21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Güneş, demiryolu ve makine mühendisliği için yenilikçi çözümler LAPP, ana sektörlere yönelik portföyünü genişletiyor

Güneş, demiryolu ve makine mühendisliği için yenilikçi çözümler LAPP, ana sektörlere yönelik portföyünü genişletiyor

2020 Kasım ayında LAPP, fotovoltaiklerden demiryoluna, makine ve tesis mühendisliğine kadar geniş bir endüstri yelpazesi için kullanıcılara birçok fayda sağlayacak çok sayıda yeni bağlantı çözümü sundu.

Fotovoltaikler:

– LAPP, H1Z2Z2-K tek damarlı güneş kablosunu güneş modülü serilerini ve dönüştürüleri bağlamaya yönelik tasarım sertifikası ile optimize etmiştir. Halojensiz damar izolasyonu ve kılıf bileşiği sayesinde çift yalıtımlıdır ve daha yüksek CPR sınıfı (Dca) ile artan yangından korunma gereksinimlerine uyum sağlar. Buna ek olarak UL 854’e göre toprakla ilgili “Darbe Direnci Testinde” belirtildiği gibi gelişmiş mekanik dayanım sunar ancak geliştirilmiş özelliklerine rağmen fiyatı önceki versiyona göre önemli ölçüde daha düşüktür. Yalıtım ve kılıf malzemeleri de çapraz bağlantılıdır. Bu, yüksek sıcaklıklarda veya yüksek akım yüklerinde uzun ömürlülüğü optimize eder. Aynı zamanda yüksek bir dielektrik dayanımı ve yüksek bir maksimum kısa devre sıcaklığı sağlarlar.

Demiryolu:

– EPIC® H-BE serisi uçlar, endüstride daha yüksek gerilim ve akımlarda kullanım için idealdir. Sağlam polikarbonattan yapılmış yeni kıvırmalı uçlar, artık DIN EN 45545-2’ye uygun olarak demiryolu araçları için de onaylanmıştır. Kontak ve kablo arasındaki maksimum kontak koruması sayesinde titreşime son derece dayanıklıdırlar ve ayrıca demiryolu uygulamaları için gerekli sıkı yangından korunma gereksinimlerini karşılarlar. UL sertifikası, Kuzey Amerika’da kullanıma da olanak sağlar.

Makine ve tesis mühendisliği:
– ÖLFLEX® SERVO FD 798 CP, kodlayıcılar ve çözücüler için kanıtlanmış bir PUR geri besleme kablosudur ve oldukça dinamik kablo zinciri uygulamalarını mümkün kılar. Farklı ekran versiyonlarına sahip Genişletilmiş Ürün Grubu performans sınıfı kablolar için artık yeni boyutlar mevcuttur. Son derece zorlu, yağlı ortamlarda geniş bir sıcaklık aralığına dayanabilir, UL/CSA sertifikasına sahiptir ve tüm yaygın tahrik ve geri besleme sistemi üreticileriyle uyumludur.

– Anahtarlar, şirketlerdeki makineler ile ağlar arasındaki veri trafiğini düzenler. Bu, LAPP’ın portföyünü genişlettiği başka bir alandır. Yeni ETHERLINE® ACCESS NF, entegre güvenlik duvarına sahip bir NAT yönlendiricidir. Üretim ağına yetkisiz erişime karşı koruma sağlar ve otomasyon teknolojisinde güvenli, Ethernet tabanlı iletişim sağlar. En son donanım yazılımı sürümü, IP aralıklarının NAT modunda girilmesine de olanak tanır. Yeni NAT yönlendiricisi çok kompakttır ve daha az kurulum işi ile kontrol kabinindeki 35 mm top-hat raylarına monte edilebilir ve bir web arayüzü kullanılarak kolayca yapılandırılabilir. Sıcaklık aralığı da -40 ila + 75 °C arasına çıkarılmıştır.

– Yeni EPIC® SIGNAL D-SUB 1 mm kıvırmalı kontak, sinyal ve veri iletimi için makine ara yüzlerinde evrensel kullanım için uygundur. İki D-SUB kontağının (0,14-0,34 mm2 / 0,34-0,5 mm2) yerini alır. Daha geniş bağlantı aralığı, 0,25-1,00 mm2 kesitli tellerin kıvrılmasına olanak tanır ve standart D-Sub konektörlerle uyumludur. Geniş uygulama yelpazesi sayesinde kullanıcılar, ihtiyaç duydukları parça çeşitliliğini azaltabilir.

– Yeni EMC koruyucu ekranlı terminal, kontrol kabinlerinin yanı sıra motor kontrolörleri, muhafazalar veya makine sistemlerinde kullanılabilir. Kontrol ve kablo bileşenlerini topraklamak ve ekranlamak için kullanılır.

Kablo, alet kullanmadan bastırılabilir ve bu nedenle montajı özellikle hızlıdır ve kullanıcı dostu kullanım sağlar. Geniş ekran temas alanı sayesinde terminal, optimum ekranlamayı garanti eder. Bir gerilim giderme kelepçesi kullanılarak optimum gerilim azaltma elde edilir.

LAPP’ın yeni ürünleriyle ilgili bilgiler, uluslararası SPS ticaret fuarının sanal platformu olan SPS Connect’te bulunabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ