30.11.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

FUHR Tel Haddehaneleri – Gevşetme ve Sarmada uzman

FUHR Tel Haddehaneleri – Gevşetme ve Sarmada uzman

FUHR Wire Rolling Mills, on yıllardır demir ve demir dışı metallerin yassı ve şekilli telleri için soğuk haddeleme tesisleriyle tanınır . Gevşetme ve sarma, son derece özelleştirilmiş değirmenlerimizin standart birimleridir. FUHR’nin salınımlı katman biriktiricileri, düz ve dikdörtgen tellerin katman katman arızasız makaralarını garanti eder.

SMH yazın | Konsol makara montajı SMH tipi makineler, sarılacak malzemenin tek taraflı olarak sardırılmasıyla karakterize edilir. Bu, sözde konsol biriktirici olarak adlandırılır. Bu makineleri, iki kollu (SMH-Pi tipi) benzer tasarımlara göre daha ucuz hale getirir. Bir dirsekli biriktirici ancak makaraların deliği, sabit bir mile monte edilebilecek kadar büyük olduğunda mümkündür. Bu, bobin deliğinin ve ağırlığın birbiriyle uygun bir ilişki içinde olması gerektiği anlamına gelir .

SMH-Pi yazın | 2 taraflı makara sabitleme SMH-Pi tipi makineler, makaraların her iki taraftan sardırılmasıyla karakterize edilir. Makineler, bu amaç için bir karşı kovan ile donatılmıştır.

Bobinin deliği çok küçük olduğunda çift taraflı makara sarma her zaman gereklidir ki, yalnızca bir tarafta desteklenen (konsol) bir mil, makarayı taşıyamayacak kadar zayıf olacaktır. Makine tipik es, yukarıda tarif edilen bir özelliği, modüler tasarımı ve bu nedenle çok çeşidi ile temin edilebilir. Çelik, plastik veya ahşap makaralarla kullanılırlar, ancak şeritler işlenirken çekirdeksiz bobinlerin üretimi için genişleyen mandrellerle de donatılabilirler . Tüm modeller salınımlı ve salınımsız olarak mevcuttur. Biriktiriciler ve geri biriktiriciler, FUHR portföyündeki standart birimler olduğundan, geri sarma ve inceleme hatları hakkında konuşulacak olanlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?