23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Erkan Aydoğdu Prysmian Kablo CEO’su : Prysmian Kablo, solar kablo ve teknolojileri ile Solarex İstanbul Fuarı’nda yoğun ilgi gördü

Erkan Aydoğdu Prysmian Kablo CEO’su : Prysmian Kablo, solar kablo ve teknolojileri ile Solarex İstanbul Fuarı’nda yoğun ilgi gördü

Solar kablo ve teknolojileri üzerine gerçekleştirdiği çalışmalarla, sektördeki liderliğini sürdüren Prysmian Kablo, 5-7 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Solarex İstanbul Fuarı’nda, güneş enerjisi sektörüne sunduğu ürün ve hizmetleri ile fuar ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, 5-7 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen Solarex İstanbul Fuarı’na katıldı. İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarda, Prysmian Kablo güneş enerjisi sektörüne sunduğu ürün ve hizmetlerini sergileme imkânı buldu.

Güneş enerjisi alanında, dünyadaki son teknolojilerin ve Türkiye’de üretilen yeni ürünlerin bir arada sunulduğu bir platform olan “Solarex İstanbul”, Türkiye’nin güneş enerjisi alanında büyümesine katkıda bulunan sektör paydaşlarının tecrübelerini paylaşmalarına, ürün ve hizmetlerini tanıtmalarına fırsat tanıyor. Güneş enerjisi sektörünün CEO’larının, üst düzey yöneticilerinin, satın alma müdürlerinin, üreticilerin, yatırımcıların, EPC’lerin, akademisyenlerin, öğrencilerin ve güneş enerjisi sektörünün yurt içi ve yurt dışı temsilcilerinin yer aldığı fuarda birçok seminer de düzenlendi. Prysmian Kablo da, Solarex İstanbul kapsamında, Günder’in düzenlediği seminerde güneş enerjisi santralinde kullanılan kabloların özellikleri ve kablo seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları katılımcılarla paylaşarak, yanlış kablo seçiminin risklerini paylaştı; gerçek simülasyonlarla çevresel faktörlerin kablo üzerindeki etkilerini katılımcıların görsel olarak da fark etmelerine destek oldu.

Prysmian Kablo Endüstriyel Satışlar Direktörü Mert Erden, Solarex Fuarı’na katılımlarıyla ilgili olarak düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Üçüncü defa yer aldığımız Solarex Fuarı’nda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da ‘Dikkat! Her Solar (PV) Kablo Aynı Değildir…’ girişimimiz üzerinde durduk. Önümüzdeki dönemde çatı üstü kurulumlarda kabloların yangın performansları, daha da kritik bir unsur olacak. Dünya lideri bir grubun Türkiye operasyonu ve Türk kablo sektörünün öncüsü olarak, kaliteli ürün seçiminin tüm sektörlerde olduğu gibi, güneş enerjisi sektörü için de kritik derecede önem taşıdığını her fırsatta vurguluyoruz. Bu fuarda da, yangın dayanımı ile ilgili tecrübelerimizi katılımcılarla paylaştık. Firmamızın dünya genelinde 130 yıla dayanan tecrübesiyle, güneş enerjisi sektörüne sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizi, ülkemizde bu alanda düzenlenen en önemli fuar olan Solarex İstanbul’da paylaşmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

“Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu kapsamında ve yenilenebilir enerjinin, Türkiye’de çok daha iyi bir noktaya gelmesi amacıyla, sektörü ileri seviyelere taşıyan adımlarını sürdüren Prysmian Kablo’nun CEO’su Erkan Aydoğdu, “Fuarlar sektör temsilcileri ile bir araya gelmek için önemli bir fırsat. Türkiye’de güneş enerjisi alanında düzenlenen en önemli fuar olan Solarex İstanbul da, bizim için özel bir öneme sahip. Ülkemizin geleceği için yenilenebilir enerjiye önem veriyoruz ve burada bulunmayı önemsiyoruz.” dedi ve firmanın güneş enerjisi sektörüne sunduğu kablolar ile, alanında lider olduğunun altını bir kez daha çizdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?