21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Kalite kontrol, proses optimizasyonu ve maliyet tasarrufu SIKORA

Kalite kontrol, proses optimizasyonu ve maliyet tasarrufu SIKORA

SIKORA kablo üretiminde, fiber optik üretiminde ve plastik granül kontrolü için kalite kontrolü ve yenilikçi teknolojiler sunar. SIKORA AG tel ve kablo, hortum ve boru, levhalar, metaller, fiber optik ve plastik endüstrileri için yenilikçi ölçüm, kontrol, muayene, analiz ve ayırma teknolojilerinin lider üreticisi ve tedarikçisidir. Dünya çapında, ölçüm cihazlarının kullanıcılarına artan ürün kalitesi, karlılık ve üretim sürecinin verimliliği gibi fayda sağlamaktadır.

Farklı uygulamalar için kapsamlı ürün portföyü

Modern Lazer ve X-Ray teknolojileri dış çap, ovalite, et kalınlığı ve eşmerkezlilik gibi hassas ve güvenilir ürün parametrelerini ölçer. Buna ek olarak, SIKORA’nın ürün portföyü yalıtım hatalarının tespiti için Spark test cihazları, ürün yüzeyindeki arızaların tespiti için yumru detektörleri, kapasite ölçüm sistemleri ve iletken ön ısıtma ve sıcaklık ölçümüyle kontrolü için cihazlar bulunur. Çeşitli uygulama alanları vardır. SIKORA teknolojileri, otomotiv ve veri kablolarının yanı sıra örneğin bina kablolarının kalite kontrolü için ekstrüzyon hatlarında kullanılır. CV hatlarında yüksek gerilim kablolarının ölçülmesi ve kontrolünde SIKORA sistemleri öncelikle kullanıldığı gibi, ayrıca yalıtım hatlarında ve kılıf hatlarında da kullanılmaktadır.

X-RAY 8000 ADVANCED, CV hatlarındaki et kalınlığını, merkez kaçıklığını, çapı ve ovalliği ölçer. X-RAY 6000 PRO, 3 farklı malzeme katmanının et kalınlığı, merkez kaçıklığını, çap ve ovalliğini ölçmek için kullanılır. Üretim verilerinin sürekli kontrolü, et kalınlığının fazla olmamasına yardımcı olur, daha verimli ve sürdürülebilir bir malzeme kullanımını sağlar. Ölçüm ve kontrol teknolojisi kullanılarak tasarruf edilen her mikrometre malzeme üretimi daha ekonomik hale getirir ve gittikçe azalan kaynaklardan tasarruf sağlar.

Fiber optik üretiminde kalite kontrolü

Ayrıca SIKORA, fiber kulesinde farklı konumlarda fiber optiklerin kalite kontrolü için çok çeşitli ölçüm sistemleri sunmaktadır. Yalın ve kaplanmış fiberin çapının ve konumunun ölçülmesinin yanı sıra hava kabarcığının ve geriliminin ve tespitinin belirlenmesi için de cihazlar mevcuttur. Dahası ölçüm kafaları, fiberin sıcaklığını ölçerek fırının kontrolü, soğuk uçta ölçüm yaparak da , soğutma için kullanılan helyumu tam olarak dozlamak için kullanılır. Ek olarak, kaplamanın merkez kaçıklığının belirlenmesi ve kaplanmış fiberin yüzeyi üzerindeki yumruların tespiti için bir ölçüm cihazları mevcuttur. FİBER LASER 6003, optik fiberin çapını ölçer.

En yüksek plastik granül kalitesi için kontrol, analiz ve ayırma teknolojileri Ayrıca SIKORA orta, yüksek ve ekstra yüksek voltaj kablolarının yalıtımı için kullanılan plastik granüllerin hat üstü ve laboratuvar kontrol, ayırma ve analiz sistemleri de sağlar. PURITY SCANNER ADVANCED, X-Ray ve optik teknolojilere dayalı hat üzeri bir kontrol ve ayırma sistemidir. Granüllerin içinde ve yüzeylerinde kirlilik tespit edilir ve otomatik olarak ayrılır. Ayrıca SIKORA X-Ray teknolojisine dayanan PURITY CONCEPT X gibi laboratuvar tipi kontrol ve analiz sistemleri de sunmaktadır. Örneğin; renkli peletlerin hem yüzeyinde hem de içinde metalik kirlenmeleri belirleyip analiz eder. Kontrol, ayıklama ve analiz sistemleri kullanılarak kirliliğin önüne geçerek, kabloda oluşabilecek arızaları ortadan kaldırılabilir ve ham madde malzeme maliyetlerinden tasarruf edilebilir. Ekonomik avantajların yanı sıra, daha az atık nedeniyle çevre korunabilir.

SIKORA çözümleri – Almanya’da üretilir ve globalde kullanılır SIKORA’nın merkezi Almanya Bremen’dedir. 1973 yılından bu yana, yüksek kaliteli cihazlar burada geliştirilmiş ve üretilmiştir. SIKORA dünya çapında Brezilya, Çin, Fransa, Hindistan, İtalya, Japonya, Kore, Malezya, Meksika, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri ve ABD’deki ofislerleriyle satış ve servis hizmeti vermektedir. SIKORA dünya çapında 30’dan fazla yerel temsilci ile optimum kalite kontrol ve verimli olabilmek için tüm müşteri taleplerini karşılamaktadır. Buna ek olarak, uluslararası tüm servisler, sahada her zaman hızlı ve güvenilir müşteri desteği sağlar.

SIKORA, 1993 yılından bu yana DIN EN ISO 9001 gerekliliklerini karşılamaktadır. Sertifika, SIKORA’nın sürekli iyileştirmeye odaklandığının bir göstergesidir. SIKORA’nın öncelikli hedefi müşteri memnuniyetidir. SIKORA’nın şirket felsefesinin beş temel ögesi yenilik, teknolojik know-how, tecrübe, kalite ve hizmettir. Güçlü bir araştırma ve geliştirme ekibi sürekli olarak yeni teknolojilerin geliştirilmesi üzerinde çalışarak üreticilerin ürün kalitesini ve üretim proseslerini, üretim hatlarının verimliliğini ve ekolojik dengesini optimize etmelerini sağlar.

SIKORA cihazları, Bremen / Almanya’daki genel merkezinde üretilmektedir. Türkiye gibi 14 uluslararası ofisi bulunan SIKORA, dünya çapında satış ve servis hizmeti vermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ