28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

İbrahim Evidente Tasarım olarak Bakır ve alüminyum tellerden yaptığımız özel tasarımlarla yurtiçi ve yurtdışı kablo fabrikalarının sektör tasarımcılığının öncülüğünü yapmaktayız

İbrahim Evidente Tasarım olarak Bakır ve alüminyum tellerden yaptığımız özel tasarımlarla yurtiçi ve yurtdışı kablo fabrikalarının sektör tasarımcılığının öncülüğünü yapmaktayız

İbrahim Evidente Tasarım ve sizin hakkınızda bilgi verebilir misiniz?

İsmim Estefano Lopez Ortega ve İbrahim Evidente de mimar olarak çalışmaktayım. Kendim aslen İspanyol’um ve öğrenim hayatımı Almanya’da tamamladım. Ben 12 seneye aşkın mimarlığın yani sıra da ihracat sorumlusuyum ve yaklaşık 40 farklı Ülkede iş seyahati için bulundum. Aynı zamanda 4 dil konuşuyorum Almanca, İspanyolca, İngilizce ve Türkçe.

İspanyanın Sevilla bölgesinden gelen biri olarak, oranın eşsiz Sevilla ya özgün Endülüs mimarisini ve aynı zamanda dünya ve Avrupa Ülkelerinde gördüğüm mimarileri İbrahim Evidente tasarımları ile birleştirip dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz. Şirketimiz 2008 yılında Samsun’da kurulmuştur. İlk etapta 5 kişiyle Borsan Kablo ’ya nikel ve çinko kaplama yapılarak başlamıştır. Ayrıca grup priz iç aksam malzemeleri birleştirilmesi yapılmaktaydı. 2010 yılında 300m2’lik depodan 1000m2’lik depoya geçilerek Borsan kablo grup priz montajına başlanmıştır. 2014 yılında ahşap makara işine girilerek makara sektörüne de adım atıldı. İlk etapta sadece montaj yaparak girdiğimiz bu sektörde 2018 yılında kendi makara tesisimizi kurup makara üretimine başlamış olduk. Ayrıca bu zaman dilimlerinde kablo fabrikalarının fuar ve ofis tasarımları yapılarak tasarım sektörüne giriş yapılmıştır.

Ürün çeşitleriniz nelerdir? Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Hali hazırda makara üretimi ve tasarım sektöründe devam etmekteyiz. Tomruk biçme tesisimizi de kurmuş olup yurtiçi ve yurtdışı kablo fabrikalarına ahşap makara gönderimleri yapmaktayız. Bakır ve alüminyum tellerden yaptığımız özel tasarımlarla yurtiçi ve yurtdışı kablo fabrikalarının sektör tasarımcılığının öncülüğünü yapmaktadır Bununla birlikte kablo stantları ve katalogları firmamız tarafından yapılmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı fuar organizasyonlarında da kurulum ve özel tasarımlarla aktif rol oynamaktadır.

Tasarım ürünleriniz ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Şu anda Bakır ve Alüminyum tellerden özel tasarımlar yapmaktayız. İbrahim Evidente özgün tasarımı olarak bakır ve alüminyum ağacı dünyanın her tarafına gönderilmektedir. Ayrıca bakır ve alüminyum tellerle özel elbiseler ve tablolar büyük ilgi görmektedir. Kablo fabrikalarına özel kablo katalogları ve stant kurulumları yapmaktayız.

2021 yılını firma ve sektörümüz acısından değerlendirebilir misiniz?

2021 yılında Pandemiye rağmen yurtiçi ve yurtdışındaki sevkiyatlarımız hem makara hem de tasarım sektöründe tüm hızıyla devam etmektedir. Bu sene tomruk biçme tesisi kurarak makara üretimini daha hızlı hale getirdik ve müşterilerimize hızlı cevap verme şansı yakaladık.

Son dönemlerde yaptığımız ofis tasarımları ve özel tasarımlarla yurtiçi ve yurtdışı kablo firmalarının ilgisini çekmekte ve talepler giderek artmaktadır. 2022 yılında beklentileriniz nelerdir?

2022 yıllında sektörümüzde ve şirketimizde bu hızla büyümeye ve uluslararası başarılarımızın devamını getirmeyi hedefliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?