28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Dünya çapında kalıp atölyesi teknisyenleri yetiştirmek: Mikrotek Mükemmellik Merkezi

Dünya çapında kalıp atölyesi teknisyenleri yetiştirmek: Mikrotek Mükemmellik Merkezi

Günümüzde birçok tel ve kablo şirketi, kalıp envanterini verimli bir şekilde sürdürmekten sorumlu yetenekli teknisyenlere ev sahipliği yapan kendi alet ve hadde atölyelerine sahiptir.

Her zaman güncel ve kritik sorunları hızlı ve etkin bir şekilde çözebilen bir iş gücüne sahip olmanın çok önemli olduğunu söylemeye gerek yok.
Bu tesislerle, uzman Mikrotek, dünya çapındaki hadde atölyesi teknisyenlerine teorik ve pratik eğitim vermeyi amaçlayan MIKROTEK MÜKEMMELLİK MERKEZİ’ni (MCX) yaratmayı düşündü.

Mikrotek, Hindistan’da Bangalore yakınlarında son teknoloji bir atölye ve modern öğretim araçlarına sahip bir eğitim merkezi kurdu. MCX, iki danışman tarafından desteklenen tam zamanlı bir koordinatör tarafın-dan yönetilir. Deneyimli endüstri uzmanları, özel sınıflar yürütmek ve vaka çalışmaları sunmak için MCX’i ziyaret eder.

İki tür sertifikalı program mevcuttur:
– TEMEL KURS, Haddelerin temellerine odaklanır. Acemi teknisyenler için tasarlanan bu kurs üç haftadan uzun sürer. Programın sonunda, final testleri geçtikten sonra bir sertifika verilir.

– TAZELEME KURSU, hali hazırda kalıp bakım faaliyetlerinde bulunan deneyimli işçilere yöneliktir. Bilgiyi yenilemek, becerilerini geliştirmek ve onları en son araç ve tekniklere yükseltmek içindir. Bir hafta süren kursun sonunda, final sınavlarının geçmesinin ardından sertifika verilmektedir.
Eğitimli kalıp atölyesi teknisyenleri, tel çekme haddelerini başarılı bir şekilde inceleyebilecek ve yeniden polisajının veya yeniden boyutlandırılması gerekip gerekmediğine karar vererek, çekme makinelerinin maksimum kapasitede çalışmasını sağlayacaktır. İyi bir operatör her şeyi değiştirebilir! İyi bir tel yüzeyi, en az sayıda tel kopması, daha uzun hadde ömrü ve daha az metal tozu sağlamak için uygun çekme haddelerinin uygulanmasının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Hem TEMEL ve hem de TAZELEME KURSU, MCX merkezinin yakınında ortak konaklama ile ortalama uygun bir ücret karşılığında sunulmak-tadır. Daha fazla bilgi için lütfen info@mikrotek.org veya yerel satış ekibi ile iletişime geçiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?