28.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Dayı Plastik WIRE 2018 Düsseldorf Fuarında tüm ürün gamını ve yeniliklerini değerli müşterilerine ve ilgili ziyaretçilere sunumu ve tanıtımı sağlanmıştır.

Dayı Plastik WIRE 2018 Düsseldorf Fuarında tüm ürün gamını ve yeniliklerini değerli müşterilerine ve ilgili ziyaretçilere sunumu ve tanıtımı sağlanmıştır.

Plastik Enjeksiyon sanayinde, her nevi makara üretiminde 41. yılını sürdüren firmamız, proses ve teslimat çeşitlerinde olmak üzere kablo, emaye bobin teli, çıplak tel ve kaynak teli ürünlerinde geniş bir yelpazede, uluslar arası standartlar ve müşterilerimizin istekleri doğrultusunda hizmet vermektedir. Dünya’da Enerji Üretim ve Dağıtım, Elektrik Motorları ve Dönen Makineler, Otomotiv, İnşaat gibi pek çok temel sektöre kullandıkları tel ürünlerinin tüm özellikleri ile ulaşmasında önemli yeri olan bir ambalaj malzemesi olmak yanında, ürünün toplam kalitesini etkileyen temel bir girdi olarak plastik makaralar, gelişen teknolojilerin getirdiği artan üretim ve sarım hızlarına, talep edilen yüksek taşıma kapasitelerine adapte olacak ve katkı sağlayacak şekilde yeni tasarımlar ve hassas ölçülendirmelerle gelişimlerini sürdürmektedir.

Bu sayede plastik makaralar, halen taşıma ağırlığı ve dayanıklılık olarak alternatifleri olan ahşap ve metal yapıdaki makaraların yerlerine geçmek doğrultusunda aşamalar göstermektedir. Çevre ve doğanın korunmasında sağladıkları çoklu ve tekrarlı kullanım ile geri dönüşüm imkanları, plastik makaranın mekanik ve dayanım sınırlamalarının el verdiği tüm alanlarda kullanıma alınmasını sağlamaktadır.

Firmamız, dünyadaki kullanım eğilimlerini ve taleplerini yakından izleyerek, yeni ürünler sunmaya devam etmektedir. Bu yıl katılım sağlanan WIRE.2018 Düsseldorf Fuarında tüm ürün gamımız ve yeniliklerin değerli müşterilerimize ve ilgili ziyaretçilere sunumu ve tanıtımı sağlanmıştır.

Sektörün önemli dar boğazı ve riski, hammadde olarak tamamen petrol türevi yurtdışı kaynaklara bağlı olması, hammadde fiyatlarında döviz bazında dahi ani değişkenlikler ve hitap ettikleri sektörlerdeki genellikle yıllık anlaşmalarla yürüyen fiyatlama politikalarına bağlı taşınan mali ve ticari risklerdir. Ayrıca ürünün yapısal ve kimyasal özellikleri nedeniyle yurtdışı sevkiyatlarda oluşturduğu yüksek lojistik maliyetler bu alanda ihracat konusundaki en önemeli olumsuz yönü teşkil etmektedir.

Dayı Plastik, dinamik ve kaliteden asla taviz vermeyen yapısı, üretim ve teslimatta esnek yaklaşımları ve rekabetçi anlayışıyla, müşterilerinin ilgili ürünlerinin tedarikinde çözüm ortağı ve yardımcı sanayi olarak faaliyetlerini şevkle sürdürecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ