20.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

CMK Cable Alanında Öncü Kuruluş

CMK Cable Alanında Öncü Kuruluş

2006’dan buyana Ar-Ge ve inovasyon ile 16 bin m2,ye ulaşan tesiste yıllık 25 bin ton bakır işleme kapasitesi ile her yıl “En iyi 500firma arasında”

Başlangıç Noktası
CMK KABLO1 Mustafa ÇARKIT tarafından yerli sermaye ile Denizli’de 16.000 m2 alanda kurulmuştur. Kurulduğu 2006 yılından bu yana alçak gerilim kabloları konusunda sektöre yön veren, ağırlıklı olarak ihracat yapan lider firmalardan biri olmuştur.

Kusursuz İmalat
CMK KABLO üretim tesisi, makine hatlarında üretim hatalarını önlemek ve 1<니3니3112 üretim elde etmek için İleri Teknoloji makineler ve otomasyon sistemleri ile donatılmıştır. Başta Avrupa pazarı talepleri olmak üzere gelen müşteri taleplerini değerlendirerek bugüne kadar makine sayısını arttırıp üretim bandını genişleterek yoluna devam etmektedir. CMK KABLO şu anda yıllık 25.000 ton bakır işleme kapasitesine sahip bir firmadır. Ayrıca bünyesinde PVC granül üretim tesisine de sahip olup hızlı ürün geliştirme olanağına sahiptir. Son teknoloji ekipmanlara sahip Iaboratuvarda yeni ürün araştırma ve geliştirme çalışmaları, yeni teknoloji ve makine yatırımları devam etmektedir. Ürünler
CMK KABLO ürünleri, PVC boleli alçak gerilim kabloları (0,6-1 kV), LSZH bileşik ve polietilen ile izole edilmiş alev geciktirici kablolar, güneş enerjisi kabloları, UV (UItraviyoIe) dayanıklı kablolar, kontrol kabloları, EV (elektrikli araç) şarj kabloları ve yağa ve hidrokarbona dayanıklı kablolardan oluşmaktadır.

Büyüyen Satışlar
2021 verilerine göre CMK KABLO, Türkiye’deki ihracat satışlarında tüm ihracatçı firmalar arasında 108. olmayı başarmış; Türkiye’nin ikinci 500 sanayi kuruluşu arasında ise toplam satışta 409.cu olmuştur. CMK KABLO dünya çapında 7 kıta ve 25 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Tedarikçi Onayı
CMK KABLO olarak kaliteli kabloları üretmek ve malzemeleri zamanında teslim alarak üretimde aksaklık yaşamamak için tedarikçilerimizin kalite ve performansını takip ediyoruz. Kanıtlanmış belgelere sahip yüksek kaliteli ürünler satın alıyoruz ve ürün hatlarımızda sadece kalite departmanımız tarafından test edilen hammaddeleri kullanıyoruz.

Kalifiye Personel
CMK KABLO personeli işlerinde tam anlamıyla deneyimlidir. Misyon ve vizyonlarımızın farkındadırlar ve bu değerleri işlerinde uygularlar. Tüm departmanlar birbiri ile koordineli olarak çalışmaktadır. Üretim alanına giren yarı mamül ve mamüller kalite kontrol Iaboratuvannda test edildikten sonra stokhaneye alınır. Satışa hazır hale gelen kablolar stoktan ilgili siparişler ile birlikte teslim edilir. Alçak gerilimde yüksek kalite elde etmek için fabrikamızda son teknoloji araçları uygulamaktayız.

Daima En İyi Kalite
CMK KABLO, ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi) ve ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi) olmak üzere iki sistem sertifikasına ve TSE-HAR-BA- SEC-VDE-SII TUV NORD-UL-CSA olmak üzere çok iyi bilinen 8 standart kuruluşundan 100’den fazla ürün onayına sahiptir. CMK KABLO ilgili ürünler için CPR-CE-UKCA-REA- CH-ROHS belgelerini beyan eder.

Kablolarımızın CE sertifikası ile birlikte UKCA sertifikasına da sahip olması için gerekli sertifika geçişlerini hızlı bir şekilde sağlanarak CMK Kablo ürünlerinde Ocak 2023 itibariyle gerçekleştirilecek olan UKCAya geçiş sistemi tamamlanmıştır.

CMK KABLO sadece şirket değerinden değil, ürünlerinin kalitesinden de ödün vermeden gururla hatırlanan bir marka haline gelmiştir. CMK KABLO Kalite Yönetiminin en önemli değer olduğunu bilmektedir ve bu anlayışı işine en iyi şekilde uygulamıştır.

Ar-Ge Çalışmaları
CMK KABLO olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve en son teknolojileri fabrikamızda uygulamak için gerekli Ar-Ge çalışmalarını yürütmekteyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ