17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

“EVE DÖNÜŞ PROJESİ”NİN BÜYÜMESİ İLE ZONGULDAK MARKA ŞEHİR OLACAK

“EVE DÖNÜŞ PROJESİ”NİN BÜYÜMESİ İLE ZONGULDAK MARKA ŞEHİR OLACAK

NEJDET TISKAOĞLU
ELCAB KABLO PROFİL SANAYİ TİCARET A.Ş YÖNETİM KURULU BAŞKANI,
ZONGULDAK SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ BAŞKANI

Başkanlık görevini yürüttüğüm Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİAD) olarak 26 Haziran, 2021 tarihinde değerli üyelerimiz, kıymetli dostlarımız ve pek çok saygıdeğer ismin katılımı ile birlik, beraberlik ve hoşgörü ortamının hakim olduğu muhteşem bir atmosferde 5. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. 8 Şubat, 2020 tarihli genel kurulda yapılan oylama ile başkan seçilip bayrağı devraldığımız günden bugüne yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte pek çok başarılı işe imza atarak birçok projeyi hayata geçirip Zonguldak’ı hak ettiği noktaya taşımak için büyük bir özveri ile çalıştık. Bunun neticesinde 26 Haziran, 2021 tarihli Olağan Genel Kurulda üyelerimizin oybirliği ile güven tazeleyerek yeniden başkan seçilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 ile mücadele kapsamında alınan önlemler nedeniyle getirilen yasaklar neticesinde elimizde olmayan sebeplerden kaynaklı planladığımız tarihten daha geç bir tarihte organize etmek durumunda kaldığımız genel kurulumuz, söz konusu nedenden ötürü daha geniş bir döneme yayılamamış olmasına ek olarak düzenlendiği gün yapılan üniversite giriş sınavı gibi üst üste gelen etmenlere rağmen, önde gelen isimlerin yanı sıra birçok kıymetli Zonguldaklı hemşehrimiz ve Zonguldak’a gönül veren dostlarımızın katılımıyla son derece coşkulu bir ortamda gerçekleşmiştir. Üye, hemşehri ve dostlarımızın yoğun ilgi gösterdiği geniş katılımlı kurulumuzda vermiş olduğumuz aile fotoğrafı ile diğer tüm dernek ve kuruluşlara örnek teşkil edecek bir birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olduğunu, başından beri sadece bir tabela derneği olmaktan öte etkin ve verimli bir şekilde faaliyet göstermeyi hedeflediğini her fırsatta ifade eden, varlığını bu amaç doğrultusunda sürdüren ve üye kalitesini bünyesine kattığı büyük firmalar ile arttırarak daha güçlü bir yapıya sahip olmayı ve bu bağlamda gelecek nesillere güçlü bir Zonguldak bırakmayı hedefleyen, “Birlikten ticaret doğar.” sloganıyla birleşme ve markalaşmayı amaç edinen derneğimizin bugüne kadar neler yaptığını göstermiş bulunmaktayız.

Genel kurulda gerçekleştirilen sunum ile 8 Şubat, 2020 tarihinden bugüne sosyal sorumluluktan eğitime, ekonomik gelişimden şehrimizin tanıtımına varana dek hayata geçirdiğimiz birçok proje ve çalışmaya değinilmiştir.

İmza attığımız birçok başarılı faaliyetin yanı sıra basın ve çeşitli yayın organları kanalıyla duyurusu yapılan ve büyük yankı uyandıran “Eve Dönüş Projesi” kapsamında güzel memleketimize hizmet vermek ve hemşehrilerimize fayda sağlayıp bölgemizin ekonomik kalkınmasını gerçekleştirerek gelişmiş bölgeler seviyesine yükselmesine önderlik etmek amacıyla gurbette yaşayan, farklı alanlarda bilgi, birikim ve tecrübe sahibi değerli hemşehrilerimizin memleketimize dönerek yatırım yapmak suretiyle şehrimizin ekonomik ve sınai gelişimine katkıda bulunmasını amaçlamış ve amacımıza ulaşarak Zonguldak’ımıza yatırım yapılmasını sağlamış bulunmaktayız. Yönetim Kurulu Başkanı olduğum Elcab Kablo Profil Sanayi Ticaret A.Ş. olarak Zonguldak, Çaycuma’da faaliyet geçirdiğimiz üretim tesisimizle “Eve Dönüş Projesi”ne öncülük etmiş olmanın gururunu yaşıyor, şahsım adına topluma ve insana fayda sağlayacak, ekonomik gelişimi destekleyecek projelerin hayata geçirilmesi için tüm sanayicilerin bu tarz organizasyonların içinde görev alması gerektiği görüşünü savunuyorum. Eve Dönüş Projemiz sadece bölgesel değil ulusal anlamda da ses getirmiş, örnek teşkil etmiştir. Projemiz kapsamında hayata geçirilen yatırımlar ne ilk, ne sondur; tıpkı tek sevdası Zonguldak olan derneğimizin gerçekleştireceği projeler ve yapacağı işler gibi.

Birleşerek, dayanışma ve beraberlik içinde olarak büyüyebilir, başarabiliriz. Bu nedenle ilk günkü heyecan ve inançla yılmadan, yorulmadan şehrimize ve sizlere layık olmak adına Zonguldak’ımız için çalışmaya devam edecek, yeni projeler ve bünyemizde oluşturduğumuz tematik iş komiteleri ile faaliyetlerimize hız vereceğiz. Zonguldak sevdalısı bizlerin birlikteliğini sağlamak ve uzun yıllar devam edeceğine inandığımız dernek yapımız ile ilerleyen nesillere örnek olacağımızı düşünmek bizleri mutlak suretle daha çok çalışmaya teşvik edecektir. Unutmayalım ki, başarılı ve topluma faydalı nesillerin gelişiminde öncü olmak da bir sosyal sorumluluk projesidir. Bizler de bunun bilincinde olan bir sivil toplum kuruluşu olarak attığımız her adımda gelecek nesilleri düşünüyor, bizden sonraki jenerasyona kurumsal bir dernek yapısı ve güçlü bir Zonguldak bırakmak için var gücümüzle çabalıyoruz. Yeni dönemde geçimi kömüre ve madene endeksli olan şehrimizde sanayinin gelişmesi için şehrimizin teşvik sıralamasında 3. bölgeden 5. bölgeye alınması ve hali hazırda yatırım yapmak isteyen firma olmasına rağmen yer sıkıntısı nedeniyle projelerini hayata geçiremeyen girişimciler için Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi’nin gelişimi ile Gökçebey Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulumunun gerçekleştirilmesi amacıyla çalışmalara yoğunluk vereceğiz.

Bayrağı devraldığımız günden bugüne Zonguldak’ımız için, ülkemiz için, toplumsal ve ekonomik konulara milli dayanışma ruhu ile yaklaşarak hayata geçirdiğimiz tüm projelerde bizlere destek olan sivil toplum örgütü başkan ve yöneticileri ile politikacılar, bürokratlar, gazeteciler ve büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan geçmiş dönem yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ