28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Kablo ve İzoleli İletken Sanayicileri Derneği’nin Yeni Başkanı Erkan Aydoğdu

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su Erkan Aydogdu, Kablo ve Izoleli Iletkenler Dernegi’nin Yönetim Kurulu Baskanlıgına seçildi.

2000 yılında 14 firma ile kurulan Kablo ve Izoleli Iletken Sanayicileri Dernegi, Türkiye’de elektrik enerjisinin üretimi, iletimi, dagıtımı ve transformasyonunda izoleli iletken ve kablo sanayisinin gelismesi, büyümesi ve çagdas seviyede tutulmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Kablo sanayinin önde gelen kuruluslarını temsil eden dernek, sektörün ve üreticilerin sorunlarına çözüm önerileri getirilmesi, ülkemizde yatırım ve ihracatın artırılması, sektörün büyümesi, haksız rekabetin önlenmesi, kalite bilincinin ve denetiminin yaygınlastırılması konularında faaliyet gösteriyor.

Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su Erkan Aydogdu, yeni dönemde görevi Mehmet Kavaklıoglu’ndan devraldı. Aydogdu, sorumlu olacagı yeni göreviyle ilgili olarak sunları söyledi: “Iletken Dernegi olarak, sektörümüzün gelecegi açısından çok önemli oldugunu düsündügüm ve geçmis dönemde gerçeklestirilen, kalite bilincinin gelismesini amaçlayan çalısmaları bu dönemde de artarak sürdürecegiz. Yönetim Kurulu’ndaki arkadaslarımızla birlikte, yeni dönemde sektörümüz adına önemli çalısmalar gerçeklestirecegimizi düsünüyorum. Deneyimlerimizi, dernegimizin çatısı altında, tüm sektörümüze tasımayı hedefliyoruz. Hayata geçirecegimiz projelerle, sektörümüzün kalite ve bilgi seviyesini yükseltmek üzere çalısacagız.”

Prysmian ailesine 1997 yılında katılan ve Üretim Planlama departmanında çalısmaya baslayan Erdogdu, sektörde yerel ve uluslararası çapta önemli bir deneyime sahip. 2000 yılında Italya’ya Proses Kaizen Mühendisi olarak giden Aydogdu, 2001-2002 yılları arasında sirketin Avrupa’daki degisik fabrikalarında, sürekli iyilestirme ekiplerine liderlik yaptı. 2003 yılında Türkiye’ye dönen Aydogdu, sırasıyla Lojistik Sefi ve Lojistik Müdürü; 2010 yılında ise Ar-Ge ve Lojistik departmanlarının Direktörlügü görevlerini üstlendi. Ocak 2015’ten bu yana, Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su ve Yönetim Kurulu Baskan Yardımcısı olarak görevine devam eden Aydogdu, Ortadogu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisligi bölümü mezunudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?