam

Ufuk Yılmaz – Genel Müdür

Gerek kablolu, gerekse kablosuz kullanıcıların daha hızlı veri iletimi talebi her geçen gün artmaktadır. Yapılan pek çok araştırma, 10Gbps üzerinde düşük maliyetli (bakır sistemler / RJ-45) iletim sistemleri ihtiyacının her geçen gün arttığını göstermektedir.

Bu ihtiyaca yanıt vermek amacıyla IEEE 802.3.bq-2016 25GBASE-T ve 40GBASE-T protokolleri oluşturulmuştur. Bu protokollere uygun veri iletimi için gereken data kablolama malzemeleri için iki standart oluşturulmuştur:

1- ANSI/TIA-568-C-2-1 Kategori 8, 12 Haziran 2016’da yayınlamıştır.
2- IEC 61156-9 Kategori 8.1 ve 8.2 FDIS (Son taslak) Şubat 2016’da yayınlanmıştır.

Kategori 8 kablolama, 25GBASE-T protokolü için 1250 MHz frekansta, 40GBASE-T protokolü için 2000 MHz frekansa kadar tanımlanmıştır.

HCS, yukarıda verilen her iki Kategori 8 standardının gereksinimlerini karşılayan 2000MHz’e kadar 40Gbps veri iletimini destekleyen data kablosunu üreten ilk ve tek Türk firması olmasının yanı sıra, dünyada da bu üretimi yapabilen sayılı üreticilerden biri olabilmiştir. Üretilen kablonun Kategori 8 standardına uygunluğu için Intertek-ETL’e başvuran HCS, bu sertifikayı alan dünyadaki ilk üretici olmuştur.

Katma değerli ve ileri teknoloji ürünlerinin üretilmesi konusunda sektöründe 2000 yılından bu yana önderlik eden HCS, sahip olduğu son teknoloji makine parkı, kablolama konusundaki derin know-how’ı ile Kategori 8 ürün ailesini geliştiren öncü üretici firma olmuştur.

Kategori 8 kablo detayları için HCS web sitesi www.hescs.com adresini ziyaret ederek ürüne ait detaylı teknik bilgileri bulabilirsiniz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ