01.10.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Hes Kablo, İŞKUR’un düzenlediği ‘İşbaşı Eğitim Programı’ ile istihdam oluşturmaya devam ediyor

Hes Kablo, İŞKUR tarafından düzenlenen ‘İşbaşı Eğitim Programı’ ile 2011 yılından bu yana kendi bünyesinde hem kurs açıyor hem de mezun olan kursiyerleri iş sahibi yapıyor. Hes Kablo, İşbaşı Eğitim Programı’na dâhil olduğu günden bu yana 394 kursiyeri mezun etmenin yanında, kursiyerlerin yüzde 94’ünü de kurs süresi tamamlandıktan sonra iş sahibi yaptı. Şirket, 2016 yılında da büyüme hedefleri doğrultusunda yeni kurslar açarak kapasitesini artırmayı planlıyor

Türkiye’nin lider kablo üretici olan Hes Kablo, İŞKUR’un düzenlediği ‘İşbaşı Eğitim Programı’ ile istihdam oluşturmaya devam ediyor. İŞKUR tarafından düzenlenen ‘İşbaşı Eğitim Programı’na 2011 yılında dahil olan Hes Kablo, 4 yılda 394 kursiyeri mezun etti. Hes Kablo ayrıca mezun ettiği kursiyerlerin de yüzde 94’ünü kurs süresi bitiminde iş sahibi yaptı. Hali hazırda kurs başarı oranı eğitici, mühendis, çalışanlar ve kursiyerlerin gayretiyle yüzde 100’e yaklaşan Hes Kablo, 2016 yılında da büyüme hedefleri doğrultusunda yeni kurslar açarak kapasitesini artırmayı planlıyor.

Hes Kablo bünyesindeki ‘İşbaşı Eğitim Programı’na 18-29 yaş aralığında öğrenmeye açık ve meslek edinmek isteyen kişiler katılırken şu an 22 kişilik Kablo İmal Üretim Operatörlüğü kursu Hes Kablo tesislerinde devam ediyor.

Şükrü Kakillioğlu: “Her geçen yıl ürün yelpazesinde ve üretim kapasitemizdeki gelişimle beraber istihdam konusunda da büyümeyi hedefliyoruz” İŞKUR tarafından işgücü piyasasında tecrübesi olmayan kişilere deneyim kazandırarak istihdam edilebilirliği artırmak amacıyla başlatılmış olan ‘İşbaşı Eğitim Programları’ ile ilgili bilgi veren Hes Kablo Genel Müdür Ticari Yardımcısı Şükrü Kakillioğlu, “Hes Kablo olarak bünyemizde açtığımız programlarla beceri kazandırma ve iş edindirme seferberliğine tam destek vermekten gurur duyuyoruz. Her geçen yıl ürün yelpazesinde ve üretim kapasitemizdeki gelişimle beraber istihdam konusunda da büyümeyi hedefliyoruz. Ürünlerimizi tüm dünyada 132 ülkeye ulaştırıyoruz. Ürün kalitemizle beraber, sürdürülebilir ve nitelikli işgücü istihdamı konusundaki arzumuzu da İşbaşı Eğitim Programları vasıtasıyla destekliyoruz. Hes Kablo olarak işveren ve işgücünü bir araya getirmeye yönelik bu tür organizasyonların her zaman destekleyicisiyiz ve üyesi olmaktan kıvanç duyuyoruz” dedi.

Kakillioğlu; “İhtiyaç duyduğumuz işgücünü kendi bünyemizde, kurum kültürümüze uygun şekilde yetiştirme fırsatı bulmamız bu programdan faydalanmamızdaki ana etkenlerden biridir” Programın sağladığı avantajları da aktaran Şükrü Kakillioğlu şöyle devam etti: “Sektörümüz gereği temininde sıkıntı çektiğimiz meslek dalları ve ilgili modül programlarla İşbaşı Eğitim Programları kapsamında programlar açarak, eğitim süreleri boyunca kursiyerlere işin gereğini öğreterek, hem işgücü yetiştiriyor hem de kursiyerlere meslek öğretiyoruz. İş başında mesleki eğitim verilmesi, üretim süreçlerinin bizzat görerek öğrenilmesi sebebiyle Hes Kablo olarak kişiler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olma ve daha isabetli karar verme imkânına sahip oluyoruz. İhtiyaç duyduğumuz işgücünü kendi bünyemizde, kurum kültürümüze uygun şekilde yetiştirme fırsatı bulmamız bu programdan faydalanmamızdaki ana etkenlerden biridir. Bu süreçte kursiyerlerin de kurum kültürünü tanıyıp bu ailenin birer ferdi olmak üzere, özverili çalışmaları da verimliliğimizi artırıyor. İşbaşı Eğitim Programları boyunca, kişilerin gelişimini gözlemleyerek öğrenme süreçlerini takip etme şansı elde etmemiz, programın önemli avantajlarının en başında yer alıyor.” Ayrıca, İŞKUR İl Müdürlüğü Türkiye çapında İşbaşı Eğitim Programı’nın yapıldığı ‘Örnek uygulama yapılan işyeri’ olarak geçen hafta Hes Kablo’yu ziyaret etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ