21.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Fatih Erkan Erat Telekominikasyon Genel Müdürü; Gelişen haberleşme teknolojileri sektöründe kalite, standardizasyon, farklılık ve yenilik ile birlikte geliyoruz

Fatih Erkan Erat Telekominikasyon Genel Müdürü; Gelişen haberleşme teknolojileri sektöründe kalite, standardizasyon, farklılık ve yenilik ile birlikte geliyoruz

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

Ülkemizin önde gelen Fiber Optik Bağlantı Ekipmanları ve Aksesuar Üreticisi firmalarından birisi olan ERAT TELEKOM, 1998 yılında Fiber optik kablo montajı ve Fiber optik kablo ek montajı çalışmaları yapmak amacıyla kurulmuştur. Telekomünikasyon sektörünün tamamına hitap eden çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Üretim; 6000 m²’si kapalı, 10000 m² alandaki entegre tesislerde, ISO 9001 standartlarına göre ve ISO 14001, OHSAS 18001 gerekleri göz önünde bulundurularak, konusunda bilgi ve deneyim sahibi uzman bir ekip tarafından, son teknolojik gelişmelere uygun makine ve yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Ulusal ve uluslararası gözetim firmalarının periyodik olarak yapmış olduğu denetimler sonucu verilen ISO kalite belgeleri ERAT TELEKOM markasına ve ürünlerine gösterilen güvenin bir ifadesidir.

“İsteyin Fiber Hızında Üretelim” sloganı ile hareket eden ERAT TELEKOM, tecrübesi ve sunmuş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile ERAT markasını Yurtiçi pazarının yanı sıra, dünyaya da sunan ERAT TELEKOM; 12’yi aşkın ülkede tercih edilen saygın bir marka haline getirmiştir. ERAT TELEKOM olarak sektörümüzün hızla büyüyen bir markası olmaktan, başarı ve kalitemizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Fiber optik konusunda verdiginiz hizmetleri ana başlıkları ile anlatırmısınız?:
1- Fiber Optik Kablo ve Aksesuarları(Pigtail-Patch Cord ,Ek Kutusu) Üretimi
2- Data Lan(Cat5-Cat6-Cat7) Bakır Kablo ve Aksesuarları (Patch Cord-Patch Panel) Üretimi
3- Fiber Optik Pasif Komponentler (Patch Paneller)Üretimi
4- Fiber Optik Ek Cihazı (Fusıon Splıce) Satışı
5- Fiber Optik Otdr,Power Metre,Işık Kaynağı Test Cihazları Satışı
6- Fiber Optik Cihaz Kalibrasyon Hizmetleri
7- Fiber Optik Temizlik Ürünleri Satışı
8- FTTX Ürünlerin Satışı
9- Fiber Optik Proje Danışmanlık Hizmetleri
10- Fiber optik Sonlandırma ve Ek montaj Hizmetleri

Önümüzdeki döneme ilişkin planlarınız hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Erat Telekomünikasyon, vizyon ve misyonu gereği varlığının temelini oluşturan teknolojik alt yapı ve AR-GE yatırımlarına verdiği önemle, çok yakın bir zamanda Fiber Optik Kablo ve Aksesuarları ve Data Lan Bakır Kablo ve Aksesuarları sektöründe daha büyük hedefler doğrultusunda ilerleyecektir.

Müşterilerinize aynı alanda çalıştığınız rakiplerinize göre ne gibi farklı avantajlar sağlıyorsunuz?

1-KALİTE : Başlıca hedefimizi oluşturan Müşteri Memnuniyeti, uygulamakta olduğumuz Toplam Kalite Yönetimi, 5S sistemi, operasyonel mükemmellik yaklaşımıyla koşulsuz müşteri tatminini hedefleyen 6 SIGMA ölçütleriyle sağlanmaktadır.

2-FİYAT : Teknolojiye yaptığımız yatırım ve alanımızdaki uzmanlığımızla ulaştığımız verimlilik ve proses bazlı yaklaşımımız optimum maliyet politikamız, doğru ürünü doğru fiyatla müşterilerimizle buluşturmamızı sağlamaktadır.

3-TEKNOLOJİ : El değmeden son teknoloji ekipmanlarımızla ürettiğimiz ürünlerimize uyguladığımız testlerde db ölçüm ve kayıpları dünya standartlarınca belirlenmiş ölçütler aralığında alınmakta olup, yurt içi ve yurt dışı müşterilerimize tüm ürünlerimizde aynı standardı sunmaktayız.

4-KAPASİTE : Erat Telekomünikasyon esnek üretim kapasitesi olanaklarıyla müşterilerimizden gelen taleplere göre yüksek seri adetlerde veya proje bazlı paket üretim yapabilmektedir.

5-SEVKİYAT : Müşterilerimizin koşulsuz memnuniyeti adına, üretimini yaptığımız ürünlerin %100 koruma esasları dikkate alınarak uygulamaya takiben uzman personel tarafından paketlenmekte olup müşterilerimizin acil ihtiyaçları doğrultusunda taleplerini yerinde ve zamanında karşılayabilmekteyiz.

Yurtiçi-Yurtdışı satış-pazarlama faaliyetleriniz ile ilgili bilgi verirmisiniz? Ürünleriniz nerelere ulaşıyor?

Yurt İçi Pazarında Erat Telekomünikasyon ürünleri, Yurt İçi Pazarında Erat Telekomünikasyon ürünleri, telekomünikasyon şirketlerine ve yüklenici firmalarına, Güvenlik, Ses ve Veri iletişiminde hizmet veren firmalara yoğun olarak satış yapmaktadır.

Yurt Dışı Pazarında Erat Telekomünikasyon ürünleri bugün aralarında Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya Bulgaristan, Rusya, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Gürcistan, Fas, Cezayir, Umman, Mısır, Katar’ında bulunduğu yaklaşık 20 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Genel Müdür Mesajı

“Her biri alanında uzman profesyonel çalışanımızla, benimsediğimiz kalite standartları, teknolojik ekipman ve alt yapıya verdiğimiz önemle, sağladığımız doğru ürün doğru fiyat politikamızla, Telekomünikasyonda Yeni Çağ sloganıyla faaliyetlerini sürdüren şirketimizi, sektörün yükselen değeri haline getirmiş olmaktan, kalitemizi ve başarılarımızı kurumsal ve özel sektördeki müşterilerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?