01.10.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Esra YATÇI / Genel Müdür; ELİT CERTIFICATION ailesi olarak belgelendirme ve denetim sektöründe “Kalite asla tesadüf değildir” sloganımız ile fark yaratıyoruz.

Esra YATÇI / Genel Müdür; ELİT CERTIFICATION ailesi olarak belgelendirme ve denetim sektöründe “Kalite asla tesadüf değildir” sloganımız ile fark yaratıyoruz.

Bu sayımızda ELIT CERTIFICATION Genel Müdürü Esra YATÇI ve Satış ve Pazarlama Müdürü Melek AKÇALI ile belgelendirme üzerine güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Esra Hanım merhaba, öncelikle rica etsek; Elit Certification Genel Müdürü olarak sizlerle ilk defa bu yazı sayesinde buluşacak olan okurlarımıza kendinizi tanıtabilir misiniz?

Merhaba, tabii ki memnuniyetle. Bizler, Elit Certification ailesi olarak, konusunda uzman Türkiye’nin farklı şehirlerinde 35 kişi ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinde 180 kişiyi aşan Mühendis, Danışman, Eksper, İnspektör, Gözetim Personeli, Denetçi ve Eğitmen kadrolarımız ile hizmet veren bir belgelendirme ve denetim firmasıyız. Türkiye’de merkez ofisimiz İstanbul’da olmak üzere 8 şehirde şubemiz bulunmaktadır. Dünya’da ise Ukrayna, BAE, İngiltere, Almanya, Fas, Beyaz Rusya, Rusya gibi 16 ülkede şubemiz bulunmaktadır. Konusunda uzman ekibimiz ile belgelendirme sektöründe müşterilerimizden gelen taleplere kaliteli, ekonomik ve hızlı çözümler üreterek %100 müşteri memnuniyeti ile çalışarak müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak arzusundayız. Bununla birlikte ilgili riskleri yönetmek, piyasa koşullarını korumak, uyumluluk şartlarını yerine getirmek amacıyla tarafsız, bağımsız ve gizlilik kurallarına tam bağımlı, her adımda güvenilirlik ilkesini benimseyerek müşterilerimize sunulan süreci konforlu bir şekilde kolaylaştırmak amacımızdır.

Elit Certification ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı? Faaliyet konunuz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Uluslararası birçok dev akredite belgelendirme kuruluşunun Türkiye’de şubesinin olmadığını fark ettiğimizde, ülkemizdeki üretici kuruluşların tüm belgelendirme taleplerine tek elden ve hızlı bir biçimde ulaşabilmelerini sağlamak için bu uluslararası belgelendirme kuruluşlarının Türkiye’de satış ve çözüm ortağı olarak 5 yıl önce Elit Certification olarak “Kalite asla tesadüf değildir” sloganımız ile sektöre adım attık. Şu anda iş ortaklığı yaptığımız partnerlerimizin bazıları TUV, SGS, DEKRA, UL, EZU, CSA gibi alanında dünya devi olmuş firmalardır.

Bizler de Elit Certification ailesi olarak Dünyada birçok enerji alanında, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi gibi saha denetimleri yapıyoruz. Bu bizim lokomotif alanımız ve dünyada aktif olarak sekiz ülkede bu konuda aranılan bir firmayız ve bununla gurur duyuyoruz. Afganistan, Fas, BAE, Katar, Beyaz Rusya, Ukrayna, Kuveyt, Nijerya vb. birçok ülkede, konusunda uzman, kaliteli, nitelikli ve eğitimli ekibimizle bu işleri yürütüyoruz. İkinci olarak ağırlıklı hizmet verdiğimiz sektörler ise kablo ve komponent sektörleridir. Kabloda da birçok desteği yine dünya çapındaki firmalar ile yapıyoruz ve tamamlıyoruz. Komponentler, sigortalar, switchler, trafolar, vb. gibi ürünlerin test ve raporlamalarında da aktif olarak yer alıyoruz. Üçüncü olarak ağırlıklı hizmet verdiğimiz alan ise aydınlatma sektörüdür. Bu alanda da şu anda en çok ledler, armatürler, driverlar ve birçok aydınlatma ekipmanının test ve raporlaması ile ilgili hizmet veriyoruz. Bu konuda da oldukça iddialı olduğumuz söylenebilir. Ayrıca şu anda mevcut pandemi durumu nedeniyle bir diğer popüler sektörde medikal diyebiliriz. Bu alanda da müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerimiz devam ediyor.

Yurt dışı faaliyetlerinizi ne şekilde yürütüyorsunuz?

Yurt dışı çalışmalarımızın %80 oranına sahip kısmını, ortaklarımızla ofis üzerinden gerçekleştiriyoruz. Şirketimizin genel merkezi İstanbul’dadır ve genel merkez üzerinden tüm dünyadaki iş ağımızın takibini yapıyoruz. Genel merkez olarak, yurt dışı iş ortaklarımızla beraber a’dan z’ye sürecin takip edilmesini sağlayarak çalışmaların tamamlanmasına destek veriyoruz.

Firmanız açısından 2020 yılını değerlendirmenizi istesek neler söyleyebilirsiniz?

Hepimizin bildiği üzere, 2020 yılının ilk yarısında ekonomide, küresel bir kriz haline dönüşen pandemi nedeniyle birçok sektörün farklılaşma yaşamasına neden olmuştur. Taleplerin küresel ve ulusal anlamda değişmesi sonucu rağbet gören sektörlerde arz artmıştır. Elbette ki bu durum belgelendirme ve sertifikasyon ihtiyaçlarının da talep gören sektörlerde yoğunlaşmasına neden olmuştur. Örneğin medikal sektörü gibi. Fakat yılın ikinci yarısı itibariyle yeni normalleşme sürecine giren dünyada yavaş yavaş tüm sektörler sürece adapte olmaya başlamıştır.

Bizler açısından 2020 yılının ilk yarısı diğer yıllar ile kıyasladığımızda pandemi nedeniyle biraz daha durağan geçmiş olsa da haziran ayı itibariyle lokomotif sektörlerimiz olan kablo, aydınlatma, enerji ve gerekli diğer bilumum elektronik komponentlerinden gelen taleplerde hızlı bir artış gözlenmektedir. Bu nedenle yılın ikinci yarısında tüm sektörlerde yaşanacak ivme ile birlikte oldukça yoğun günlerin bizleri beklediği kanaatindeyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ