09.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Hannover Messe Ticaret Fuarı’nda Lapp’tan son derece dayanıklı yenilikler

Bazıları sıcak sever

Elektrik santrallerinde, eritme ocaklarında ve motorlarda her şey çok fazla ısınır. Bu alanlarda kullanılan kablolar denk güçte ısı direnci sunmalıdır. Hannover Messe ticaret fuarında, Lapp, yüksek ısılara ve mekanik strese dayanıklı bir dizi yeni ürün sergileyecektir: Tek damarlı ÖLFLEX® HEAT 650 SC 650 derece (Celsius) sürekli ısıya dayanabilmektedir, ÖLFLEX® HEAT 125 MC/C MC son derece dolu binalarda kullanılmak için tasarlanmıştır ama gene de 125 dereceye dayanabilir. Tek silikon damarlı ÖLFLEX® HEAT 180 SiF A, maksimum 150 derece (Celsius) sürekli ısıya dayanıklıdır (UL’ye göre) ve Kuzey Amerika pazarı için onaylıdır. SKINDICHT ® MINI FKM ile Lapp, küçük kablo kovanlarının bile yüksek ısılara direnebileceğini göstermektedir. Yeni SKINTOP® MULTI çok pratiktir – kesinlikle geçirimsiz, jel kablo kovanı burcudur ve dar alanlardaki çok çeşitli kablo kalınlıkları için uygundur.

Yeni ürünler ve ayrıntıları: ÖLFLEX® HEAT 650 SC: cam elyaf yalıtımlı tek damar Nikel tel ve cam elyaf yalıtımı, bu kablonun inanılmaz özellikler taşımasını sağlar: Tek damar, sürekli çalışma halinde 650°C’ye dayanabilmektedir. Bu yüzden, elektrik santralleri, eritme ocakları, motorlar, ısıtma modülleri ve pişirme sistemleri gibi alanlarda kullanılmak için tasarlanmıştır. ÖLFLEX® HEAT 650 SC, tek damarlı ürün aralığını, geniş ortam ısısı aralıklarını kapsayacak şekilde büyütmektedir ve kullanıcılara, önceden sadece 400°C olan düzey yerine, şimdi 650°C sürekli ısıya dayanabilecek bir çözüm sunmaktadır.

ÖLFLEX® HEAT 180 SiF A: Kuzey Amerika için silikon kablosu Lapp, zaten kapsamlı bir içeriğe sahip tek damarlı ürünlerini ÖLFLEX® HEAT 180 SiF A ile desteklemektedir. Kablo, silikon yalıtım sunmaktadır, ABD’nin UL sıcaklık (en çok 150 Santigrat dereceye kadar) ve gerilim (en çok 1000 volta kadar) şartlarını karşılamaktadır ve halojen içermemektedir. Tek damarlı kablolar, çok damarlı kablolardan daha esnek şekilde kullanılabilirler ve kablolama işini kolaylaştıracak şekilde çeşitli renklerde sunulmaktadırlar.

ÖLFLEX® HEAT 125 MC/C MC: +125°C’ye kadar her yönden kusursuz Bu kablo yanma özelliğini geliştiren, ısı direncini 125°C’ye elektron ışınlı, çapraz bağlı plastik bir kılıfa sahiptir, ve Germanischer Lloyd onaylıdır. Bu plastik, halojen içermemektedir, özellikle hem endüstriyel binalardaki hem de kamu binalarındaki çok uğrak alanlar için uygundur. Kablonun iki versiyonu bulunmaktadır: zırhsız (ÖLFLEX® HEAT 125 MC) veya zırhlı (ÖLFLEX® HEAT 125 C MC). SKINDICHT® MINI FKM: küçük kablo kovanı, büyük performans Isıya özellikle dayanıklı olan ama bağlantı parçaları ve kablo kovanları yüksek ısılar için tasarlanmayan bir kablo, hiçbir işe yaramaz. SKINDICHT® MINI FKM kablo kovanı, üstün bir ısı direnci sunmaktadır: 200°C’ye kadar ısılarda sürekli çalışma için tasarlanmıştır. Bu, pirinç yuvalardan ve ısıya özellikle dayanıklı bir plastik olan FKM’den yapılan contalarla mümkün hale gelmektedir. SKINDICHT MINI FKM örneğin kablo sensörü amaçları doğrultusunda, ölçüm teknolojisinde kullanılan 2.0 ila 5.5 milimetre çaplı ince kablolar için uygundur. Hannover Messe Ticaret Fuarı’nda Lapp’tan son derece dayanıklı ve pratik bazı yenilikler: SKINTOP® MULTI kontrol kabinleri ve otomasyon teknoloji amaçlı pratik çoklu kablo kovanları ailesinin yeni bir üyesidir. Benzer SKINTOP® CUBE ve SKINTOP® CUBE MULTI gibi, çok sayıda kablonun beslenmesini sağlamaktadır.

SKINTOP® CUBE birbirleriyle değiştirilebilen tek contalı bir çerçeve sunarken böylece önceden yerleştirilmiş kablolar için maksimum esneklik sunmaktadır. Yeni SKINTOP® MULTI, kompakt tasarımıyla ve kontrol kabininde mekan tasarrufu sağlayan düzeniyle güçlü bir izlenim bırakmaktadır. Çok kablolu kovan, tesisatçı tarafından sadece, yeni elastik jel zarı delinip hızlı ve esnek bir bağlantı sağlanarak çok çeşitli çaplardaki veya AS-I tipi 22 adet yuvarlak kabloya kadar besleme sağlamak için kullanılabilir. Bu, tip çeşitliliğini önemli ölçüde azaltmakta ve böylelikle zaman ve para tasarrufu sağlamaktadır. Jel teknolojisi sayesinde , uzun vadede güvenli kablo girişine sahip olmak için tüm sistem büyük sıkıştırma aralıklarına, yüksek korunma oranına ve tüm kablo demeti üzerinde ideal gerginlik azaltma özelliklerine sahip olmaktadır.

SKINTOP® GRIP şimdi M16x1.5 ila M32x1.5 arası tasarımlarda mevcuttur. Bu pirinç kablo rakorunun, standarda göre on kat daha fazla gerginlik azaltma özelliği sunan çift kroşesi vardır. Bu kablo kovanının, öncelikli olarak ayak anahtarları ve düğmeli kontrol üniteleri gibi hareket eden makine ve sistem parçalarında kullanılması amaçlanmıştır.

EPIC® ULTRA H-A 3 küçük dikdörtgen bağlantı parçalarının bile son derece dayanıklı olabileceğini göstermektedir. Bu yeni serinin yuvası, 360 derecelik açok yönlü zırhıyla paslanma koruması ve ideal elektromanyetik uyum sağlama amaçları doğrultusunda nikel kaplıdır. Kontrol kabinlerindeki sıkışık durumlara uygundur.

Lapp’ın bu ve pek çok diğer yeniliği, Hannover Messe ticaret fuarındaki Lapp standında sergilenmektedir (salon 11, stand C03).

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?