05.02.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Dünden Yarına İpsan

Reklam

1975’ lerde İp konusunda ticari faaliyetle temelleri atılan İPSAN PLASTİK, 1985 yılında küçük çaplı bir işletme olarak plastik hammaddeden çamaşır ipi imalatına başlamıştı. 1990 dan itibaren ürün çeşitlendirmesine gidilerek, ambalaj ipi ve halat üretim hatları ilave edildi. Aile firması, kurucusu Emin İlhan’ın vefatıyla 1998 yılında ikinci nesil tarafından LTD. Şirket olarak yeniden kurulmuştur. Günümüzde üçüncü nesil de şirkette sorumluluk almış durumdadır.

2000’li yıllarda İthal doğal Jüt iplikten halat, tarım ve balıkçılık sektöründe kullanılan özel ipler, kablo sektörü için dolgu ipleri, hırdavat sektörü için sentetik ipler üretilmeye başlandı. Böylece İp ve halat sektöründe en geniş ürün çeşitliliğine ulaşıldı.

PENDİK KURTKÖY’DE İKİNCİ FABRİKA

2010 yılında İthalat – İhracata ağırlık verilmesi ve yeni Ambalaj ürünleri üretimi planlandı. Strech Film ve Balonlu Naylon üretimine başlandı. Maltepe, Büyükbakkalköy’deki fabrika alanının yetersiz kalması nedeniyle Balonlu Naylon üretimi Pendik Kurtköy’de açılan yeni fabrikaya taşındı.

İSTOÇ TİCARET MERKEZİNDE SATIŞYERİ VE OFİS

Fabrikanın İstanbul Anadolu yakasında olması nedeniyle, gerek Avrupa yakasındaki müşteriler gerekse Yurtdışından gelen misafirlerle daha yakın iletişim amacıyla Mahmutbey İSTOÇ Ticaret Merkezinde bulunan Satış yeri, showroom ve ofis faaliyettedir.

SAMSUN OSB’de ÜÇÜNCÜ FABRİKA

2017 yılı ortalarında Karadeniz Bölgesinde talepleri karşılamak üzere ambalaj malzemeleri üretimine yönelik bir tesisin kurulmasına karar verilmiş ve Samsun Organize Sanayi Bölgesinde 4000m2 kapalı alanlı bir fabrika kiralanmıştır. Eylül ayında Balonlu Naylon üretim hattı faaliyete geçmiş olup, Sipariş edilen Geniş en Balonlu Naylon Torba Makinasıyla başta mobilya sektörü olmak üzere Karadeniz Bölgesindeki sanayi talepleri hızlı ve ekonomik şekilde karşılanacaktır. Ambalaj malzemelerine yönelik dört üretim hattının daha devreye alınması planlanmaktadır.

YENİ MARKALAR VE YENİ ÜRÜNLER

İp ve Halat sektörünün tanınmış ve güvenilir ismi İPSAN PLASTİK, firma adıyla aranan bir marka haline gelmesinin yanında ambalaj sektörüne yönelik “NETSAR” markasını, ip ve ambalaj malzemeleri dışındaki yeni ürünler için de “EMİNELLER” markasını tescil ettirmiştir.

İPSAN PLASTİK 40 yılı aşan çalışma hayatında;

3. Nesil teknik birikimi,
3. Fabrika üretimi,
3. Markasıyla;

Bir yandan sürekli değişen ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederken, diğer yandan temel insani değerlerini ve ticari ahlakını, kuruluşundaki safiyet ve samimiyetle koruma azim ve gayretindedir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ