09.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Enver AYKUT Rekoma Fabrika Müdürü; Compound Makineleri Üretimde Sektörün Yeni Aktörü; rekoma

Enver AYKUT Rekoma Fabrika Müdürü; Compound Makineleri Üretimde Sektörün Yeni Aktörü; rekoma

Termoplastiklerin özelliklerini geliştirmek için kullanılan aynı yöne dönen çift vidalı co-rotating ekstrüderlerin üretimi, bu ekstrüderlerin sıklıkla ihtiyaç duyduğu vida elementleri, kovan modülleri, aşınmaya karşı eşsiz dayanıma sahip bimetalik kovan iç gömlekleri, şaftları, ön kesim grupları ve uçtan uca compound hat çözümleri konusunda hizmet vermek amacı ile sektörün yeni aktörü REKOMA faaliyetlerine başladı. Ülkemizin vida kovan üretimi konusunda yarım asrı aşan tecrübesiyle sektörünün en önde gelen markası olan ALMAK ve geri dönüşüm ekstrüderleri, ön kesim grupları ve uçtan uca hatları çözümleri konusunda teknoloji lideri olan ALTECH compound üretimi için kullanılan co-rotating ekstrüderlerinin, yedek parçalarının ve hatlarının üretimi için güçlerini birleştirme kararı aldı.

2019 yılının sonunda Almanya’nın Hannover şehrinde Alman compound uzmanları ile yapılan bir toplantı sonrasında Türk-Alman teknoloji ortaklığı olarak faaliyetlerine başlayan REKOMA, geçen süre içerisinde Almanya’nın Hannover şehrinde 3.500 m2 lik merkez yönetim ofisinin ve yedek parça deposunun kurulumunu tamamladı, Türkiye’nin İstanbul şehrinde kurulu olan 11.500 m2 kapalı alana sahip üretim tesisini ise yeni üretim ihtiyaçlarına göre yapılandırdı ve üretime başladı. Ülkemizin vida kovan üretimi konusunda yarım asrı aşan tecrübesiyle sektörünün en önde gelen markası olan ALMAK ve geri dönüşüm ekstrüderleri, ön kesim grupları ve uçtan uca hatları çözümleri konusunda teknoloji lideri olan ALTECH compound üretimi için kullanılan co-rotating ekstrüderlerinin, yedek parçalarının ve hatlarının üretimi için güçlerini birleştirme kararı aldı.

2019 yılının sonunda Almanya’nın Hannover şehrinde Alman compound uzmanları ile yapılan bir toplantı sonrasında Türk-Alman teknoloji ortaklığı olarak faaliyetlerine başlayan REKOMA, geçen süre içerisinde Almanya’nın Hannover şehrinde 3.500 m2 lik merkez yönetim ofisinin ve yedek parça deposunun kurulumunu tamamladı, Türkiye’nin İstanbul şehrinde kurulu olan 11.500 m2 kapalı alana sahip üretim tesisini ise yeni üretim ihtiyaçlarına göre yapılandırdı ve üretime başladı. REKOMA sadece ALMAK ve ALTECH’in teknolojik altyapılarından istifade ederek değil aynı zamanda satış ağlarından da istifade ederek kısa sürede hem ulusal hem de uluslar arası pazarda tatmin edici bir pazar payına ulaşmayı hedeflemektedir. Tamamen bağımsız ve profesyonel bir yönetim yapılanmasına giden REKOMA’nın yönetimi, sektörün 15 yıldır ALMAK’ın Fabrika Müdür olarak tanıdığı ekstrüzyon uzmanı, makine mühendisi Enver AYKUT’A emanet edildi.

Enver AYKUT en büyük hedeflerinin ALMAK ve ALTECH’in kedilerine yüklemiş oldukları misyonun yanı sıra şu anda var olandan çok ötede bir vizyon ile sektörün ihtiyaçlarına ileri teknoloji ve yüksek kaliteli çözümler sunmak olduğunu belirtti. Özellikle kablo sektörünün ihtiyaç duyduğu PVC, XLPE ve HFFR hammaddelerin geliştirilmesi konusunda müşteri beklentilerini çok iyi bildiklerini belirten AYKUT, bu konuda iddialı olduklarını net bir şekilde ortaya koymuş oldu.

Biz de yayın ekibimiz olarak çıkmış oldukları bu yolda REKOMA’ya başarılar diliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?