23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

HES KABLO GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ŞÜKRÜ KAKİLLİOĞLU: “Güven Veren Teknoloji” sloganımız bu hedefimizin ve ilkemizin göstergesidir.

2016 yılında yüzde 10 civarında büyüme hedefimiz bulunuyor. Bunun yanında orta vadede ciromuzun en az yüzde 50’sini ihracat pazarlarından elde etmeyi hedefliyoruz. Büyümemizin temelinde ise yeni pazarları portföyümüzü katmak ana amaçları olduğunu belirten KAKİLLİOĞLU sorularımızı yanıtladı.

?Firmanızın 2015 yılı ve 2016 y0ılında yaptığı yatırımlar ve başarılardan bahseder misiniz?

Hes Kablo olarak 2015 yılı istikrarlı büyümemize devam ettiğimiz, hedeflerimizdeki yeni ülkelere ürünlerimizi ulaştırdığımız ve yeni ürünleri portföyümüze eklediğimiz bir yıl oldu. Bu gelişmeler arasında en önemlisi ise Solar kabloları üretmeye başlamamız. Bu yıl ise zayıf akım ve koaksiyel kablo üretimini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Markamız ürünleriyle bugün 130’dan fazla ülkeye ulaşıyoruz. 2016 yılında yeni pazarlar da hedefimizde bulunuyor.

?Hes Kablo olarak birçok başarıya imza attınız bu başarıların sırrını okuyucularımız ile paylaşır mısınız?

Hes Kablo olarak 40 yılı aşkın bir süredir sektörde faaliyet gösteriyoruz. Müşterilerimizin güvenini kazanmak ve bu güveni devam ettirmek müşteri ilişkilerimizin ana ilkesini oluşturuyor. Zaten markamız ve logomuz ile birlikte tescil ettirdiğimiz “Güven Veren Teknoloji” sloganımız bu hedefimizin ve ilkemizin göstergesidir. Sektörde en çok bilinen ve tercih edilen marka olarak, bu güveni devam ettirmek adına ürün ve hizmet kalitemizi daima en üst seviyede tutmaya gayret ediyoruz. Bayi ve müşterimizi, ticari ilişkilerin ötesinde iş ortaklarımız olarak değerlendirip, onların talep ve beklentilerini azami derecede karşılamaya çalışıyoruz. Ürünlerle ilgili son kullanıcılardan gelebilecek şikâyetleri titizlikle değerlendiriyor, olası sorunları mağduriyet oluşmadan en kısa zamanda çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Kurumsal kimliğimizi ve markamızın gücünü destekleyici fuar, reklam ve tanıtım faaliyetlerimizi uzun vadeli planlarımız doğrultusunda devam ettiriyoruz. Kısacası Hes Kablo olarak başarımızın sırrını; kaliteden taviz vermeden müşteri odaklı çözümler üretmemiz, planlı yatırımlarımız, profesyonel ekibimiz ve güçlü finansal desteğimiz oluşturuyor.

?Firmanız dünyada ve Türkiye’de kendini sürekli geliştirdiği bir dönemde. 2016 yılında ulaşmak istediğiniz satış ve ciro hedefleriniz nelerdir?

2016 yılında yüzde 10 civarında büyüme hedefimiz bulunuyor. Bunun yanında orta vadede ciromuzun en az yüzde 50’sini ihracat pazarlarından elde etmeyi hedefliyoruz. Büyümemizin temelinde ise yeni pazarları portföyümüzü katmak ana amacımız. 2016 yılına ümitli ve iyimser başladık, geçen yılın Ocak-Şubat aylarına göre daha yüksek sipariş ve satış hacmi sağladık. Ancak ülkemizde ve yakın bölgelerimizde yaşanmakta olan siyasi ve ekonomik gelişmeler yılın kalan kısmı için asıl belirleyici etkenler olacak.

?Ülkemizde ve dış ülkelerde olumsuz devam eden olaylar kablo sektörü üzerindeki etkileri neler olacaktır?

Kablo esas itibarıyla yatırım malzemesi, yatırım olması için de temel şart huzur ve istikrar. Bu nedenle istikrarın olmadığı pazarlarda ciddi yatırımlardan söz edilemez. Temennimiz ve inancımız çevre ülkelerde en kısa zamanda huzur ve istikrar ortamının sağlanarak ekonomik faaliyetlerin ön planda olduğu bu ortamda, ülkemizin ve bölgemizin refahını arttıracak projelerin hayata geçirilmesi ve bizim de bu projelerde rol almamızdır.

?Hem kendi çalıştığınız hem de genel olarak sektörünüz konusunda dünyadaki değişimleri ve gelişimleri geleceğimiz açısından değerlendirir misiniz?

Öncelikle inşaat sektörü kendisiyle birlikte diğer alanları da etkileyen en büyük sektör konumunda… Hem kentsel dönüşüm hem de markalı konut sektörü Türkiye’de gelişmeye devam ettiği sürece diğer sektörlerde bundan olumlu şekilde etkileniyor. Kablo sektörünün de bundan etkilenmesi tabii ki çok doğal… Markalı konut ya da kentsel dönüş ile yapılan konutlar modern dünyaya uygun ve hem güvenlik hem de teknolojik bakımdan donanımlı yapılar. Bu yapılar inşa edilirken kablo sektöründe olumlu etkiler oluşturduğu aşikârdır.

Bunun yanında eğitim seviyesinin yükselmesi, kullanıcıların bilinçlenmesi ve alım yapan firmaların kurumsallaşması süreçlerine paralel olarak standart dışı üretim yapan firmaların piyasadan elendiği ve karlılık-rekabet noktasında daha makul seviyelere gelindiğini görmek mümkün. Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de markalı ve güvenilir kablo tercihi kablo sektörünü her geçen gün olumlu yönde etkiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?