27.09.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Etik Plastik satış ve pazarlama müdürü Ajda Helvacıoğlu Kablo ve Plastik üretim sektörlerine yenilikçi ürünler sağlamak ve müşterilerimizi rakiplerine karşı fiyat ve kalite açısından rekabetçi duruma getirmektir.

Etik Plastik satış ve pazarlama müdürü Ajda Helvacıoğlu; Kablo ve Plastik üretim sektörlerine yönelik sorularımızı yanıtladı.

Etik Plast nasıl doğdu ?

Satış ve pazarlama sektöründe uzun süre hizmet verdikten sonra, çok değerli ve plastik-kablo sektöründe uzun yıllar emek vermiş olan arkadaşlarımızın katkı ve yönlendirmeleriyle beraber yola çıktık.

Yola çıkarken amaçlarınız ve hedefleriniz neydi ?

Kablo ve plastik üretim sektörüne yenilik kazandırmak, daha önce denenmemiş ,maliyeti düşüren, kaliteyi arttırıp ,koruyan ürünleri Türkiye’ye getirip bu konuda sektöre katkı sağlamak ve müşterilerimizi rakiplerine karşı fiyat ve kalitede açısından rekabetçi duruma getirmekti.

Peki amaç ve hedeflerinizin neresindesiniz?

Ürünlerimizin kalite ve özellikleri açisından Sektörün en büyük firmalarının dikkatlerini çekmesi, deneme üretimleri yapıldıktan sonra kalitelerinin, kullanıldığı ürünlere sağladıkları farklılık ve katkıların onaylanması, müşterilerin güvenlerini kazanarak sürekli kullanılmaya başlamaları bize cesaret verdi. Ayrıca pazara yeni soktuğumuz bazı hedef ürünlerimizin kaliteyi korurken ciddi anlamda maliyet düşürücü ozelliklerinin olması ve bu durumun sektörun en buyuk firmaları tarafından onaylanması henüz cok yeni olan firmamizin baslangic hedeflerine 2 yıl gibi kisa bir surede ulasmasini sagladi

Bize ürün gamınızdan bahseder misiniz?

Öncelikle alternatif plastifiyen olan ”EFAME” (Epoxy Fatty Acids Methyl Ester ) kullanılan ana plastifiyenin , kullanım miktarının %30 azaltılması ile azaltılan miktar kadar reçeteye eklendiğinde kaliteyi bozmadan , maliyette ciddi kazanç sağlayan bir üründür. ESO ( Epoxy Soybean Oil )ve CEBE (Compounded Epoxy Biologic Ester) ürünlerimizde benzer özellikler taşıyan yardımcı plastifiyenlerdir. Bu ürünler Çin’in en büyük üreticilerinden olan SinaCorp group tarafından üretilmektedir.. CinaCorp, Şişiriciler ve ana plastikleştiriciler konusunda da uzmandır. Etikplast olarak kendilerinin Türkiye temsilcileriyiz Ayrıca urunlerimiz arasında temsilciligini yaptigimiz baska firmalarin kablo , plastik ve metal döküm sektorlerine uygun urunleri bulunmaktadır. Bunlar, Laminasyonlu phlogophite mika bant, Anti Termit-Anti Rodent ,Kablo sektöründe kullanılan tüm non wowen yada woven tape’ler , yarn filler gibi ürünler ve yanı sıra Flake Graphite ve grafit hadde gibi ürünlerimiz mevcuttur.

Ürünlerimizin TDS, ROHS ,,REACH ve MSDS raporlarına internet sitemizden ulaşılabilinir. Ayrıca Sektorde bulunduğumuz bu kisa surede Firmalarla birebir görüsmelerimizde sektörel bazdaki eksiklikleri ve ihtiyacları görme fırsatımız oldu. Herkesin bildigi gibi Sektörde iletken bükümde daha çok elmas ve karbür kullanilmakta. elmas haddenin fiyatinin cok yüksek, karbür haddelerinin ise kısa ömürlü olması sebeniyle NANO HADDE’ler konusuna yoğunlastık. Araştırmalarımız sonucunda ”ANCHMOLD” firmasının da Türkiye temsilciliğini alarak ETİKPLAST temsilcilik ağımızı genislettik.

NANO HADDELER hem elmas haddeler kadar dayanıklı ve kalteli hem de fiyatlarinin çok daha uygun olması sebebiyle diğer alternatiflerine göre avantajlıdır. Detaylar icin Web sitemiz incelenebilir.

Son olarak 2018 hedefleriniz nedir?

Etikplast olarak bugüne kadar tedariğini sağladığımız ürünlerimizin kalitesini koruyarak ve sektördeki teknolojik gelişmeleri takip ederek yenilikçi anlayışımızı sürdüreceğiz . sektöre katkılarda bulunmaya devam ederken daha ucuz maliyetle kaliteyi arttırmaya yönelik urunler konusunda arayış icinde olmaya devam edecegiz. Müşterilerimizden gelen talepleri inceleyip ,gereken araştırmaları titizlikle yürütmeye ve ihtiyaçlara yönelik hatasız ve zamanında hizmet verme gayreti içinde bulunacağız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ