28.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

ERAT TELEKOMÜNİKASYON SAN VE TİC. LTD ŞTİ GENEL MÜDÜRÜ FATİH ERKAN. “2022 Yılında’da Fiber Hızında Büyümeye Devam Ediyoruz’’

ERAT TELEKOMÜNİKASYON SAN VE TİC. LTD ŞTİ GENEL MÜDÜRÜ FATİH ERKAN. “2022 Yılında’da Fiber Hızında Büyümeye Devam Ediyoruz’’

Fabrikamızda fiber optik kablolar, bakır data kabloların yanı sıra ek kutuları, patch paneller, fiber optik ve data aksesuarların da üretimi yapılmaktadır. “İsteyin Fiber Hızında Üretelim” sloganı ile hareket eden firmamız sektörde edinmiş olduğumuz tecrübe ve sunmuş olduğumuz yüksek kaliteli ürünler ile ERAT markasını yurtiçi pazarının yanı sıra, yurtdışında da 35’i aşkın ülkede tercih edilen saygın bir marka haline gelmiştir. ERAT Kablo olarak sektörümüzün hızla büyüyen bir markası olmaktan, başarı ve kalitemizi değerli müşterilerimizle paylaşmaktan gurur duyuyoruz diyen Fatih bey firmaları hakkında okuyucularımızı bilgilendirdiler.

Firmanız ve ürün çeşitleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Ülkemizin önde gelen Fiber Optik Bağlantı Ekipmanları ve Aksesuar Üreticisi olan firmamız, 1998 yılında fiber optik kablo montajı ve fiber optik kablo ek montajı çalışmalarını yapmak amacıyla kurulmuştur. Telekomünikasyon sektörünün tamamına hitap eden çok geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Üretimimiz; 6000m2’si kapalı olmak üzere toplamda 10000m2 alandaki entegre tesislerde, ISO 9001 standartlarına göre ve ISO 14001, OHSAS 18001 gerekleri gözönünde bulundurularak, konusunda bilgi ve deneyim sahibi uzman ekibimiz tarafından, son teknolojik gelişmelere uygun makine ve yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Ulusal ve uluslararası gözetim firmalarının periyodik olarak yapmış olduğu denetimler sonucu verilen ISO kalite belgeleri ERAT KABLO markasına ürünlerine ve firmamıza gösterilen güvenin bir ifadesidir. Fabrikamızda fiber optik kablolar, bakır data kabloların yanı sıra ek kutuları, patch paneller, fiber optik ve data aksesuarların da üretimi yapılmaktadır. “İsteyin Fiber Hızında Üretelim” sloganı ile hareket eden firmamız sektörde edinmiş olduğumuz tecrübe ve sunmuş olduğumuz yüksek kaliteli ürünler ile ERAT markasını yurtiçi pazarının yanı sıra, yurtdışında da 35’i aşkın ülkede tercih edilen saygın bir marka haline gelmiştir. ERAT Kablo olarak sektörümüzün hızla üyüyen bir markası olmaktan, başarı ve kalitemizi değerli müşterilerimizle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Sektörünüz açısından 2021 yılını değerlendirir misiniz? İç pazar ve ihraç pazarları açısından artı bir yıl mıydı?

İçinde bulunmuş olduğumuz tüm dünyayı da etkileyen Covid-19 salgınından ve hammadde tedarik sürecinde yaşanılan sorunlardan kaynaklanan bir durağanlık süreci geçirmiş olsak da Erat Kablo ailesi olarak 2021 yılı için belirlemiş olduğumuz hedeflerimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Sektörümüzün ve müşterilerimizin taleplerini eksiksiz bir şekilde anlaşılmasına istinaden oluşturmuş olduğumuz firma stratejimizle yurtiçi ve yurtdışı kanallarımızda güçlü bir altyapı oluşturduk. 2021 yılını içinde bulunmuş olduğumuz zorlayıcı koşullara rağmen hedeflediğimiz gibi büyüyerek, yeni firmalarla iş birliği gerçekleştirerek tamamladık. Yapmış olduğumuz çalışmalarımızı daha da artırarak 2022 yılı için de büyümeyi hedefliyoruz.

Kimi ülkelerin son günlerde pandemi tedbirlerini gevşetmeye başladığını okuyoruz. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz? Sonuçlarını ne zaman görebilirsiniz?

Pandemi tüm insanlık için zor ve yıpratıcı bir süreçti. Tabi ki sektör olarak da birçok firmayı olumsuz yönde etkiledi. Bu süreçte aldığımız tedbirler ve yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde bu olumsuz etkiyi minimuma indirgemeye gayret gösterdik. Covid-19’dan sonra değişen ve gelişen Pazar taleplerine hızla ayak uydurarak yolumuza devam ettik. Gelen taleplere dönüş yapabilmek ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına sizlerde biliyorsunuz ki üretimin ve satışların durmaması gerekir bu durum bizimle aynı global sorunu yaşayan ülkeler için de geçerlidir. Bu nedenle ülkelerin pandemi tedbirlerini gevşetmeye başlamasını doğru buluyorum. Çünkü ekonomik ve sosyokültürel faaliyetlerimizin derinden etkilediği bu süreci en az zarar ve kayıpla geride bırakmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden normalleşme süreci kabullenmeli ve tedbirlerin gevşetilmesinde ayak uydurmalıyız.

Ülkülerin gevşetmeye başladıkları tedbirler sayesinde pazarda hareketlenmeler ve talepler artmaya başladı. Erat Kablo ailesi olarak ilerleyen günlerde ise çok daha fazla artış olacağını bekliyoruz.

Mevcut yurtiçi-yurtdışı ekonomik konjonktür hammadde ve girdi tedarikinizi hangi oranda etkiliyor? Mevcut şartların, uluslararası rekabette olumsuzlukları ve artıları nelerdir?

Hammadde tedarik sürecinde daha önce de belirtmiş olduğum üzere covid salgınından dolayı durağan bir süreç geçirdik fakat yaşanılan bu sıkıntılar fabrikamızı zor durumda bırakacak ve hammadde bulamıyoruz diyeceğimiz bir süreçte hiç olmadı. Hammadde tedariğimiz de ön görmüş olduğumuz sıkıntılı kısımlar için mevcut iş ortaklarımız ve tedarikçilerimiz ile görüşerek gereken önlemler alındı , yatırımlarımız yapıldı ve üretimimiz hız kesmeden devam etti.

Döviz kurlarınla olan hareketlenmeler iç pazarda satış fiyatların artmasına ve piyasada durgunluğa neden olsa bile dış pazardan gelen taleplerin artmasına neden olmuştur.

Ülkemizde ve yurtdışında olan diğer üretici firmalarla rekabetimiz için oluşturmuş olduğumuz firma stratejimiz ve tutumuz aynı şekilde devam etmektedir.

2022 yılında hangi pazarları hedefliyorsunuz?

Planlarımız arasında yeni pazarlar olduğu gibi ülkemizde daha fazla kesime hitap edebilmek adına uygun görülen şehirlerde bayilikler vererek iç pazarda büyümeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda bir dünya markası olma hedefimiz doğrultusunda uluslararası firmalara bayilikler vererek yeni projelerle ve yeni iş ortaklıklarıyla Yerli ve Milli üretmeye devam edeceğiz. Erat Kablo ailesi olarak yeni pazarlara ulaşmanın yanı sıra vizyon ve misyonumuz gereği teknolojik alt yapı ve AR-GE yatırımları artırılacaktır. Çalışmalarımız için 2022 yılında sadece satış odaklı değil yatırım odaklı da olacağız. Müşterilerimizin taleplerine daha hızlı cevap verebilmek ve aynı zamanda üretimimizde kapasite artışı için yeni makine yatırımları yapmayı planlıyoruz. Tabi ki de bununla beraber istihdamımızı da aynı oranda artırmayı amaçlıyoruz.

Eklemek istedikleriniz…

24 yıldır emek verdiğimiz bu yolda yaptığımız birden çok yatırıma yenisini ekleyerek Ankara Bölge müdürlüğümüzü açmış bulunuyoruz. Çankaya YDA Center’da bulunan yeni bölge müdürlüğümüz güçlü ve dinamik ekibi ile hizmet vermektedir. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına ilerleyen günlerde bu şekilde yatırımlarımız farklı bölgelerde de devam edecektir.

Bu sayınızda Erat Kablo ailesi olarak bizleri konuk ettiğiniz için teşekkürler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ