21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

HEXPOL Tel ve Kablo Bileşenleri Portföyü Oluşturmaya Başladı

HEXPOL Tel ve Kablo Bileşenleri Portföyü Oluşturmaya Başladı

Uluslararası Polimer Bileşenleri Grubu HEXPOL, kapsamlı bir tel ve kablo bileşenleri portföyü oluşturmak için çeşitli ürün alanlarındaki ve teknolojilerdeki uzmanlığını bir araya getirmiş bulunmakta. Bu ürünler VMQ gibi yüksek performanslı malzemeler, gelişmiş lastik teknolojileri, katkı maddeleri ve Termoplastik Elastomerlerden (TPE) oluşmakta. Tel ve kablo endüstrisi hızla büyüyen bir pazardır. Dünya elektrifikasyon eğilimleri ve giderek birbirine bağlanan küresel nüfusla, güç ve telekom ürünlerine olan talep hızla artmaktadır. Bu büyümenin yanı sıra, insanları ve altyapıyı korumak için daha katı düzenlemeler ve endüstri standartları ortaya çıkmaktadır.

Bu gelişme hakkında konuşan HEXPOL Compounding Europe/Asia Başkanı Ralph Wolkener şu yorumda bulunmakta “Sektörün bu talepleri karşılamasına yardımcı olmak için, deneyimimizi ve bilgi birikimimizi pazardaki en kapsamlı portföylerden birini geliştirmeye adadık. Müşterilere gereksinimlerine ilişkin en iyi çözümü sağlamak için polimer nötr bir yaklaşım benimseyerek benzersiz bir olanak sunuyoruz ”. Portföy, silikon kauçuk malzemeler, CPE, EPDM, NBR + PVC, CR kauçuk bileşikleri, pigment ve katkı masterbatch’in (plastik hammadde boyası) yanı sıra termoplastik, EVA, TPE ve TPV teknolojilerini içermekte. Tipik özellikleri arasında halojensiz alev geciktirme, düşük duman ve düşük toksisite gibi özellikler bulunmakta. Malzemeler, EN50363 veya IEC 60811 gibi uluslararası kablo standartlarını karşılamak için tasarlanmış sınıflara haiz olarak RoHS, SVHC ve REACH ile uyumludur. Yataklama, yalıtım ve kılıf malzemeleri portföyün bir parçasını oluşturmakta. Uygulama alanları, hastaneler, havaalanı, tren ve ulaşım merkezleri, iletişim santralleri, elektrik üretim tesisleri ve açık deniz platformları gibi pahalı veya hassas ekipmanları barından yerleri içermekte. Yüksek gerilimden düşük gerilime telekomünikasyon ve elektrik kabloları için geliştirilmiş termomekanik özellikler sınıfları mevcut bulunmakta.

HEXPOL Compounding Europe/Asia HEXPOL Compounding Küresel Satınalma/Teknoloji Departmanı Başkanı Carsten Rüter şu hususu belirtmekte: “Kaliteli malzemeleri yüksek teknolojiye haiz üretim süreciyle birleştirerek , kablo üreticilerinin güvenilirlik ve dayanıklılık standartlarını aşmasına yardımcı olan özelleştirilmiş malzemeler sunmaktayız”. HEXPOL, VMQ gibi yüksek performanslı malzemeler, gelişmiş lastik teknolojileri, katkı maddeleri ve Termoplastik Elastomerleri (TPE) temel alan bir Tel ve Kablo bileşenleri portföyü oluşturdu.

HEXPOL hakkında
HEXPOL, gelişmiş polimer bileşikleri (Bileşenler) , plakalı ısı eşanjörleri için contalar (Contalar) ve forkliftler ve tekerlek uygulamaları için plastik ve kauçuk malzemelerden yapılmış tekerlekler (Tekerlekler) alanlarındaki güçlü küresel pazar konumu ile dünya lideri bir polimer grubudur. Grup, HEXPOL Compounding (Bileşenler) ve HEXPOL Engineered Products (Mühendislik Ürünleri) olmak üzere iki iş alanında faaliyet göstermek üzere organize edilmiştir. www.hexpol.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ