23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Elektrik ekipmanları üretimi fuarı CWIEME, Türkiye pazarına enerji verecek

Geçen sene Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiği fuarın ardından CWIEME, İstanbul’a geri dönüyor.

Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan küresel bir kent olan ve hızla büyüyen teknoloji ve imalat sektörüyle bölgede saygınlığı artan İstanbul, ikinci CWIEME fuarında bu sene bir kez daha elektrik ekipmanları üretimi sektöründen yüzlerce profesyoneli ağırlayacak. Bu seneki fuar, geçen sene aralarında Türkiye, Almanya, İran, Fas, Bulgaristan ve Suudi Arabistan’ın da olduğu 51 ülkeden 1750’den fazla ziyaretçiyi konuk eden son derece olumlu geçen ilk yılının ardından düzenleniyor.

16–18 Kasım tarihleri arasında İstanbul Expo Center’da düzenlenecek sektörün bu en önemli fuarı, Türkiye’nin elektrikli makine ihracatının %15’ini gerçekleştiren trafo, elektrikli motor ve jeneratör sektörlerinden profesyonellerin birbirleriyle verimli birliktelikler kurabilmeleri amacıyla hazırlandı. Hükümetin tahminlerine göre, ülkenin büyüyen elektrik ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için önümüzdeki yıllarda 130 milyar dolarlık yatırım yapılması gerekiyor. CWIEME periyodik fuarlar portföy yöneticisi Haf Cennydd konu hakkındaki görüşlerini “Yalnız Türkiye değil, bölgenin bütününde beklenen elektrik ekipmanları üretim hacmi, iştah kabartan fırsatlar sunuyor ve CWIEME de imalatçı ve tedarikçilerin hala olgunlaşıp evrilmeye devam eden bölge pazarlarında ekonomik potansiyellerini gerçekleştirmelerine ve işbirliği yapmalarına imkân sağlayacak ortamlar yaratıyor” şeklinde dile getiriyor.

Tıpkı geçen sene olduğu gibi bu sene de Orta Doğu, Kuzey Afrika, Kıta Avrupası, Balkanlar ve BDT ülkeleri, dünyanın dört bir yanından önde gelen tedarikçilerle bir araya gelme fırsatı yakalayacak. Bu yılın en tanınmış fuar katılımcıları arasında ATOP Srl, Alliance Winding Equipment Inc, Enpay Endüstriyel Pazarlama ve Yatırım A.Ş., Permabond Engineering Adhesives Ltd ve SPS Electronic GmbH gibi firmalar bulunuyor. CWIEME İstanbul’da, ayrıca, en son malzeme (trafo sacı çelikleri, kalıcı mıknatıslar, reçineler, yağlar ve kaplamalar), parça (teller, konektörler, röleler, motorlar), makine (sarma ve kaynak ekipmanları) ve hizmet (BT, test ve ölçüm, taahhütlü imalat işleri, bakım ve onarımlar) yenilikleri de sergilenecek. Ticaret ve eğitime odaklanılıyor Dünyadaki diğer bütün CWIEME fuarları gibi İstanbul fuarı da iş geliştirme fırsatları sunacak ve profesyonellerin pazarlardaki ve teknoloji alanındaki en son gelişmeleri duyup öğrenmelerine imkân yaratacak. CWIEME Connect Theatre’da, yenilenebilir enerji sektöründe enerji ve üretim verimliliği, büyüme fırsatları ve teknik güçlükler ile EV ve hibrit teknolojisinde tasarım innovasyonlarına yönelik ücretsiz seminerler düzenlenecek.

Önemli konuşmacılardan bazıları: Safinaz Aybar, Ustalık Merkezi Yöneticisi, GE Grid Solutions; Taner Mutlu, Güç Trafoları Elektrik Tasarımı Uzman Mühendisi, BEST Trafo; Kai Pollari, Müdür, Enerji Verimliliği, Küresel Pazarlama, BU Transformers, ABB; Dr. Fatih Işık, Ar-Ge Müdürü, Astor Trafo ve Tayyar Egeli, Genel Müdür, WEIDMANN. Cennydd sözlerini “CWIEME İstanbul, elektrik ekipmanı üretiminde çok geniş yelpazede çözümler üretebilen ve yeni teknolojilerin gelişmesine ön ayak olan bölgenin tek fuarıdır. Bu yıl ikincisi düzenlenen bu etkinlik geçen yıldan çok daha büyük bir başarıya imza atacak.O yüzden Hem Türkiyeli hem de uluslararası ziyaretçilerimizi ve fuar katılımcılarımızı sabırsızlıkla bekliyoruz.” diyerek tamamlıyor.

CWIEME İstanbul – Türkiye ve Ortadoğu ticaretine açılan yeni kapınız
Tarihler ve saatler: 16–17 Kasım 2016 Çarşamba-Perşembe, 09.30–17.30 18 Kasım 2016 Cuma 09.30–16.30

Yer: İstanbul Expo Center, Yeşilköy Mah. Atatürk Cad. No: 5/5, Bakırköy, 34149, İstanbul, Türkiye

Giriş: Ücretsiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?