28.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Kabkom Kimya A.Ş. Genel Müdürü Erdem Eker; Kabkom Kablo Kompaundu Üretiminde Global Bir Oyuncu Olmayı Hedefliyor

Kabkom Kimya A.Ş. Genel Müdürü Erdem Eker; Kabkom Kablo Kompaundu Üretiminde Global Bir Oyuncu Olmayı Hedefliyor

●Temelleri 2011 yılında atılan Kabkom Kimya A.Ş. 2013’te İstanbul’da faaliyetlerine başladı.11 bin m2 si kapalı olmak üzere 27 bin m2 lik üretim tesisi ve kalifiye eleman kadrosuyla öncelikli olarak ülkemiz kablo sektörünün kompaund ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuştur. Bu amaç doğrultusunda gerekli tüm altyapı ve teknolojik yatırımlarına devam eden Kabkom Kimya A.Ş. 4.5 yıldır sektördeki iş ortaklarına zamanında tedarik ve doğru ürün ile hizmet vermektedir. Sürekli gelişmeyi ilke edinen şirketimiz teknolojik gelişmelere ve sektör taleplerine uyum sağlayarak ürün çeşitliliğini artırmaktadır

●Şirketimiz kuruluşundan bugüne kadar hedeflerinde bir sapma olamadan üretim ve ciro hedeflerini doğru oranda yukarı yönlü sağlamıştır. 2017 yılında belirgin bir şekilde başlayan kur artışlarının hızlı bir şekilde 2018 yılında da devam etmesi tüm sektörlerde olduğu gibi bizleri de etkilemiş fakat gerekli fedakarlıklar ve alternatif pazarlar yeni müşteriler ile 2018 yılı sonunda da büyüme hedeflerimize yaklaşacağımıza inanıyoruz.

●Öncelikle HFFR kılıf Kompaundlar, ardından her tip kablo üretimine ve prosese uygun 15 çeşitten fazla dolgu malzemesi ve son olarak da, bunu özellikle belirtmek istiyorum; ‘’Granül Formda ve Filtrelenmiş Kauçuk Kompaundları’’ seri üretimi için çalışmalarımız başlayacaktır.

Kauçuk Kablo Kompaundları, yüksek esneklik sağlamak ve hava yağ/gres mekanik ve ısıl gerilimlere dayanacak kapasiteye sahip kablolar üretmekte kullanılan kompaundlar olup bu kabloların kullanım alanları taşıma ekipmanları, mobil güç kaynakları çalışma sahaları barajlar, limanlar soğuk ve ağır endüstriyel ortamlardır. Tüm bu kullanım alanları için çeşitlilik gösteren ürün gamımız hem otoklav hem de CV (Continius Vulcanization) hatlarında rahatlıkla işlenebilir düzeydedir. Ayrıca, yine müşterinin isteğine göre ürün çeşitliliğimiz artacaktır.

●Her geçen gün müşterilerimize daha geniş bir ürün yelpazesi ve ihtiyaçlarına uygun daha hassas ürün geliştirilmesi çalışmalarımız da sürekli olarak devam edecektir. düşük yoğunluklu yüksek LOI değeri içeren HFFR Kompaundların geliştirilmesi, bu esnada kendi bünyemizde yapabildiğimiz test ve analiz çeşitliliğini arttırmak hedeflenmiştir yine aynı kapsamda ISO 17025 Laboratuvar Kalite Güvence Belgesi tedarik edilmiş olup Akreditasyon sürecinin alt yapısının sağlanmış olması hedeflenmiştir. Bu sayede Türkiye’nin en büyük handikaplarından biri olan yerli üreticiye karşı güven ve yurtdışından görmüş olduğumuz talep ve destek artırılmış olacaktır, bu çalışmalar sonucunda yeni ürünlerimiz de geliştirilerek ürün çeşitliliğimiz daha da arttırılmış ve yine Türkiye’nin ve Avrupa’nın CPR Yapı Yönetmeliğinin şartlarını sağlayan Kompaundunu geliştirmenin gururunu da yaşamaktayız.

●Biz toplam 55 çalışanı olan bir firmayız, bu çapta bir firmada toplam 15 mühendis arkadaşla çalışmaktayız. 7 gün ve 24 saat Kimya Mühendisi arkadaşlarımız kalite kontrol sürecini devam ettirmektedir. Yine öncelikli olan üretim kapasitesini düşünüp yatırım yapmak yerine kalite kontrol laboratuvarı ve Ar-Ge laboratuvarına 2017 yılında 250.000 USD’lık yatırım yapılmıştır. Bu yatırımın tamamlayacıyısı olarak 2018 yılında Ar-Ge laboratuvarımıza 150.000 USD’lik bir yatırım planımız daha gerçekleşecektir.

●Genel olarak Orta doğu ve Doğu Avrupa bölgesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ