25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Colorex Konsantre Boya ve Plastik Sanayi Genel Müdürü Murat Doğan: Colorex olarak üretim kalitemizden ödün vermeden, Sektörde Türkiye’nin en kaliteli Masterbatch üreten firmaları arasında yerini almıştır.

Colorex Konsantre Boya ve Plastik Sanayi Genel Müdürü Murat Doğan: Colorex olarak üretim kalitemizden ödün vermeden, Sektörde Türkiye’nin en kaliteli Masterbatch üreten firmaları arasında yerini almıştır.

Colorex firmanızın kurulumu ve bugünlere geldiği aşamadan bahsedebilir misiniz?

COLOREX Firmasını 05.11.2006 tarihinde home ofis olarak kurduk. Geçen yıllar ömürden her ne kadar bir şeyler götürse de COLOREX’e yılların tecrübesi olarak yansımıştır. Al-sat ticareti üzerine kurulan firmamız dürüst ve ilkeli ticareti ile her geçen gün oluşan yoğun talep üzerine üretime girmeye karar vermiş ve sektöründe en iddialı markalar arasında yerini almıştır.

Üretim yapmak fabrika kurmak  ciddi bir sermayeyle yapılan bir iş, buna karşılık kâr oranı da bir hayli düşük bu dengeyi nasıl sağlıyorsunuz? Sektörde ayakta durmak gerçekten dışarıdan bakılınca zor görünüyor bu konuda siz neler söylemek istersiniz?

Sadece Masterbatch sektöründe değil. Türkiye’de ticaret yapmak gerçekten büyük emek ve özveri gerektirmektedir. Biz COLOREX olarak sektöre farklı bir tarzda giriş yaptık, hali ile müşterilerimiz ile aramızda kazan kazan mantığıyla farklı bir bağ oluştu. Bunun meyvelerini inşallah uzun yıllar yiyeceğiz. Üretim kalitemizden ödün vermediğimiz için, sektörde Türkiye’nin en kaliteli Masterbatch üreten firması haline geleceğimizden hiç şüphemiz olmadı.

Ürünlerinizin kullanım alanları hakkında neler söylemek istersiniz?

Üretimimizin Bursa’da olmasının avantajları yanında tatbiki dezavantajları da var, BURSA, Türkiye’nin otomotiv üretiminde lokomotif şehri hali ile yoğunlukta müşterilerimiz otomotiv sektöründen oluşmaktadır. Ama COLOREX masterbatch olarak Türkiye’ye hitap eden bir firmayız. Van’a Sinop’a Hatay’a ve ülkemizin birçok ilinde olan müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

Euro-dolar paritesindeki gelişmeler ihracatınızı nasıl etkiliyor? Yüksek döviz kuru ihracat için avantaj mıdır?

Yüksek Euro kuru dışarıdan bakıldığında ihracat için avantaj gibi durmaktadır, lakin biz üreticiler olarak istikrardan yanayız, sektörde süreklilik arz eden bir durumda olduğumuz için Euro ve doların istikrarlı bir şekilde olmasını temenni etmekteyiz.

Rekabetin arttığı bir ortamda sizce yılın son çeyreğinde firmanız ve sektörümüzü değerlendirebilir misiniz?

Ülkemizde malum son yaşanan gelişmelerden sonra ticaret yapmak gerçekten zorlaştı, Ürünün üretilmesi bir sıkıntı, satış ayrı bir dert, en önemlisi tahsilat, gerçekten günümüzde bir başarı öyküsü haline gelmiştir. COLOREX olarak genç ve dinamik kadromuz ile bütün zorlukların üstesinden gelerek emin adımlar ile ilerlemekteyiz.

Sektörde iyi bir pazarlama ve satış stratejisi için, marka kavramına nasıl bakıyorsunuz? Firmanız marka bilinirliğinde pazarlama ve satış süreçlerinde nasıl bir yol izliyor?

COLOREX markasını biz sıfırdan yaptık ve en bilinen markalar arasında yerini aldı. Hali ile reklam konusuna çok önem vermekteyiz. Markamızın bili-nirliği konusunda şimdi Avrupa ve Doğu bloklu ülkelerde reklam çalışmaları yürütmekteyiz.

Bu yılın verileri, geçen yılın aynı dönemine göre olumlu mu, olumsuz mu? Bu verilerden hareketle 2019 öngörülerinizi paylaşır mısınız?

Her geçen gün müşteri portföyümüzü istikrarlı bir şekilde arttırarak, ilke ve prensiplerimizden ödün vermeden, emin adımlarla kontrollü büyüme yolunda ilerlemekten vazgeçmeyeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ