21.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

HDOPLAST, kompaund üretim sektöründeki 20 yıllık tecrübenin bir sonucu olarak 2011 yılında kurulmuştur

HDOPLAST, kompaund üretim sektöründeki 20 yıllık tecrübenin bir sonucu olarak 2011 yılında kurulmuştur

HDOPLAST, kompaund üretim sektöründeki 20 yıllık tecrübenin bir sonucu olarak 2011 yılında kurulmuştur. Farklı sektörlerin, nitelikli kompaund taleplerinin karşılanması konusundaki tedarik darboğazına çözüm getirmeyi amaçlayan HDOPLAST bu doğrultuda, kablo, yapı sektörü, ambalaj vb sektörlere hizmet vermektedir. Uzman kadrosu, 20.000 ton/yıl üretim kapasitesi, son teknoloji üretim hatları ile uluslararası standartlarda üretim yapmaktadır. Ürün kalitesi, kalite sürekliliği, müşteri memnuniyeti, ürün çeşitliliği, satış sonrası hizmetler slogandan öte bir yaşam felsefesidir.

Standart ürünlerin yanında birçok iş ortağımız ile birlikte yürüttüğümüz ARGE ve ürün geliştirme projelerimiz ile müşteriye özel çözümler üretmekteyiz. HDOPLAST HFFR (Halojen içermeyen yanma geciktirici) kompaundlar enerji, haberleşme, zayıf akım, gemi ve offshore kablolar, petrokimya, Fiber optik, zayıf akım kabloları, beyaz eşya vb. birçok alanda uluslararası standartlara uygun kullanım alanlarına sahiptir.

Bu kapsamda;
•Yangın esnasında yüksek yanma direnci, halojensiz ve düşük duman yoğunluğuna sahip kompaundlar,
•Kılıf, izole ve dolgu ürünleri
•Patentli pudra kullanımını ortadan kaldıran yapışmayan HFFR dolgu
•%82 LOI dolgu ve %50 LOI kılıf ile CPR regülasyonuna göre B2caS1d0’ ya uyumluluk,
•UV dayanımı yüksek ürünler
•Aşınmaya dayanıklı
•Offshore ve gemi kablo kompaundları
•Yırtılmaya karşı dirençli kablolar
•Birçok ulusal ve uluslararası standartlara uygunluk,

Cenelec HD 624.7 S1 ve HD 624.6 S1, IEC 60092 Type SHF1, VDE 0207 part 24 HM2, HM4 ve HM5, VDE 0207 part 23 HJ2 (Germany), BS 6724, BS 7655 LTS 1, LTS 2, LTS 3 ve LTS 4 (UK) Tam otomasyon dozajlama sistemleri ile entegre edilmiş modern çift vida; aynı yönde ( co-rotating) ve zıt yönde ( counterrotating); üretim hatları ile çok geniş bir ürün üretebilme yetkinliğine sahip olan firmamız halojen içermeyen yanma geciktirici kablo kompaundları başta olmak üzere farklı sektörlere yönelik çeşitli çözümler sunmaktadır.

Sektördeki talep artışı nedeniyle geçen yıl karar verilen yeni üretim hattı yatırımı bu ay itibari ile faaliyete geçmiştir. Mükemmel dispersive ve distributive karıştırma özelliği sayesinde uniform ürünler çıkmasını sağlar.

2019 yılı innovasyon anlamında firmamız adına çok verimli geçti. Bu süreci 3 patent başvurusu ile de perçinledik.

İç piyasadaki daralmadan ihracatta atağa geçerek aştık ve bu bize ciddi anlamda özgüven, marka bilinirliği ve imajı anlamında değer kattı. Toplam satış içerisinde ihracatın payı %55’ e çıktı. Toplamda ise 20’ den fazla ülkeye ihracat yapar duruma geldik. Bu başarıda innovatif ürünlerin önemini bir kez daha gördük. Global kompaund üreticileri arasında rekabetçi olabilmek ve yine çok uluslu global kablo üreticilerine tedarikçi olmanın yolunu da yine son dönemde geliştirdiğimiz yenilikçi ürünler ile başardık.

Bu yenilikçi ürünlerden bahsetmek gerekirse;
YÜKSEK YANMA GECİKTİRİCİLİ DOLGU VE KILIF ÜRÜNLERİ

%50LOI HM2/hm4 HFFR kılıf

Yüksek yanma direnci gerektiren uygulamalar ve CPR sertifikasyonu için geliştirilmiş termoplastik HFFR dış kılıf ürünüdür. Düşük duman yoğunluğu ve halojen içermeyen yapısı ile kablo üreticileri için özel geliştirilmiş performans ürünüdür.

Yüksek yanma direncinin kolay proses edilebilirlik ile mükemmel birleşimi, Birçok ulusal ve uluslararası standartlara uygunluk, Cenelec HD 624.7 S1 ve HD 624.6 S1, IEC 60092 Type SHF1, VDE 0207 part 24 HM2, HM4 ve HM5, VDE 0207 part 23 HJ2 (Germany), BS 6724, BS 7655 LTS 1, LTS 2, LTS 3 ve LTS 4 (UK) %82 LOI HFFR dolgu

Özel formülü sayesinde yanma direnci açısından sınırları zorlayan performans dolgu ürünüdür. Düşük duman yoğunluğu ve halojen içermeyen yapısı ile en zor kablo kesitlerinde bile üreticiyi güvenli bölgede tutmaya yardımcı olur. %82 LOI gibi çok yüksek bir yanma direnci performansı olmasına rağmen konvansiyonel kablo ektruderlerinde yüksek hızlarda proses edilebilmesi ürünün rakiplerine karşı ayrı bir yerde konumlanmasını sağlamaktadır.

TALK PUDRA KULLANIMINI ORTADAN KALDIRAN YAPIŞMAYAN HFFR DOLGU Sunduğu maliyet avantajı, mükemmel soyulma özelliği, kağıt/PP/PET vb bant kullanımı ve pudra kullanımını ortadan kaldırarak tozumayı ve ilave maliyeti önlemesi, hat hızlarını arttırması, geniş çalışma aralığı ve yüksek yanma direnci vb. gibi kompaund üretim dünyasında benzeri olmayan, patentli ürün uygulamada müşteriler tarafından ciddi kabul gördü. Tüm bunlar neticesinde sektörde yüksek performans ürünü olarak kendine yer edindi.

HDOPLAST HNS serisi yapışmayan HFFR dolgu ürünü düşük duman yoğunluğu ve korozif duman oluşturmayan yanma geciktiricili halojen içermeyen ürünlerini lanse etmeye başladı. Patentli teknolojisi ve benzersiz formulasyonu sayesinde XLPE, PE, PP, EVA vb. poliolefin izole ve kılıf malzemelerine kesinlikle yapışmama sağlayarak talk pudra kullanımını ortadan kaldırmaktadır. Ürün co-ex ve tandem uygulamaları için uygundur.

HDOPLAST HNS serisi yapışmayan HFFR dolgu serisi kompaund teknolojisi ile gelişmiş kablo ve kablo üretim performansına sahip olun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?