23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Devreye Alma nedir ve neden önemlidir?

Devreye Alma nedir ve neden önemlidir?

Kablo sektöründe, bir işletme yeni teknoloji ekipmanına yatırım yaptığı zaman, devreye alma süreci, tesisin başarıyla işletilmesinde önemli bir adımdır. Gürfil, müşterilerimize en iyi şekilde hizmet sunmak ve bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla satış öncesi ve sonrasında çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. Her müşterimizin projesi farklı olmaktadır ve arzu edilen sonuca ulaşmak için kendine has bir plan hazırlanmalıdır. Fakat, planlama ve devreye alma noktasında genel süreç her şartlar altında benzerdir. Bu süreç mekanik ve elektrik tesisatları, yazılım devreye alma, optimizasyon ve personelim eğitiminden oluşmaktadır.

Devreye alma çalışmalarının işlevi hem kurulum sırasındaki ve ekipmanın endüstriyel kullanıma başlamadan önce çalışmasındaki olası eksiklikleri belirlemek hem de tüm kullanım süresi boyunca kesintisiz çalışmasını sağlamaya yardımcı olmaktır. Tüm üretimin güvenilirliği, devreye alma işinin kalitesiyle alakalıdır; kural budur. Devreye alma ve eğitim son derece profesyonel mühendisler tarafından gerçekleştirilmekte olup Gürfil’in sunduğu geniş hizmet yelpazesinin önemli bir kısmıdır. Devreye alma ve çalıştırmaya ilişkin en önemli adımları inceleyelim.

Devreye almaya ilişkin çalışmalar Gürfil müşterilerince onaylanan ve ekipmanın hazırlanması gereken şartlar ve modları belirleyen program doğrultusunda gerçekleştirilir. İlk önce devreye alma belgeleri hazırlanır. Bu belgeler devreye alma sırasında uygulanacak test planları ve test prosedürleriyle test malzemelerini içerir. Herhangi bir özel test ekipmanı veya özel aletin de devreye alınmadan önce tanımlanması gerekmektedir. Gürfil Makine departmanının sunduğu 2 seçenek bulunmaktadır:

Gürfil showroom’da Test ve Devreye Alma Birinci seçenek, İstanbul Gürfil showroom’da sunulan veya müşteri tarafından satın alınan ekipmanların devreye alınması ve eğitimi şeklindedir.

Eğitim ekipmanın işlevselliğinin, özelliklerinin ve avantajlarının sunumunu ve mühendislerin farklı görevlere ilişkin çalışma modlarına dair önerilerini içermektedir. Showroom’daki devreye alma esnasında müşteri PLC Dokunmatik ekran menüsünün nasıl çalıştırılması, ekrandan bindirme ve hatve ayarı, bobinlerin dik bant açısıyla nasıl takılacağı gibi üretim sürecinde bulunma fırsatına sahiptir:

Yerinde Devreye Alma Diğer seçenek ise müşterinin tesisinde devreye alma ve personel eğitiminin verilmesidir. Gürfil mühendisleri, makineyle çalışmaya ilişkin bazı özellikleri göz önüne alarak, müşterinin ürünlerinin kurulu Gürfil ekipmanı üzerinde üretimi konusunda personeli eğitmekte ve en iyi şekilde çalıştırma ve bakım koşulları hakkında tavsiyeler ve ipuçları sağlamaktadır.

Hâlihazırda Gürfil, aşağıda zikredilen makineleri, devreye alma, eğitim ve satış sonrası hizmetleri ile birlikte sağlamaktadır:
• Yüksek hızlı dikey örgü makinesi (16 ve 24 taşıyıcılı);
• Yüksek hızlı dikey çelik tel örgü makinesi (16 ve 24 tasıyıcılı);
• Yüksek hızlı yatay örgü makinesi (24, 32, 36 ve 48 tasıyıcılı);
• Yüksek hızlı mika bantlama makinesi (1,2,3 kafa, disk ve spool kafa seçeneği) ;
• Tel sarıcı hatlari (yarı ve tam otomatik) ;
• Toplayıcı ve Boşaltıcı;
• Kopolimer kaynak makinesi;
• Hava kurutma üniteleri ve ABS makaralar.

İşlem sadece devreye almadan ibaret değildir.

Müşterilerimiz için kablo üretim hatlarında en iyi şekilde çalışan ve en yüksek verimliliği ve güvenliği sunan gerçek enerji, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktayız.

Şirketimizi güveneceğiniz bir ortağınızı bulacaksınız!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?