06.07.2022 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Emsiad, enerji Sektörünün Türkiye’deki Tek ve Geçerli Resmi Temsilcisidir

Reklam

EMSİAD DERNEĞİNİ ve KURULUŞ AMACI HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ…

Emsiad, Türkiye Elektrik ve Enerji sektörünü temsil etmek adına 2004 yılında Ankara merkezli olarak Ankara’nın elektrik malzeme tedariği konusunda uzman ve tecrübeli firmaların bir araya gelmesi ile kuruldu. Bu oluşumun en önemli hedefi gelişen Türkiye inşaat ve enerji sektörüne en büyük hizmeti veren Elektrik malzemesi üreticilerinin, tedarikçilerinin, taahhüt firmalarının birliğini sağlayıp oluşabilecek fırsatları ve yaşanabilecek krizleri önleyici tedbirleri üyeleri vasıtasıyla ortak platformda kararlaştırıp, uygulama kabiliyetini artırmak olmuştur. Sektörün Kamu Kuruluşları ile ilişkilerini organize etmek ve sektör adına sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmek diğer dernek sorumluluklarımız arasındadır.

2–12 YILLIK BU DÖNEMDE DERNEĞİNİZ HANGİ FAALİYETLERDE BULUNDU?

Emsiad 12 yıllık tarihinde yüzünü hep sektöre çeviren ve sektörden kopmamaya çalışan, sektörü bir araya getirici faaliyetlerde bulunmuştur. Bu süre zarfında üyelerimizin ticari vizyonlarını artırmak adına fuar gezileri, birlikteliği güçlendirmek adına gala yemekleri ve iftarlar, iş stresinden bir sürede olsa kurtarmak adına bowling turnuvaları ve brunclar düzenledik.

Ayrıca sosyal sorumluluk projeleri adı altında bir çok ziyaret ve yardım organizasyonu gerçekleştirerek sektöre katkı sağlayacak ve sektör el problemler ile alakalı kurum ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Bu dönemde enerji sektörüne yön veren Teiaş-Tedaş-Eüaş gibi kurumlara yaptığımız ziyaretler ve iş birlikteliklerimizle sektörün TEK RESMİ TEMSİLCİSİ olan derneğimizi tüm kamu kuruluşlarına kabul ettirmiş olduk.

DERNEĞİNİZİN ÜYE PROFİLİ NASILDIR VE ÜYELİKLER İLE İLGİLİ GELECEK HEDEFLERİNİZ NEDİR?

Derneğimizde sektöre yön veren üreticiler, toptancılar, tedarikçiler ve taahhüt firmaları olmak üzere 13 ilden üye bulunmaktadır. Sektörün TEK RESMİ TEMSİLCİSİ olan oluşumumuzun en büyük amacı 3 yıl içerisinde 50 ilde 1000 üyeye ulaşmaktır.

DERNEK BAŞKANI OLARAK YENİ DÖNEM HEDEFLERİNİZ VE PROJELERİNİZ NELERDİR?

En önemlisi defalarca vurguladığım gibi Emsiad, enerji Sektörünün Türkiye’deki Tek ve Geçerli Resmi Temsilcisidir, bu bilinçle ve aldığımız büyük sorumlulukla emaneti daha da ileri taşımak ilk hedefimizdir. Yönetim kurulu üyelerimizle belirlediğimiz vizyon aslında iki aşamalı olarak önümüze yapılacaklar listesi olarak çıkmaktadır

Birinci dönem Mayıs 2017 de yapılacak Olağan Genel Kurula kadar olan süreçtir ki bu süreçte amaçlarımız, Tüzüğümüzde gerekli değişiklikleri yaparak daha aktif, genç, hedeflere gideceğimiz bu yolda bizlerle mücadele edebilecek, özellikle tecrübe ile gençlik ateşini birleştirecek bir yönetim kurulunu yeni döneme hazırlamak. Tüm üyelerimizi bir araya getirecek ve onlara katkı sağlayacak beklentileri ve hedefleri sektörden doğru bir şekilde alarak, organizasyonlar düzenlemek hedefimizdir. İkinci dönem ise bizim için asıl hedeflerin ve faaliyetlerin yapılacağı dönem olacak ki hem derneğe hem de sektöre büyük katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz. Bu dönemde yapılacak listemizde,

1. Emsiad’ın dernek olarak tüm yatırımcı ve marka belirleyici kurumlar ile ortak bir platformda hareket ederek derneğimizin Sektöre Akreditasyon Belgesi veren ve sektörü denetleyen bir yapıya ulaşmasını sağlamak.

2. Enerji sektörünün tüm temsilcilerini Emsiad çatısı altında toplamak.

3. İstanbul, İzmir, Bursa, Adana gibi iller başta olmak üzere en az 15 ilde şube oluşturmak.

4. Sektörümüzden hizmet, malzeme alan firmalar ile sektör temsilcilerimizi sürekli bir araya getirerek karşılıklı katma değer oluşturmak

5. Emsiad avantajlar kulübünü oluşturmak.

6. Emsiad üzerinden satın alma haftaları ve kampanya süreçlerini yönetmek.

7. Emsiad Boss Clup oluşumunu gerçekleştirerek yatırımcı üyelerimiz ile sektöre istihdam ve katma değer sağlayacak yatırımları gerçekleştirmek ve özlenen çok ortaklı profesyonel yönetimle üretim tesisleri oluşturmak.

8. Emsiad spor kulübünü kurup birçok spor dalında faaliyet göstermek

9. Emsiad radyo ile sürekli sektörün sesini herkese duyurmak

10. Emsiad günlük gazetesi ile tüm illerde abone kazanacak finans ağırlıklı bir yayın hazırlamak

11. 1000 W Enerji dergisini daha profesyonel şekilde hazırlayıp sadece sektörün değil tüm Türkiye’nin takip ettiği bir yayın yapmak.

12. Sosyal Sorumluluk ve Hayır projeleri için fon oluşturmak.

13. Sektöre finansal katkı sağlayacak kredi anlaşmaları yapmak

14. Sektörün en büyük sorunu olan batak risklerini azaltmak için Alacak Sigorta Sistemi ve istihbarat takip sistemini kurmak.

15. Sektöre katkı sağlayacak şekilde Eğitim seminerleri ve Emsiad üzerinden İK platformlarını oluşturmak.

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ?

Her üyemizin derneğe ve bizlere inanması ve güvenmesi ile birlikte çok yol alacak ve birçok yeniliğe imza atacağız inşallah.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ