17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

DİJİTAL DÖNÜŞÜM SÜRECİ

DİJİTAL DÖNÜŞÜM SÜRECİ

Reçber Kablonun Çorlu Tekirdağ fabrikasındaki dijital dönüşüm ve geleceği yakalamak adına yapılan çalışmaları Reçber Kablo Genel Müdürü Sn. Keleş Reçber, Tedarik Zinciri Yöneticisi Sn. İlker Reçber, ERP ve Süreç Geliştirme Yöneticisi Sn. Ömer Kılıç ve trexDCAS Proje Satış Yöneticisi Sn. Anıl Atalay ile değerlendirdik.

Sn. Keleş Reçber; Öncelikle bizleri konuk ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz.

Bizlere Reçber Kablo’dan ve Reçber Kablo’nun vizyonu doğrultusunda sektördeki mevcut olan yoğun rekabette Reçber Kablo’yu öne geçirecek yatırım ve planlarından bahsedebilir misiniz?

Reçber Kablo 1984’den günümüze “Müşteri memnuniyetini kendine ilke edinmiş personelleri ile son teknolojiyi yakından takip ederek sürekli gelişmeyi hedefleyen, gerçekleştirilen kaliteli üretim faaliyetlerini müşteri memnuniyetine dönüştürerek ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını zamanında, eksiksiz bir şekilde yerine getirerek; sektördeki lider kuruluş olma vizyonu doğrultusunda 30.000m2 alan üzerine kurulmuş 21.000 m2 tesisinde müşterilerinin talebi olan daha kaliteli ürünleri daha hızlı ve hatasız üretebilmesini sağlayacak Makine, Yazılım ve Hizmet yatırımlarını süreklilik arz edecek şekilde yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir.

Reçber Kablonun 3 temel felsefesi vardır.
• Hızlı üretim
• Hızlı sevk
• Hızlı tahsilat

Yukarıda bahsettiğimiz sürekli gelişim, hatasız ve kaliteli üretim için temel şartımız işletmeye hakimiyettir, bu yatırım işte bu noktada tam da ihtiyacımız olarak karşımıza çıkmakta.

Sn. İlker Reçber; Keleş Bey’in değindiği son teknolojiyi takip ederek rekabette öne geçebilmek adına Reçber Kablo’nun hali hazırda sürdürdüğü projelerden bahsedebilir misiniz?

Süreçlerin iyileştirilmesi ve iş yapış şeklimizi geliştirme sonu olan, nihayete erdirilecek bir süreç değildir aksine süreklilik göstermelidir.

Bizler de işletmemizin kalbi olan üretimde günümüzün gerekliliklerini yerine getirerek geleceğe hazır olacak şekilde dijital dönüşüm ve dijital gelişimimizi sürdürmekteyiz.

Güçlü makine parkuruna sahip olmak güçlü bir Üretim Yönetimi ile taçlandırılmadığı zaman beklenen pozitif etkiyi vermeyecektir.

Reçber Kablo olarak; bu handikabın önüne geçmek adına 2020 yılında dijital dönüşüm sürecimizde Türkiye’nin kablo sektöründe en tecrübeli ve güçlü ekibiyle partnerlik yapma kararı aldık.

trexDCAS Üretim Yönetim çözümleri ile mevcut kapasitemizi en doğru şekilde kullanıp üretim hızımızı ve miktarımızı arttırmaktayız. Elbette tm gerçekleşirken hata ve kalite problemlerini azaltmakta bizim için vazgeçilmezdir.

Elde ettiğimiz bu ve benzeri faydalar Reçber Kablo olarak bizleri rekabette öne geçirecek ve olumlu yönde fark yaratacaktır. Bu noktada Anıl Bey nezdinde verilen tüm destek ve profesyonel yönlendirmelerinden dolayı trexDCAS ailesine teşekkürlerimizi iletiyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ