27.09.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

ENDÜSTRİYEL KALSİTİ DÜNYAYA İHRAÇ EDEN NİĞTAŞ VERGİ REKORTMENİ OLDU

Cabir Döner Niğde Defterdarı (sol)
Sakin Aruk Niğtaş Mikronize Kalsit Sanayi Genel Müdürü

Yaklaşık 60 ülkeye ihracat yaparak Türk kalsitini yurt dışına açan grup şirket NİĞTAŞ ve MİKROKAL, vergi rekortmenleri listesinde ilk üçe girdi

Endüstriyel kalsitin sahip olduğu yüksek kaliteyi evrensel pazara(tüm kıtalara) ulaştırmayı başaran ve yaptığı ihracatla Türk ekonomisi için katma değer sağlayan grup şirket NİĞTAŞ ve MİKROKAL, Niğde’nin vergi rekortmenleri arasında ilk üçe girdi. Niğde Defterdarlığı tarafından bu yıl 27’ncisi gerçekleşen ve Niğde’de ilk 10’a giren vergi rekortmenlerinin ödüllendirildiği özel törende NİĞTAŞ ve MİKROKAL şirketleri, Niğde’nin en çok gelir vergisi ödeyen şirketleri arasında yer aldı.

Niğtaş Mikronize Kalsit Sanayi Genel Müdürü Sakin Aruk, ödülünü Niğde Defterdarı Cabir Döner’den alırken Mikrokal Kalsit Sanayi Genel Müdürü Hamdi Aruk’a ise ödülünü Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür takdim etti.

Dünyada ki en büyük rezervlerden, en önemli ve en iyi evsaftaki kalsitini çıkartarak büyümeye devam edeceğiz Dünyadaki kalsit rezervlerinin yaklaşık yüzde 40’nın Türkiye’de olduğuna dikkat çeken Niğtaş Mikronize Kalsit Genel Müdürü Sakin Aruk sözlerine şöyle devam etti: “Niğde’de endüstriye sunduğumuz kalsit, dünyanın en beyaz saflığı en yüksek kristalize ve kalsiti olma özelliği taşıyor. Endüstriyel kalsiti yurt dışında 60 ülkede başarıyla temsil etmenin gururunu aldığımız vergi rekortmeni ödülü ile pekiştirdik. Kurulduğumuz ilk günden bu yana ülkemiz için katma değer sağlamak her zaman ilk önceliğimiz oldu, bu nedenle bu ödülü başarılarımızın bir sembolü olarak görüyoruz. Böyle ödüller biz sanayicileri daha önemli başarılar için motive ediyor. Önümüzdeki yıllarda ihracatımızı artırarak büyümeye devam edeceğimize inanıyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ