17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Hakan Tanış PAN CHEMICALS S.p.A. Italia’nın Türkiye Ülke Müdürü; Türk ve Dünya Tel Sanayisinin Yükselen Yıldız Üçlüsü; PAN CHEMICALS Firmaları, 2023 Yılında da Endüstriye Desteklerini Hız Kesmeden Sürdürüyor!

Hakan Tanış PAN CHEMICALS S.p.A. Italia’nın Türkiye Ülke Müdürü; Türk ve Dünya Tel Sanayisinin Yükselen Yıldız Üçlüsü; PAN CHEMICALS Firmaları, 2023 Yılında da Endüstriye Desteklerini Hız Kesmeden Sürdürüyor!

Tel Sektörüne kimyasal tedariği sağlayan dünyaca tanınırlığı yüksek PAN CHEMICALS S.p.A. Italia’ nın Türkiye Ülke Müdürü; Hakan Tanış ile ürünleri, firmasının dünü, bugünü ve yarınını anlattığı aynı zamanda Türkiye ve Dünya ekonomi konjektörüne bakış açılalarını bizlerle paylaştığı keyifli bir sohbet toplantısı geçirdik. Hakan Bey’ e bizlere göstermiş olduğu misafirperverlik için teşekkür eder, kendisine ve PAN CHEMICALS Ailesine başarılar dileriz.

Hakan Bey merhaba, öncelikle iyi seneler. Sizlerle uzun süredir röportaj yapma fırsatı bulamamış idik, misafirperverliğiniz için teşekkür ederiz. Öncelikle, sizleri yeni tanıyacak firmalar ve okuyucularımız için firmanızı, ürünlerinizi ve kendinizi tanıtmanızı rica ederiz.

Altan Bey merhaba, öncelikle sizlere yeniden röportaj yapma fırsatını bizlere sunduğunuz için bizler teşekkür ederiz. Ardından; önce siz, aileniz ve sevdikleriniz olmak üzere, bütün KABLO TEL DÜNYASI çalışanlarına ve elbette Türk Tel Üretim Sanayisine iyi seneler dileklerimizi iletmek isteriz. 2023 senesinin; her birimiz için daha sağlıklı, daha huzurlu, daha mutlu, daha başarılı ve daha kazançlı geçmesini temenni ederiz.

Firmamız PAN CHEMICALS S.p.A., Kuzey İtalya’ nın Lombardiya Bölgesi’nin Bergamo İlinin, Rogno İlçesi’ nde 1987 yılında, konusunda uzman ve yetkin kimya bilimi insanları tarafından; Dünya Tel Çekme sektörüne yön vermek ve sektörün gereksinimi olan başta toz ve sıvı tel çekme sabunları olmak üzere, fluks, vaks, kaplama kimyasalları ve fosfat kimyasalları, aynı zamanda çeşitli yardımcı kimyasallar üretmek amacıyla kurulmuş üretici bir firmadır. Firmamız aynı zamanda, Dünya tel çekme sektörüne spiral fırçalar, abrasive (aşındırıcı) pad, wiping (sıyırıcı) pad ve çeşitli haddeler ve belli başlı yardımcı makinelerin tedariği ile de destek vermektedir.

2013 yılında, Türkiye’ nin jeopolitik konumu göz önünde bulundurularak, orta-uzun vade planlamalar dahilinde; İstanbul-Avrupa Yakası’ nda, PAN CHEMICALS S.p.A. Italia’nın Türkiye Depo-Ofisi; PAN CHEMICALS BOSPHORUS açılmıştır. İçerisinde bulunduğumuz 2023 senesi itibariyle PAN CHEMICALS BOSPHORUS’ u 10. Yıla ulaştırmanın haklı gururu ve mutululuğunu yaşamaktayız. Her ne kadar; PAN CHEMICALS BOSPHORUS olarak, geride bıraktığımız on sene boyunca, kendimizi bir çok engebeli arazide mücadele ederken bulsak dahi yola ilk çıktığımız günkü heyecanımızı koruyup, bütün ekip arkadaşlarımızla birlikte koşar adım daha ileri hedeflerimize ulaşma gayretinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Elbette, bu bağlamda ve sonuç olarak; 2023 senesinin üretim ekonomisi anlamında harika bir sene olmasını temenni ederiz. Bizler her zaman, her paydaşımızın ya da paydaşımız olacak her firmanın geçmişte ve bugün olduğu, aynı zamanda gelecekte de olacağı gibi; yanında en büyük destekçilerinden biri olacağımızı derginiz vasıtasıyla Türk ve Dünya kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

Ayrıca belirtmemiz gerekirse; 2017 yılında ailemizin üçüncü firması PAN CHEMICALS AMERICAS – Mexico City üretim faaliyetlerine başlayarak, Pasifik kanadı ülkelerine tam hizmet prensibi ile faaliyetlerine start vermiş ve geçtiğimiz sene 5. Senesini kutlamıştır.

İlave olarak belirtmemiz gerekirse, dünya üzerinde farklı lokasyonlarda bulunan 10 adet distribütor ve 20 adet farklı temsilci firmamız ile birlikte ürünlerimizi; İtalya’ dan Norveç’ e; Meksika’ dan, Türkiye’ ye; Birleşik Devletler’ den Japonya’ ya; Avustralya’ dan, Güney Afrika ve Mısır’ a kadar 6 kıtada bulunan 100’ den fazla ülkeye ulaştırmaktayız. Asla taviz vermeyeceğimiz üretim kalitemiz ve sürdürülebilir Ar&Ge desteğimiz ile dinamik bir aile olduğumuzu belirtebiliriz. Ben, bütünü ile baktığımızda, PAN CHEMICALS Ailesinin Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini yürütmekteyim. Görevim gereği; ithalat, satış, satış sonrası destek ve danışmanlık hizmetlerimizin doğrusal bir şekilde paydaşlarımıza ulaştırılması konusunda görevli ve yetkiliyim. Aynı zamanda, Türkiye üzerinden gerçekleşen/gerçekleşmesi muhtemel transit ticaretlerimiz ve ihracatlarımız konularında da yetki sahibiyim. İlave olarak, PAN CHEMICALS BOSPHORUS / Türkiye’ ye sunulan bütün servislerin yönetimi ve idaresi konularında da yetkinim.

Hakan Bey, açıklamalarınız ve temennileriniz için teşekkür ederiz. Umuyoruz 2023 yılı bittiğinde, arkamızda harika bir yılı bırakmış oluruz. Bir önceki yorumunda PAN CHEMICALS BOSPHORUS Firmanızın 2013 yılında kuruluduğunu ve 2023 yılında firmanızın 10. Yılını kutladığınızı belirttiniz. Bizler de sizlere nice 10 yıllar dileklerimizi iletmek isteriz. Size soru ricamız ise; PAN CHEMICALS’ ın bu tarih itibariyle kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini bizlerle paylaşmanız yönündedir.

Teşekkür Ederiz Altan Bey. Bizler de biliyoruz ki; sizler gibi basın mensupları ile Türk Tel ve Kablo Sanayisi daha da ileriye taşınacaktır. Bu konuda şüphemiz yoktur. Yayın organınız KABLO TEL DÜNYASI Dergisine bizler de uzun, sağlıklı ve başarılı yıllar dileriz.

Sizlere daha önce belirttiğim gibi; PAN CHEMICALS Ailesi olarak 3 farklı firmayı, yani; PAN CHEMICALS S.p.A Italia, PAN CHEMICALS BOSPHORUS Türkiye ve PAN CHEMICALS AMERICAS Meksika’ yı bünyemizde barındırmaktayız.

Dolayısıyla bu sorunuzun cevabını üç farklı şekli ile vermemiz gerekirse, elbette kısa vadeli hedeflerimizin en önemlisi; mevcut müşteri portföyümüzü koruyarak, akıllı ve sağlam bir şekilde ilerleyerek, firmalarımıza yeni paydaşlar kazandırmaktır. Orta vadede çeşitli plan ve projelerimiz dahilinde firmalarımızı farklı stratejilerle yoğurarak çeşitli çalışmalar yapma gayretinde olacağımızı, uzun vadede hedefimiz ise; firmalarımızın her birini Dünya Tel Sanayi’sinde zirveye taşıyarak büyütmek ve büyümesini sürdürülebilir kılmaktır. Elbette bütün planlamalarımız A, B ve hatta C opsiyonel planları dahilinde gerçekleşmek üzere fizibilite edilmekte ve projelerimiz dinamik bir şekilde güncellenmektedir. Bizler uzak geleceği dahi her zaman en yakınımızda gördüğümüz için, bütün projelendirme çalışmalarımızı bu şekilde aktive etmekteyiz.

Hakan Bey sizlere ve firmanıza gelecek adına başarılar dileriz. Umuyoruz bütün planlarınıza, hesapladığınız şekilde ulaşabilir ve çok daha başarılı olursunuz. Son olarak sizlerden 2022 yılı için Türk ve Dünya ekonomisinin gelişimleri hakkında görüşlerinizi ve 2023 beklentilerinizi, aynı zamanda ilave olarak eklemek istedikerinizi bizlerle paylaşmanızı rica ederiz.

Teşekkür Ederiz Altan Bey. Hep birlikte harika geleceklere ulaşmak umuduyla…

Takdir edeceğiniz gibi; dünyanın üç önemli lokasyonunda firmalarımız olduğu için, Dünya ekonomik Konjonktürünü; yani bir ülkenin/bölgenin ya da bütünyle dünyanın ekonomik hayatının yükselme ve alçalma yönünde gösterdiği inişli çıkışlı, dalgalı hareketlerinin bütününü iyi bir gözlem ve bilimsel hesaplamalar ve ön görülerle sağlıklı bir şekilde değerlendirmeye çalıştığımızı belirtebilirim. Dolayısıyla; 2022 yılını bütünüyle PAN CHEMICALS Ailemiz olarak değerlendirecek olur isek dünya ekonomik büyüme beklentilerinin 2022’ de mevcudiyetini korumakta olduğunu, her ne kadar özellikle 2022’ nin son çeyreği sert ekonomik rüzgarlarla geçse de, 2023 yılı ile birlikte beklentilerin daha aşılabilir olduğunu düşünmekteyiz. Elbette bu beklentiler bitirdiğimiz 2022 rakamları ile daha açığa çıkabilecek seviyededir. 2022 yılı her ne kadar, Dünyada ve Türkiye’ de pandeminin bitiş yılı olarak planlansa da, 2023 yılının ilk günlerine girdiğimiz bu günlerde dahi pandeminin hala tam anlamı ile bitmediği belirtirsek sanıyorum hata yapmış olmayız. Temennimiz, en azından 2023 yılının ikinci çeyreği itibariyle sağlıklı bir dünyaya kavuşmak, dolayısıyla üretim ve ekomik çarkların tam olarak dönmeye başlamasının sağlanmasıdır. Sorunuzu bir parça da olsun globalize edecek olur isek; başta Türkiye ekonomisi olmak üzere, G-20, OECD ve Avrupa Birliği (AB) ekonomilerinin mevcut şartlar dahilinde ilerleyecek olması esasında kaçınılmaz olarak gözükmektedir. Bizce, önemli olan, teknolojik gelişmelerden geri kalmayarak sürdürülebir bir üretim ve ekonomi planları içerisine dahil olabilmektir. Gerek ülkemizin, gerekse Dünyanın potansiyeli harcanmadığı sürece olumlu iklimin sürmesini beklediğimizi belirtebiliriz.

Sözlerimize son verirken; Türk ve Dünya Tel Sanayisi başta olmak üzere, Dünya Sanayisinin yeni yılını tekrar kutlar; bol tonajlı ve kaliteli üretimler dileriz.

Saygılarımızla,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ