25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Enver Şinik / Firma Sahibi: Kuruluşundan bu yana kaliteyi ön planda tutan MELİKŞAH MAKİNA 64 ülkeye ihracat gerçekleştirmiş ve yurt içinde de 360’dan fazla noktaya hizmet vermeye devam etmektedir.

Enver Şinik / Firma Sahibi: Kuruluşundan bu yana kaliteyi ön planda tutan MELİKŞAH MAKİNA 64 ülkeye ihracat gerçekleştirmiş ve yurt içinde de 360’dan fazla noktaya hizmet vermeye devam etmektedir.

Firmamız 2005 yılından bu yana Konya’da Kablo Kırma, Elektronik Atık Kırma, Plastik Kırma ve Lastik Geri Dönüşümü makinaları imalatı yapmaktadır. Kuruluşundan bu yana kaliteyi ön planda tutan firmamız 64 ülkeye ihracat gerçekleştirmiş ve yurt içinde de 360’dan fazla noktaya hizmet vermiştir.

Firmamızın ihracat yaptığı başlıca ülkeler şunlardır: Almanya, Fransa, İngiltere, Ukrayna, Romanya, Estonya, İsveç, İsviçre, Bulgaristan, Yunanistan, Kosova, Estonya, Moldova, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Avusturya, Belçika, Rusya, Azerbaycan Özbekistan, Mısır, Suriye, Irak, İran, Filistin, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Katar, Bahreyn, Güney Afrika, Etiyopya, Libya, Cezayir, A.B.D., Ko- lombiya, Pakistan, Singapur, Suudi Arabistan, Hırvatistan vb. Firmamız satışlarının % 80’ini ihracat oluşturmaktadır. % 20 olarak da yurt içi pazarına hitap etmekteyiz.

İmalatını yaptığımız makinalarının tamamının tasarımı firmamıza aittir. Makinalarımızın tamamı tescilli ve patentlidir. Firmamız öncelikle kaliteyi ön planda tutmuş ve üretimi yapılan makinalarda birinci sınıf hammadde kullanarak müşterilerin yaşayabileceği sıkıntıları minimuma indirmiştir. Kaliteli ve zamanında servis imkanıyla da nadiren oluşan problemler en kısada çözülmektedir.

Firmamız 2016 yılında yaşanan büyük siyasi ve ekonomik sıkıntılara rağmen üretim ve satışlarını başarılı şekilde arttırmıştır. Son üç aylık dönemde Hollanda, Kosova, Ermenistan ve Filistin’e makine satışı gerçekleştirmiştir. Firmamız yeni AR-GE çalışmalarıyla yüksek kapasite ile çalışan geri dönüşüm firmaları ve büyük kablo fabrikaları için MLK 103-120 Kablo Kırma Makinasının satışına başlamıştır. Makinamız 2000 kg/saat kapasitelidir.

Makine ile diğer yabancı firmaların iki veya daha fazla makine ile ulaşabileceği 2000 kg/saat kablo kırma kapasitesine tek makine ile ulaşılabilmektedir. Hem çalışma alanından hem de personelden kar edilebilmektedir. Makinamız bütün dünya tarafından bilinen ve Ülkemizde de Denizli ve Tuzla’da fabrikaları bulunan Nexans Firması Denizli fabrikasına kurulmuş ve testleri geçmiş ve şu anda da çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca Hollanda da bulunan BAKKER RECYCLING firmasına da MLK 103-120 kodlu makinamız kurulmuştur.

Ayrıca firmamız daha az kablo geri dönüşümü yapan firmalar ve düşük kapasiteli kablo fabrikaları için küçük kablo kırma makinası imalatı için çalışmalara başlamıştır. En kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayıp makinamızı müşterilerimizin hizmetine sunmayı istemekteyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ