28.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Kabloder’in Yeni Başkanı Faik Kürkçü Oldu

Kabloder’in Yeni Başkanı Faik Kürkçü Oldu

Türk kablo sektörünün önde gelen 19 üreticisini bünyesinde barındıran Kablo Sanayicileri Derneği’nin (Kabloder) yeni başkanı Faik Kürkçü oldu. Kabloder’in 17 Ekim’de gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda eski başkan Erkan Aydoğdu’dan görevi devralan Faik Kürkçü, Türk Prysmian Kablo’nun Taahhüt Grubu Satış Direktörü olarak sektörde deneyimiyle öne çıkıyor.

Türk kablo sektörüne yön veren Kablo Sanayicileri Derneği – Kabloder’in 2019 yılı Yönetim Kurulu Toplantısı 17 Ekim’de Kabloder’in Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, çalışma hayatına yurtdışında devam edecek eski başkan Erkan Aydoğdu’nun yerine, görevi Faik Kürkçü devraldı. Kabloder’in yeni başkanı Faik Kürkçü, 1995 yılından bu yana Türk Prysmian Kablo ailesinin bir üyesi olup, 2009 yılından bu yana da firmanın Taahhüt Grubu Satış Direktörlüğü görevini sürdürüyor.

Standart dışı kablolarla mücadeleye devam!

Kabloder’in güvenlik ve kalite bilincini artırmaya yönelik çalışmalarının yoğun bir şekilde devam edeceğini söyleyen Kabloder’in yeni başkanı Faik Kürkçü, “Türk kablo sektörüne rehberlik eden Kabloder’de başkanlık görevini devralmaktan büyük onur duydum. Bu görevi bana emanet eden üyeler başta olmak üzere, eski başkanımız sayın Erkan Aydoğdu’ya da bugüne dek gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar için teşekkür ederim.

Kendisinden devraldığım bayrağı aynı titizlik ve heyecanla ileri taşımayı diliyorum. Derneğimiz “Önce Kalite ve Güvenlik” diyerek çalışmalarına aralıksız devam edecek. Sektörümüzün tüm paydaşlarının desteği ve birlikteliği ile hep beraber sektörümüzü çok daha iyi noktalara getireceğimize inanıyorum” diye konuştu. Kurulduğu günden bu yana sektörün gelişmesi, sorunları tespiti ve çözüme ulaştırılması gibi konularla ilgili çalışmalarına devam eden Kabloder, 2019 yılında özellikle standart dışı kablolar konusuna odaklandı.

Sektördeki kalite bilincini artırmak hedefiyle “Önce Kalite ve Güvenlik” ilkesiyle hareket eden Kabloder, piyasada denetimlerin artması ve standartlara uygun olmayan üretim ve dağıtımı engellemek amacıyla T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile birlikte de çalışmalar yürütüyor.

Kabloder ve Kabloder’in gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında daha fazla bilgi almak için:
www.kabloder.org

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ