23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Envanter yönetiminin dijitalleştirilmesi LAPP, Akıllı Kablo Tamburunu Sunar

Envanter yönetiminin dijitalleştirilmesi LAPP, Akıllı Kablo Tamburunu Sunar

LAPP’ın bu yeniliğinin, kablo depolama verimliliğinde bir devrim yapması bekleniyor. Akıllı kablo tamburu, endüstriyel uygulamalar için kablosuz alanında uzman olan Schildknecht AG ile işbirliği ile geliştirilmiştir.

“Müşterilerimize Endüstri 4.0’ı şirketlerinde gerçeğe dönüştürme konusunda yardımcı olmak istiyoruz. Akıllı kablo tamburu, depo stokunu gerçek ihtiyaçlara göre ayarlamak için doğru bir yöntem kullanarak envanter yönetimini dijitalleştirmeye yardımcı olur. Bu maliyetlerden ve depo kapasitelerinden tasarruf sağlar.” diye açıklıyor LAPP Endüstriyel Veri İletişimi Müdürü Ralf Möbus. Bir sensöre ve elektronik bir radyo vericisi ile donatılmış olan akıllı kablo tamburu, mevcut kablo stokunu hesaplayabilir ve bu bilgileri şirket ağı veya küresel 2G-4G mobil teknolojisi aracılığıyla buluttaki bir veri portalına gönderebilir.

Schildknecht AG İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Elena Eberhardt, “Akıllı kablo tamburu, geleceğin IIoT [“Endüstriyel Nesnelerin İnterneti”] iş modelini oluşturmak için kullanıcı yararları ile yenilikçi teknolojiyi bir araya getirmektedir.” diye açıklıyor ve ekliyor: “Bluetooth 5 veya mobil geniş bant teknolojisi ile düşük maliyetli sağlam sensörler kullanılarak normal kablo tamburları, akıllı olanlarla değiştirilebilir. Üstelik, küresel erişilebilirliği olan eSIM kartı, uluslararası kullanımının uygulanmasını kolaylaştırır. Doğru bulut çözümü ile birlikte RESTful API gibi standart arayüzler mevcut olduğu için sistem, çeşitli uygulamalara kolayca ölçeklendirilebilir.”

Bu, müşteri için çeşitli avantajlar sağlar: Akıllı kablo tamburu, depodaki envanter yönetimini otomatikleştirmeye yardımcı olur ve kablo stoku ve mevcut kablo tamburunun konumu hakkındaki bilgilere bulut üzerinden herhangi bir zamanda erişilerek stok seviyeleri düşürülebilir. Akıllı kablo makarası, verilerini doğrudan LAPP’a veya alternatif olarak şirketin dâhili ağına gönderebilir.

Bir diğer kullanıcı yararı, akıllı kablo tamburunun mevcut konumu hakkında bilgi sağlayan isteğe bağlı yerleşik bir GPS modülü ile sağlanan dâhili hırsızlık koruma mekanizmasıdır. Böylece kablo hırsızlığı erken tespit edilebilir ve olağandışı bir etkinlik meydana geldiğinde bir uyarı göndererek önlenebilir.

Bu yeni iş modelleriyle de sonuçlanabilir: LAPP, kablo tamburlarını müşterilere kullanım başına ödeme esasına göre konsinye mal olarak sunabilir ve akıllı kablo tambur teknolojisi tarafından hesaplanan değerlere dayalı olarak ücretlendirme yapabilir ve aynı zamanda zamanında yenilemeyi temin edebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?