21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Elcab Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Tıskaoğlu ZONGULDAK SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ BAŞKANI OLDU…

Elcab Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Tıskaoğlu ZONGULDAK SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ BAŞKANI OLDU…

“İlk olarak 8 Şubat, 2020 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında alınan kararla Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİAD) yeni dönem Genel Başkanı seçilmiş bulunmakta olduğumu, Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİAD) yeni yönetimi olarak bütün hemşehrilerimizi tek bir çatı altında toplamak için birleştirici bir unsur olmak, yaptığımız faaliyetlerle dernek sınırlarını aşıp diğer şehirlere örnek olarak ortak projelere imza atmak, üye sayımızı arttırarak herkese örnek olacak büyük bir aile haline gelmek, üyelerimiz arası ticaret oluşumunu sağlayıp bu bağlamda derneğimizi, üye firmaları ve firma sahibi bireyleri ticari anlamda güçlendirecek üçlü kazan-kazan sistemini oluşturmak, sosyal sorumluluk projeleri ile şehrimizin sesini duyurmak, eksikliklerini belirlemek, sıkıntılarını dile getirmek ve elde edeceğimiz başarılarla derneğimizi en üst seviyeye çıkararak bizden sonraki nesillere güzel bir miras bırakmak temel hedeflerimiz olup projelerimizi bu hedeflerimizi gerçekleştirme doğrultusunda şekillendireceğimizi belirtmek istiyorum. Çok güzel işlere imza atacağımız inancı ile hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Silikon kablo, cam elyaf kablo, silikon conta, silikon makaron, fişli kablo ve PVC kablo gibi beyaz eşya üretiminde kullanılan çeşitli ürünlerin imalatında faaliyet gösteren firmamız, misyonunu silikon kablo ve beyaz eşya sektöründe ihtisaslaşmaya yönelik olarak belirlemiştir. Bu nedenle silikon kablo üretiminde son derece iddialıyız. Bu bizim en belirgin kimliğimizdir. Elcab Kablo denilince sadece kablo üretimi yapan bir firma izlenimi ortaya çıkmaktadır. Ancak firmamızın sadece kablo kimliği bulunmamakta olup diğer kimliğimizle de silikon başta olmak üzere farklı kabloların gruplama üretimini yapmakta ve bu ürünleri beyaz eşya yan sanayine tedarik etmekteyiz. Bu bağlamda sektörde hem silikon, cam elyaf ve PVC kablo üretimi yapan, hem de bu kabloların gruplamasını yaparak müşterilerine her iki alanda çözüm önerileri sunan bir firmayız. Beyaz Eşya Yan Sanayi Derneği (BEYSAD) üyesi olarak hedef kitlemizde beyaz eşya ve elektrikli küçük ev aletleri üreticileri elektrik marketleri bulunmaktadır. Ürettiğimiz tüm ürünlerde müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayabilmek, çevreye ve topluma duyarlı üretim yapmak ve müşterilerimize en uygun fiyat ile en kaliteli hizmeti hızla sunmak temel politikamızdır.

Yurtiçinde ülkemizin önde gelen üretici firmalarıyla düzenli olarak doğrudan çalıştığımız ve yurtdışında ise portföyümüze kattığımız yeni firmalarla ihracat hacmimizi genişlettiğimiz 2019 yılını dünya ekonomisi genel olarak yavaşlama ile geçirdi. Ilımlı bir toparlanmaya sahne olacağı umuduyla başladığımız 2020 yılının ilk çeyreğine dair veriler sadece içinde bulunduğumuz sektöre yönelik değil, genel anlamda, ülkemizde ve dış ülkelerde yaşanmış olan politik sorunlar, piyasalardaki istikrarsızlık, kurlardaki dalgalanmalar ve Çin’de görülen corona virüsünün etkisi ile yeni bir resesyonun tetiklenmesine zemin oluşabileceğini göstermektedir. Bu süreç boyunca bir çok firma, büyüme ya da gelişme kaydetmeden, irtifa kaybetmeden, aynı seviyede stabil bir şekilde mevcudiyetlerini idame ettirmeye veya ettirmek için mücadele etmeye ya da bu yılı en az kayıp ile bitirmeye çalışacaktır.

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin’de görülen corona virüsünün küresel ticarette büyümenin yüzde 0,2 ila 0,4 oranında düşüşe yol açabileceği öngörülmektedir. Salgın, dünyanın üretim atölyesi olarak bilinen Çin’de fabrikaların kapanmasına, üretimin durmasına neden olmuştur. Dünya ticaretini olumsuz anlamda etkileyen bu durum, hammadde girdilerinin bir kısmını direkt Çin’den ve endirekt olarak da Çin menşeili ürün arzında bulunan yerli firmalardan almak suretiyle tedarik eden bir firma olarak ithalat açısından bizleri sıkıntıya sokmuş olsa da Çin’den alım yapan iç piyasa ve yurtdışı müşterilerinin rotasını Türkiye’ye çevirmeleri sonucunda satış hacmimizde spot bir artış yaşanmasına neden olmuştur. An itibariyle global anlamda büyük bir belirsizliğin hakim olduğu aşikar olup sürecin ne yönde ilerleyeceği maalesef ki öngörülememektedir.

Yaşadığımız bu kötü dönemin en kısa sürede sonlanması ve hayatın normale dönmesi en büyük temennimizdir. Bu bağlamda Elcab Kablo olarak şirketimizde gereken hijyenik tedbirlerimizi almış, ihracat ekibimiz tarafından düzenli olarak organize edilen tüm yurtdışı seyahatlerini belirsiz bir süreye kadar ertelemiş bulunmaktayız.

…BEYAZ EŞYA YAN SANAYİ DERNEĞİ (BEYSAD) ÜYESİ OLARAK HEDEF KİTLEMİZDE BEYAZ EŞYA VE ELEKTRİKLİ KÜÇÜK EV ALETLERİ ÜRETİCİLERİ ELEKTRİK MARKETLERİ BULUNMAKTADIR…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ