21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Göldağı Kablo Genel Müdürü Alişen Çiçek: Göldağı Kablo güçlü sermaye ve yüksek kapasiteli üretimimiz ile sektörde ilk 10 firma arasında yerini almıştır.

Göldağı Kablo Genel Müdürü Alişen Çiçek: Göldağı Kablo güçlü sermaye ve yüksek kapasiteli üretimimiz ile sektörde ilk 10 firma arasında yerini almıştır.

Üretimimizin yaklaşık %35 ini ihraç ediyoruz.bu oranı daha yükseltmek için çalışmalarımız devam etmektedir.ihracaat yaptığımız ülkeler ağırlıklı olarak ortadoğu,afrika ve türkiye cumhuriyeti ülkeleridir.afrikadaki payımız gittiktikçe artmaktadır. bölgesel tüm fuarlara katılarak tanıtım ve pazarlama çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz diyen Göldağı Kablo Genel Müdürü Alişen Çiçek sorularımızı yanıtladılar.

Göldağı kablo firmanız ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı? Faaliyet konunuz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Firma olarak ticari faliyet 1980 lerde başlamıştır. kablo üretimine ise 1995 yılında sarıyerde başlamıştır.2008 yılında ise çorlu (tekirdağ)’ya taşınmıştır.

Üretim tesisleriniz ve çalışanlarınız hakkında neler söylemek istersiniz?

Üretim tesisimiz bakır tesisi ve kablo tesisi olmak üzere 2 tesisimiz vardır. Bakır tesisimizde; katottan başlayarak, 2 ergitme ocağı(8 mm filmaşin), 1 adet kaba tel makinası(1,20-4,5 mm arası inceltme) ve 2 adet ince tel (0,19-0,50 mm arası inceltme) makinalarında üretim yapılmaktadır. Kablo tesisimizde ise modern makinalar ve ekipmanlarla 0,6/1 kv kablo üretimi yapılmaktadır.

Firmamızda tecrübeli ve donanımlı bir çalışma ekibi vardır.sektörde uzun yıllar hizmet vermiş tecrübeli mühendisler, teknik elemanlar, tecrübeli makina operatörleri, bilgili ve tecrübeli kalite kontrol elemanlarına sahibiz.bu durum sektörde bir adım önde olmamızı sağlamaktadır.

3-ürünleriniz ve kullanım alanları hakkında bilgi verebilirmisiniz?

0.6/1 kv kablo gamında pvc,hffr,xlpe kabloların bütün türlerini üretiyoruz. Ürünlerimiz hayatımızın her alanında kullanılmaktadır.evlerde,okullarda, işyerlerinde, hastahanelerde, aydınlatmalarda vs.

Firmanız Ar–Ge ve Ür–Ge çalışmalarına bütçe ayırıyor mu ? Ar-Ge çalışmalarınız hangi aşamada?

İhtiyaçlar doğrultusunda ar-ge ve ür-ge çalışmalarına bir bütçe ayrılmaktadır.

Ar-Ge olarak yeni ve modern makina ve tesisitat yatırımı, mevcut makina ve techizatın modernleştirilmesi ve iyileştirilmesi çalışmaları yapılmaktadır. Ür-Ge olarak; talep olan kablo çeşitleri (solar kablo gibi) konusunda fizibilite çalışmaları yapmak, üretimi gamımıza yeni ürünler katmak gibi çalışmalarımız olmaktadır.

Göldağı kablo olarak bu yıl nasıl bir strateji izleyeceksiniz? Hedeflerinize yönelik yol haritanızı oluşturdunuz mu?

2019 yılında ekonomideki daralma ve sektördeki sıkıntılara rağmen iyi bir yıl geçirdik. 2020 yılında ise öncelikli olarak ihracata ağırlık vererek mevcut üretim ve satışımızı artırmak için çalışmalar başlanmış olup, yıl sonuna kadar bu çalışmalar tamamlanacaktır.

Göldağı kablonun sektördeki konumu ve pazardaki gücü hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Son birkaç yılda sektördeki konumumuzda büyük bir yükseliş olmuştur.güçlü sermaye ve yüksek kapasiteli üretimimiz ile sektördeki ilk 8-10 firma arasında yer almış bulunmaktayız.

İhracatınız var mı ? Varsa ağırlık olarak hangi ülkelere yapmaktasınız?

Üretimimizin yaklaşık %35 ini ihraç ediyoruz.bu oranı daha yükseltmek için çalışmalarımız devam etmektedir.ihracaat yaptığımız ülkeler ağırlıklı olarak ortadoğu,afrika ve türkiye cumhuriyeti ülkeleridir.afrikadaki payımız gittiktikçe artmaktadır. bölgesel tüm fuarlara katılarak tanıtım ve pazarlama çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz.

Son olarak göldağı kablonun sektördeki misyonu ile ilgili değerlendirmelerinizi paylaşırmısınız?

Firma olarak istihdam ve yatırım alanlarını büyüterek ve yeni alanlar oluşturarak her türlü kaynağı etkin ve verimli kullanarak ülke ekonomisine katma değer oluşturmak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ