17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

HDOPLAST Genel Müdürü Mustafa Sırkıntı: HDOPLAST, HFFR kompaund, özel PVC ve PE dolgu üretiminde güvenilir ve doğru adrestir

HDOPLAST, kablo sektöründeki 15 yıllık tecrübenin sonucu olarak 2011 yılında kurulmuştur. Özellikle sektörün, spesifik kompaund taleplerinin karşılanması konusundaki olumsuzluklarına çözüm getirmeyi amaçlayan HDOPLAST, bu doğrultuda, başta ülkemizde çok az üretimi olan ve piyasa talebi tam olarak karşılanamayan HFFR (Halogen Free Flame Retardant) kompaund üretiminin yanı sıra özel PVC (nonmigratory, UV resist, Low Smoke, Flame Retardant, Low HCL, Oil Resistant, 90C-105C-125C) ve PE dolgu üretimi yapmaktadır. Firmamız; uzman kadrosu, 2000 ton/ay üretim kapasitesi, son teknolojiyi kullanan ve birden çok patente sahip kompaund üretim hatları ile standart ürünlerin yanı sıra, müşteri talepleri doğrultusunda ürün üretmektedir. HDOPLAST, hammadde ve üretim teknolojilerini yakından takip ederek müşterilerine tedarik hizmetleri sunmaktadır. HDOPLAST, ayrıca ürün portföyüne kattığı yeni ürünlerle farklı sektör ihtiyaçlarını da karşılayan, kompaund üretim markasıdır.

PE bazlı yapışmayan dolgu üretiminde ciddi başarılar sağladık 2011 yılında tam manasıyla ar-ge amaçlı, 1000 m² kapalı alana kurulan firma kısa zamanda sektör ihtiyaçlarını karşılama potansiyeline istinaden ticari üretime başlamıştır. Bir adet Domeks patentli Boksör-120R ile üretime başlayan firmamız, özellikle PVC damar/PVC kılıf tipi kablo konfigürasyonunda kullanılan PVC bazlı dolgu malzemesinin yerine kullanılmak üzere geliştirilen PE bazlı yapışmayan dolgu üretiminde ciddi başarılar sağlanmıştır.

Türkiye’ deki kablo firmalarının ektrüzyon hatlarına uygun formülasyon geliştirilerek kablo pazarında inovatif bir ürünle yerini alan firmamız; ürün çeşitliliği, hızlı teslimat süreleri ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ile kısa sürede kendi alanında pazarın en büyüğü olmuştur.

Kuruluşundan itibaren geçen süre içerisinde pratik uygulaması çok zor olan hem özgün, farklı patentlere sahip kompound üretim hatlarının tasarlanmasında öncü rol oynayarak aynı zamanda ürün Ar-Ge’si yaparak kısa zamanda beklentileri karşılamıştır. 2013 yılında, artan müşteri taleplerini karşılayabilmek ve yeni ürün yelpazesi ile pazardaki yerini daha da güçlendirmek isteyen firmamız ikinci üretim hattını da devreye alarak sektörün vazgeçilmez firmaları arasında yerini almıştır. Uzun soluklu ve sabırla yürütülen ar-ge çalışmaları sonucunda, hedeflenen HFFR üretimi çalışmaları başarı ile sonuçlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ