25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Erkan Aydoğdu Prysmian Kablo CEO’su; Eskişehir Şehir Hastanesi’nde Prysmian Kablo imzası

Erkan Aydoğdu Prysmian Kablo CEO’su; Eskişehir Şehir Hastanesi’nde Prysmian Kablo imzası

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, Eskişehir’de 1 milyar 678 milyon liralık yatırımla yapımı tamamlanan ve 30 Ekim tarihinde hizmete açılan Eskişehir Şehir Hastanesi’nin kablo tedarikini üstlendi.

Şehir hastanelerinde Prysmian Kablo imzası Eskişehir’in en büyük sağlık yatırımı olarak öne çıkan Eskişehir Şehir Hastanesi için tercih edilen Prysmian Kablo, Türk kablo sektörüne de öncülük etmeye devam ediyor. 30 Ekim’de açılışı gerçekleştirilen Eskişehir Şehir Hastanesi 254 poliklinik, 35 ameliyathane ve 131 yoğun bakım ünitesi ile hizmet veriyor. Prysmian Kablo, geçen yıl Avrupa’nın en prestijli sağlık yatırımı ödülünü alan Eskişehir Şehir Hastanesi’ne verdiği hizmet ile “Türkiye’yi yarınlara bağlıyoruz” şeklinde tanımladığı firma misyonunu destekliyor.

Eskişehir Şehir Hastanesi projesi gibi önemli projelerde yer alarak Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmayı sürdüreceklerini ifade eden Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “Bugün, Mudanya fabrikamızda 22 bin farklı kablo üretimi yapmaktayız. Tüm faaliyetlerimizi “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” sloganımız doğrultusunda sürdürüyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi, ülkemizin geleceğini yarınlara bağlama hedefiyle, bu yıl da çok sayıda prestijli projeye imza attık. İstanbul’un 3. Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Çanakkale Boğazı Denizaltı Kablo Bağlantı Projesi, Marmaray, Ilgaz ve Avrasya Tüneli gibi Türkiye’nin dev projelerine hizmet sağladık. Bugün Eskişehir’in önemli yatırımlarından biri olan Eskişehir Şehir Hastanesi’nde de Prysmian Kablo’nun imzasının olmasından gurur duyuyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ