28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

ELCAB KABLO PROFİL SANAYİ TİC. A.Ş. İHRACAT DİREKTÖRÜ HATİCE ASLANDAĞ

ELCAB KABLO PROFİL SANAYİ TİC. A.Ş. İHRACAT DİREKTÖRÜ HATİCE ASLANDAĞ

Geleceği inşa eden girişimci, yenilikçi ve vizyoner bir firma olarak, bütün takım arkadaşlarımızla ilk günkü heyecan ve hırsla, birlikteliğin ve aklı kullanmanın avantajı ile yolumuza devam ediyor uzun vadeli hedefler belirliyor, sürdürülebilir iş modelleri geliştiriyor ve stratejilerimizi yeni fırsatlara adapte ediyoruz.

1998 yılında İstanbul’da faaliyetine başlamış olan firmamız kurulduğu günden bugüne silikon kablo, cam elyaf kablo, silikon conta, silikon makaron, silikon profil, kablo grubu, sinyal lambası, fişli kablo ve PVC kablo gibi beyaz eşya üretiminde kullanılan çeşitli ürünlerin imalatını gerçekleştirmektedir. Misyonunu silikon kablo ve beyaz eşya sektöründe ihtisaslaşmaya yönelik belirlemiş bir firma olarak silikon başta olmak üzere farklı kabloların gruplama üretimini yapmakta ve bu ürünleri beyaz eşya yan sanayine tedarik etmekte, hedef kitlemizde beyaz eşya ve elektrikli küçük ev aletleri üreticileri ile elektrik marketleri bulunmaktadır.

Firma politikamız; İstanbul, Çaycuma ve Güney Afrika’nın KwaZulu-Natal Eyaleti’ne bağlı Durban şehrinde bulunan fabrikalarımızda ürettiğimiz tüm ürünlerde müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayabilmek ile çevreye ve topluma duyarlı üretim yapmak, misyonumuz; Avrupa standartlarına uygun kaliteli ürün ve profesyonel hizmeti, kalifiye personel ile etkin hizmet anlayışı içerisinde, makul fiyatlarla müşterilerimize sunmak, vizyonumuz; teknolojik gelişmeleri izleyip, bu gelişmelerden faydalanarak lider olmaya devam etmektir. Elcab Kablo olarak kuruluşumuzun sürdürülebilir büyümesi ve yarattığı ekonomik değeri artırabilmesi için en önemli başarı unsuru olarak, verimliliği ve rekabet gücünü yükseltme gereğine, rekabette lider olmak için kalite, yenilik ve değişimin önemine inanıyor, sürekli gelişmeyi ve mükemmel olmayı temel bir değer olarak benimsiyor, sunmuş olduğumuz hizmette müşteri ile aramızda oluşan güven ilişkisine oldukça önem veriyoruz.

İnovasyon ve AR-GE yatırımlarının ürün kalitesinde artış yaratacağının ve ürün yapısının geliştirilmesi için ürüne katma değer katacağının bilincinde olan firmamız bu nedenle bu alanda daimi faaliyette bulunarak göstermiş olduğu etkin başarı ve performansı neticesinde global olarak rekabet eden, sanayinin ihtiyaçlarına ekonomik çözümler üreten, müşteri memnuniyeti odaklı kalite anlayışı ile ana sanayiciler tarafından tercih edilen bir tedarikçi konumuna gelmiştir.Kapasite kullanım oranını en üst seviyede tutarak kaliteli ürün ve hizmeti daha ucuz maliyetle, hatasız ve zamanında, optimum kaynak ve avantajla müşterilerine temin edip çalışanlarının eğitim seviyesini arttırarak üretim prosesinde sürekli iyileştirme ve gelişim içinde olup, kurumsal yönetim anlayışı ile daha temkinli, yaptığı işlerde daha seçici ve karlılık konusunda daha hassas bir strateji içerisinde ilerlemekteyiz. En önemli hazinemiz yetenekli, tecrübeli ve inovatif insan kaynağımız olup istisnasız sıfır hata hedefiyle üretim yapmaktayız. Üretim sistemimiz kalite üretmek ve bu kaliteyi üretimin her alanına yayıp düzenli proses kontrolleri ile daimiyetini sağlamak için tasarlanmış olup, laboratuvar ve test alanlarımızda ölçüsel, elektriksel, fiziksel ve kimyasal analiz kontrolleri yapılmaktadır. Modern teknolojinin ışığında geleceğe dönük inovatif projeler üretip yüksek kapasite ile kaliteli üretim yaparak etkin ve verimli pazarlama stratejileri & üstün hizmet anlayışıyla müşterilerimize çözüm önerileri sunmaktayız.

Ürünlerimizi iç piyasada hizmet verdiğimiz önde gelen firmaların yanı sıra dünyanın birçok ülkesine ihraç etmekteyiz. İhracat ülke hacmini geniş bir yelpazede tutmayı ve üretmiş olduğu ürünleri dünyanın dört bir yanına kaliteden ödün vermeden uygun fiyat ve zamanında teslim avantajlarıyla ulaştırıp müşterilerinin istek ve taleplerini karşılamayı hedef edinmiş bir firma olarak mevcut müşterilerimize müşteri memnuniyeti odaklı kalite anlayışı ile hizmet etmekte ve mevcut müşterilerimizin yanı sıra fuar, pazar araştırması ve müşteri ziyaretleri kanalıyla bu pazarlardaki ihracat oranımızı daha üst seviyelere çekmeyi hedeflemekteyiz.

Elcab Kablo olarak müşteri odaklı bir bakış açısıyla kaliteli üretim, zamanında teslim, çalışanlarımızın eğitim seviyesini yükselterek sürekli iyileştirme ve gelişim içinde olmak, Türkiye ekonomisinin güçlenmesine ve ülkemizin gelişen refah seviyesine ulaşmasına katkı sağlamak ana hedefimizdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?